Nie odpala na benzynie

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
RedBull
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar sob, 2008 11:21 am
Posiadany PUG: 1.1
Numer Gadu-gadu: 7721308

Nie odpala na benzynie

Post autor: RedBull »

Witam niedawno kupiłem Peugeota 205 1.1 na jedno punktowym wtrysku. I mam z nim mały problem mianowicie nie chodzi w ogóle na benzynie ( jeżdżony na gazie ). Nie odpala z benzyny i nie da sie go przerzucić na benzynę. Pompka paliwowa odcinana przełącznikiem własnej roboty, paliwo jest podawane niestety nie dociera na wtryskiwacz. CO może być przyczyną ? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: deejay »

RedBull pisze:paliwo jest podawane niestety nie dociera na wtryskiwacz.
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
RedBull
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar sob, 2008 11:21 am
Posiadany PUG: 1.1
Numer Gadu-gadu: 7721308

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: RedBull »

Chodzi mi o to, że leci węzami od pompki pompka pompuje ale nie dociera na wtrysk, jak kręcę rozrusznikiem to czasem ma tak jak by już łapał, a czasem w ogóle się nie odezwie .
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: palpio »

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem paliwko z pompki wychodzi ale tuz przed wtryskiem go niema? Sprawdż czy po drodze nie masz zaworku odcinającego paliwo (gazownicy zakładają elektromagnes z taką wajchą prawo-lewo czasami ona nie kontaktuje bądż sam elektromagnes), bo gdyby go nie było byś miał dwa stany paliwa( i paliwo i gaz na raz)
RedBull
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar sob, 2008 11:21 am
Posiadany PUG: 1.1
Numer Gadu-gadu: 7721308

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: RedBull »

Strasznie mnie to dziwi bo odcięcie pompki mam w przełączniku a po drodze na wężu niema żadnego zaworu. Nie znam się na instalacjach gazowych ale wydawało mi sie że zawsze powinien być zawór odcinający paliwo gdy otwiera się zawór gazowy i teraz czy dobrze rozumiem : jak mam włączona pompkę paliwa a samochód chodzi na gazie to pobiera mi gaz i benzynę ??
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: tomek »

We wtrysku odpina się wtryskiwacz, nie będzie zaworka.
Pompę się zostawia, tu ktoś odciął dodatkowo.
Szukaj co odcina wtryskiwacz i omiń na próbę.
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
RedBull
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar sob, 2008 11:21 am
Posiadany PUG: 1.1
Numer Gadu-gadu: 7721308

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: RedBull »

We wtrysku odpina się wtryskiwacz - czyli będzie on odłączony elektronicznie ?? Tomek a może się orientujesz z kąt będą wychodzić kable czy coś w tym stylu ?? Właśnie nie mogę się w tym połapać.
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: tomek »

Elektronicznie to dużo powiedziane, raczej elektrycznie :wink:
Gdzieś po drodze od ECU do wtrysku kabel jest po prostu przecięty i podłączony przekaźnik, lub przewody od jakiegoś tam sterownika LPG, który ma ten przekaźnik w sobie.
Szukaj szukaj :wink:
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
RedBull
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar sob, 2008 11:21 am
Posiadany PUG: 1.1
Numer Gadu-gadu: 7721308

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: RedBull »

Problem rozwiązany idąc po kablach od wtrysku dotarłem do wydaje mi się, że jest to jakiś przekaźnik szklany BOSCH z urwanym kablem. Kabelek przylutowałem i autko pali na benzynie :D Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ