Ssanie, gaśnie, wysokie obroty, sprzęgło

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
misha84
Junior
Posty: 160
Rejestracja: 05 mar śr, 2008 5:02 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 SR 1.1
Numer Gadu-gadu: 7499780
Lokalizacja: Łódź / Łowicz

Ssanie, gaśnie, wysokie obroty, sprzęgło

Post autor: misha84 »

Witam. Mam coraz więcej problemów z moim pugiem ale trzeba go ratować bo przecież miłość jest ślepa i wierna ;P
więc tak:
1. na ssaniu mam 2500obr/min - wymieniłem krokowy, potencjometr przepustnicy, mierzyłem czujnik tem. wydaje się że jest ok
2. Jak na tym ssaniu puszczam sprzęgło bez dotykania gazu to gaśnie. Nie gaśnie jak mu ostro dodam gazu przy ruszaniu, a wogóle to mam LPG i na gazie nie gaśnie w takiej sytuacji
3. Jest trochę śniegu więc przy tej oszałamiającej mocy to wiadomo że koła "buksują" ale dzisiaj skapnąłem się że nie jest aż tak ślisko i że ślizga mi się sprzęgło :/ nie mam w tej kwestii doświadczenia więc nie wiem czy to normalne ale jak dodaje gazu powiedzmy przy 2500 obr/min to zaczyna się ślizgać i obr rosną tak do 3500obr/min i się utrzymują przez chwilę a potem spadają, na wysokich obrotach albo przy dużych prędkościach (powyżej 110 to już są duże w TU1M ;P) się nie ślizga... To normalne w początkowych stadiach tego procesu?

No więc jest problem :( od jakiegoś czasu nie za bardzo chodzi mi auto na benzynie, odpalam i przełączam na gaz ale jak mam jechać to jak jest zimny to jeszcze jakoś jedzie (oprócz tego gaśnięcia na ssaniu) ale jak sie rozgrzeje troche to już całkowicie do bani. dusi się, przerywa i chodzi baaaaardzo nierówno. jak skasowałem bledy i jeździlem przez chwile na benzynie to bylo w miare ok ale potem znowy sie psuje wszystko... Macie jaies pomysly? z Calego ukladu zaplonowego zostalo mi tylko czujnik temp powietrza, i nie wiem co jeszcze komp? ja juz nie wiem co mu jest
ODPOWIEDZ