ssanie tu3m na jakiej zasadzie działa

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

ssanie tu3m na jakiej zasadzie działa

Post autor: pepek69 »

mam wrażenie że u mnie nie działa - i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda mechanicznie bądź inaczej ?? za każdym razem jak odpalam na zimnym zapala bez problemu ale schodzi z obrotów do 300 - 400 szarpie, męczy się i dopiero po ok 2 minutach gdy złapie troche temperature to wraca na 800-900 i wtedy można już jechać :) nie wiem co może być przyczyną - ssanie ? sonda ? jakiś czujnik temperatury - tylko który ...
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: ssanie tu3m na jakiej zasadzie działa

Post autor: woocash »

silnik krokowy sterowany z komputera, a ten wysyła sygnał na podstawie odczytu z czujnika temperatury - zdajsie w głowicy /są dwa, jeden na zegary - to nie ten - to ten drugi/

znaczy się o ile pamiętam wtrysk bosch?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
pepek69
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 22 lis sob, 2014 7:14 pm
Posiadany PUG: avatar
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: ssanie tu3m na jakiej zasadzie działa

Post autor: pepek69 »

właśnie nie wiem dokladnie - ale ma taką przypadłość od początku jak go kupiłem :) i zaczyna mnie to denerwować - czyli reasumując czujnik temperatury ale nie ten tylko ten drugi :)
a ten drugi w którym miejscu jest umiejscowiony w głowicy - wiem że w tym drugim niż ten na zegary ale w głowicy jest jeszcze 8 innych czujników 8)7 i najlepiej jak ... miałbyś chwilke kiedyś ?? odebrałbyś te lampy co Ci kiedyś obiecałem na Mikołaja :)
albo umówmy sie w Mikołowie na warsztacie i wtedy zobaczymy czujnik :) i zobaczysz czerwonego w jakim jest stanie :mrgreen:
205 XS 1.4 55KW 90r czerwony
205 XS 1.4 + LPG 55KW 90r grafitowy
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: ssanie tu3m na jakiej zasadzie działa

Post autor: mlody333 »

Wszystko co napisał wookash się zgadza, ALE. W systemie Boscha, komputer zasysa dane z temp płynu chłodzącego (1 z 2 czujników) oraz czujnika temperatury zasysanego powietrza. Tak w uproszczeniu bo sprawdza też położenie przepustnicę, dane z sondy żeby nie dodawać dawki paliwa jak się silnik kręci na wyższych obrotach. Na wolnych istotne są dane z czujników temp. płynu chłodzącego czujnik w głowicy poniżej rozdzielacza zapłonowego i czujnika temp. powietrza umieszczonym przy wtryskiwaczu. Najczęściej uwalony jest czujnik temp. powietrza.
ODPOWIEDZ