Pytanie o sposoby regeneracji felg stalowych JAK TO ZROBIĆ ?

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
Dominik_Spalek
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 24 mar pt, 2006 4:48 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie o sposoby regeneracji felg stalowych JAK TO ZROBIĆ ?

Post autor: Dominik_Spalek »

Mój PG ma lekko zmęczone felgi stalowe, których kolor nie jest ani czarny ani srebrny, nie mam pojęcia jaki to odcień, chciałbym doprowadzić, je podrasować, proszę o konkretne opinie na ten temat tzn. jakich lakierów używać, jak to zrobić, jestem laikiem, ale chyba nie jest to na tyle trudna i skomplikowana praca, że nie potrafiłbym jej sam zrobić. Dziękuję.


*****
PG205
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

No wiec tak ja wlasnie odnawiam moje stalowki z xs :) zobacz sobie jaki wzor w moim profilu i robie to tak. Najpierw zdjąłem opone z felgi pozdejmowalem wszystkie odwazniki zakladane przy wywazaniu potem popsikalem felge specjalnym plynem do czyszczenie felg ktory dostaniesz w kazdym sklepie motoryzacyjnym po 10 minutach splukalem wszystko dokladnie na myjce cisnieniowej, nastepnym krokiem jest zdarcie farby.... najtrudniejszy krok zarazem :) Ja zaczolem od papieru 120 ktorym zdarlem farbe z calego rantu potem 180 a potem 500 ladnie sie blyszczy wszystko :) na srodku felgi zeszlifowalem nierownosci papierem 180 i zmatowilem cala powierzchnie. Teraz czeka mnie malowanie zamierzem rant pomalowac bezbarwnym lakierem bo ladnie sie lsni wypolerowana felga. Lakier to Motip naloze dwie warstwy uprzednio odtluszczajac felge rozpuszczalnikiem, pierwsza warstaw i po okolo 6 godzinach druga potem dwa dni schniecia i moze 3 warstwa, potem okleje pomalowany rant i zaczne malowac srodek na czarno tak samo 2 lub 3 warstwy :) Najtrudniejsze jest polerowanie i zdzieranie farby ale jesli twoje felgi nie maja glebokich wzerow to wsytarczy jak dobrze zmatowisz lakier odtluscisz i potem pomalujesz calosc farba. Najlepiej byloby oddac felgi do piaskowania ale to kosz rzedu 50 zl od felgi.... Jesli nie chcesz nie musisz zdejmowac opony wystarczy ze ja dokladnie obkleisz ja jednak zdjolem bo chce wszystko wykonac w pelni profesjonalnie i zeby mi za dwa miechy farba nie odlazila....

Pozdrowiienia

Niedlugo wrzuce fotki moich felg :) tzn narazie 1 :D

Koszta:

- plyn do czyszczenia felg 14 zł
- czarny spray 500 ml + 25% gratis :D 18 zł
- bezbarwny spray 500 ml + 25% gratis :D 18 zł
- papiery scierne o roznej ziarnistosci (mam) ale to nie wiecej niz 10 zł
- duzo pracy - bezcenne

Mysle ze na 4 felgi bedzie potrzeba z dwie puszki kazdej farby czyli w sumie za zrobienie jednej felgi by wyszlo cos kolo 20 zł wiec chyba nie duzo zakladajac ze samo piaskowanie kosztuje od felgi 50 zł plus malowanie proszkowe tez pewnie z 30 zł albo wiecej za felge :)
Ostatnio zmieniony 22 kwie wt, 2008 11:28 pm przez kubas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik_Spalek
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 24 mar pt, 2006 4:48 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Dominik_Spalek »

WOW zabrzmiało zachęcająco, faktycznie nie mogę się doczekać, aż skończysz swoją pracę, wówczas zapewne i mnie najdzie i się zabiorę za to bo nie mogę już patrzeć na moje felunie ;(
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

ja z racji tego że jestem wygodny kupiłem komplet szczotek drucianych do wiertarki 15zł i wiertarką zdarłem szystko co mi się na felgach nie podobało, kupiłem biała farbę oryginalny kolor peugeot/citroen 2 spraye za 40zł i spray bezbarwny za 15zł
troche mnie ręka bolała :wink: bo dobrze trzeba było trzymać wiertarkę, potem psiknąłem i efekt jest zadowalający a nie musiałem tracić czasu na zabawy z papierem ściernym

Obrazek
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
pki205
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 25 sty ndz, 2004 9:16 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pki205 »

Jak te felgi maja jakos wygladac to 'przepis' kubasa jest dobry. Trzeba troche czasu i cierpliwosci na to poswiecic, ale warto. Ja robie podobnie i tez uzywam Motipa.
I do takich rzeczy polecam jednak zdjac odwazniki z rantu i przynajmniej oslonic wentyl 8)
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Pewnie ze trzeba zdjac odwazniki z rantu a wentyl jesli robi sie przy nim rant tez to najlepiej usciac i potem nowy zalozyc. A odwazniki warto zdjac nie tylko dlatego ze mozna dojsc do wszystkich miejsc ale dlatego ze po oszlifowaniu felgi i potem po jej malowaniu moze sie zmienic minimalnie wywazenie kola takze po calym zabiegu warto wywazyc cale kolo. A i jeszcze jedna rada jesli zdejmujesz opone to warto wyszlifowac wenwetrzne ranty i po tem je przemalowac jakas farba podkladowa delikatnie zeby potem trzymalo powietrze bo u mnie np w zapasowce nie trzymalo powietrza wlasnie przy wewnetrznym rancie na calej dlugosci bo byl juz tak zardzewialy. Pki205 Twoje felgi z profilu wygladaja super :) speedline 14 tylko na bialo :) i Chyba niedlugo jak wszystko dobrze pojdzie to tez na takich sie bede wozil a te stalowki beda odnowione i bede slozyly jako zimowy komplet :)
Awatar użytkownika
pki205
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 25 sty ndz, 2004 9:16 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pki205 »

kubas pisze:Pewnie ze trzeba zdjac odwazniki z rantu a wentyl jesli robi sie przy nim rant tez to najlepiej usciac i potem nowy zalozyc. A odwazniki warto zdjac nie tylko dlatego ze mozna dojsc do wszystkich miejsc ale dlatego ze po oszlifowaniu felgi i potem po jej malowaniu moze sie zmienic minimalnie wywazenie kola takze po calym zabiegu warto wywazyc cale kolo.
Jak widac na foto powyzej to nie takie oczywiste :)
kubas pisze:A i jeszcze jedna rada jesli zdejmujesz opone to warto wyszlifowac wenwetrzne ranty i po tem je przemalowac jakas farba podkladowa delikatnie zeby potem trzymalo powietrze bo u mnie np w zapasowce nie trzymalo powietrza wlasnie przy wewnetrznym rancie na calej dlugosci bo byl juz tak zardzewialy.
Tez dobra uwaga :)
kubas pisze: Pki205 Twoje felgi z profilu wygladaja super :) speedline 14 tylko na bialo :) i Chyba niedlugo jak wszystko dobrze pojdzie to tez na takich sie bede wozil a te stalowki beda odnowione i bede slozyly jako zimowy komplet :)
Troche z nimi walczylem ale wyszly niezle nawet 8)
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

A i jeszcze jedno pytalem sie pana wulkanizatora jak to zrobic po malowaniu z odwaznikami zeby nie zedrzec nowej ladnej farby a wiec sa odwazniki klejone i mozna je od wewnetrznej strony felgi przykleic ale tylko wtedy gdy zaciski/beben nie sa za blisko felgi wazne zeby nie obcieralo bo odpadnie i bedzie lipa... Aha i sa one drozsze od zwyklych czyli nie 5 zl a jakies 8zl.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

w Warszawie piaskowanie z malowaniem 50zł/szt :!:
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Obrazek

Tak wyglada narazie rant ze zdarta farba z ciekawosci zwazylem felge i wazy ona okolo 7kg.

No no jak 50 zl juz z malowaniem to spoko ale to i tak 30 zl wiecej ale masz profesjinalnie oczyszczona felge i pomalowana proszkowo i wtedy nie ma bata zeby cos odpadlo :) Po takim zabietu felga jest jak z farbryki :)
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

baaardzo podobaja mi sie takie stalowki jakie ma Kubas... jak planujesz ja pomalowac?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Srodek na czarno a rant bedzie dobrze wypolerowany i psikniety bezbarwnym zeby nie zardzewialo :) cos tak jak mam w profilu pomalowana zapasowke na probe.

http://peugeot205.pl/photos/2062/6tdadd6a.jpg
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

w sumie to jest oczywiste ale ja chciałem mieć białe a nie czarne wentylki kolego pki205 :) a cała robota zajeła mi 4 godziny a nie tydzień bo uważam że stalówki to tylko stalówki a bawić się można z alusami, no chyba że ktoś w lecie śmiga na stalówkach to wtedy można się pobawić aby wyglądały bajecznie :wink:
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Oto efekt ale jeszcze nie koncowy bo pozostalo pokrycie 2 warstwami lakieru bezbarwnego.

Obrazek
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Pytanie o sposoby regeneracji felg stalowych JAK TO ZROBIĆ ?

Post autor: Zywik »

Odswieże temat: gdzie w Wawie, badz okolicach mozna zregenerowac felgi aluminiowe i jaka cena od szt.?
ODPOWIEDZ