Jaka rurka od hamulców

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
czlowieczek205
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty ndz, 2008 9:08 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 XL
Numer Gadu-gadu: 0

Jaka rurka od hamulców

Post autor: czlowieczek205 »

Jakie były montowane rurki hamulcowe w Pugach 205, stalowe, czy miedziane?
A drugie to takie, czy od polskich rurek hamulcowych od samochodów, np. Poloneza pasuje gwint do Puga 205?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: Banita »

fabrycznie byly stalowe, a teraz dorabia sie tylko miedziane.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: gad »

Ja dorabialem do siebie na wymiar bo gotowych nie bylo i placilem 14 zl za metr rurki z zagnieceniem koncowek z odpowiednimi gwintami. Jesli tez ci jakas pekla i masz unieruchomione auto to najlepiej odkrec koncowki i idz z nimi zeby nie bylo potem problemu ze gwint nie pasuje
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: domel »

Swoją drogą jak ktoś wymienia przewód polecam zrobić sobie zatyczkę ze starego i wozić w narzędziach :). zagiąć mocno, zaklepać przewód niedaleko gwintu i można zalać klejem dodatkowo.
Jak kiedyś strzeli przewód w trasie to wystarczy wkręcić tą zatyczkę w pompę zamiast pękniętego przewodu i już można jakoś dojechać do domu z hamowaniem na 3 kołach ;).
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: Sebek »

chyba lepiej jak sie ma jakieś podejrzenia to wymienić komplet a to jepiej dla zdrowia i życia,,,
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: domel »

Jasna sprawa, że jak są podejrzenia, przewód stary i stalowy to wymieniać i już. Bezpieczeństwo najważniejsze.
Aha Mój znajomy (mechanik) odbierał kiedyś od jakiegoś kolesia auto, bo było do naprawy i jechał nim do warsztatu. Po drodze coś tam było, że musiał nagle mocno dać po chamach :). Mówi, że mu kierownicę z rąk wyrwało i mało co palców nie połamało a auto sobie gwałtownie skręciło na bok :)
Właściciel- spec zaślepił sobe przy pompie i tak jeździł i hamowało tylko na jedno przednie koło. Oczywiście nic nie raczył o tym wspomnieć.
Zaślepka na tylne koło to luzz :). Sam musiałem zaślepić jak tylni przewód wymieniałem a do sklepu po jakieś części jechałem ;)
czlowieczek205
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty ndz, 2008 9:08 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 XL
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: czlowieczek205 »

Ja to mało co nie wjechałem w Tira. Jechałem sobie któregoś poranka do szkoły, i nagle Tir gwałtownie zacząl hamować, więc ja też gwałtownie na hamulec bo jechałem za nim, i po chwili lipa....strzeliła rurka od tylnego koła, płyn hamulcowy wyciekł w mgnieniu oka, i po hamulcach... całe szczęście, że miałem tylko 80km/h a nie 120 km/h :D Jakoś wychamowałem przy pomocy ręcznego, ale to dosłownie kilka centymetrów za nim. Do domu wróciłem tylko z wykorzystaniem hamulca ręcznego (osiągałem zawrotną prędkość wtedy do 40 km/h, a na długiej prostej nawet 60km/h :D ). Jak narazie też tylko wkręciłem zaślepke do pompy i jest dobrze, bo to tylne koło.
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: domel »

czlowieczek205 a ci gumowy przewód tak strzelił ? Ten co idzie koło belki i co łączy rurki.
Bo mi jak poszła rurka to nie było takiego nagłego pęknięcia. Poprostu czułem że nie tak hamuje i podejrzewałem że coś za miękko pedał chodzi- może już delikatnie kapało. Specjalnie zacząłem mocno pedał dusić (na postoju) i zauważyłem że coraz mocniej pedał miękki, i to był znak że jest przeciek co zresztą było widać pod samochodem, więc wymieniłem.
czlowieczek205
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty ndz, 2008 9:08 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 XL
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: czlowieczek205 »

tez mnie to dziwi, ale jednak rurka jak sie okazuje
pazdzioch
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 21 paź ndz, 2007 9:57 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: pazdzioch »

ile trzeba kupic przewodu od pompy na lewy tył ? elastyczny już mam, ten miedziany krótszy też tylko został ten najdłuższy odcinek, gwint wiem jaki, tylko musze znac ile kupic?
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: bananowiec »

Od pompy do elastycznego przy belce potrzebujesz 330 cm z tym, że ten długi przewód składa się z dwóch odcinków.Pierwszy odcinek idzie od pompy hamulcowej i kończy się zaraz za ścianą grodziową pod samochodem (ten ma 100cm), następnie jest do niego przykręcony kolejny odcinek idący do elastycznego przewodu przed belką (ten odcinek ma 230 cm)
Jakbyś potrzebował to znam wymiary wszystkich przewodów :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: moralez »

To moze napisz wszystkie odrazu 8)
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: bananowiec »

Po prostu jak będę miał chwilę czasu to zrobię FAQ z rysunkiem :)
pazdzioch
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 21 paź ndz, 2007 9:57 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: pazdzioch »

to ktos mnie w balona chciał zrobic ;p bo nie wiem po co ale mam przewód miedziany około 30 centymetrów z pozarabianymi koncówkami. Tez mi sie wydawało że jest tylko elastyczny od bębna do belki, a potem juz tylko miedziany do samej pompy. W każdej 205-tce jest ten długi miedziany dzielony na dwa ? czy to zalezy od wersji ? pytam orientacyjnie
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Jaka rurka od hamulców

Post autor: moralez »

pazdzioch pisze:to ktos mnie w balona chciał zrobic ;p bo nie wiem po co ale mam przewód miedziany około 30 centymetrów z pozarabianymi koncówkami. Tez mi sie wydawało że jest tylko elastyczny od bębna do belki, a potem juz tylko miedziany do samej pompy. W każdej 205-tce jest ten długi miedziany dzielony na dwa ? czy to zalezy od wersji ? pytam orientacyjnie
Ten 30 cm przewod idzie od bebna/zacisku do przewodu elastycznego.
ODPOWIEDZ