Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
205Wrocek
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru sob, 2006 6:37 pm
Numer Gadu-gadu: 4341749
Lokalizacja: Wrocław

Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Post autor: 205Wrocek »

Nie znalazlem na forum odpowiedzi na taki oto problem : swiatla stop raz dzialaja raz nie, pzy mocniejszym gwaltownym wcisnieciu hamulca - dzialaja powiedzmy prawie zawsze. Natomiast delikatne hamowanie, nie wlacza swiatel. Gdzie moze lezec zrodlo problemu? Kolejna kwestia jest to ze przy rozgrzaniu hamulcow (lub nie koniecznie to jest powod, wystarczy ze jest upalnie) to przy wciskaniu pedalu hamulca, w glebszych partiach, slychac charakterystyczny dzwiek trzeszczenia - jakby naciagala sie linka w rowerze. Odczuwa sie tez to na nodze. Nie ma to wplywu na sile hamowania ale jest pewien dyskomfort. Czy moze to miec zwiazek z brakiem STOP'u? Nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze awarie swiatel st tez pojawiaja sie po przejechaniu pewnego dystansu.
była 205, 1.1 '90, jest DU matiz
Awatar użytkownika
MATUSIK-Z
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 27 cze śr, 2007 8:35 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Modrzyca, wieś pod Zieloną Górą

Re: Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Post autor: MATUSIK-Z »

Sprawdził bym klocki hamulcowe.
Przy zużytych odgłosy trzeszczenia są bardzo częste.
A co do świateł, myślę że należałoby popatrzyć na wyłącznik świateł stop. Być może jest za blisko pedału.
Awatar użytkownika
_carlos-
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 13 lis wt, 2007 9:03 pm
Posiadany PUG: 205 junior 1.0ccm gaźnik
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: ZABRZE

Re: Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Post autor: _carlos- »

Wyłącznik świateł STOP jest nad pedałem hamulca. Może się on zawieszać i wtedy będzie taki efekt, może też być słaba masa do żarówek STOPU i będzie działo się podobnie. Proponuję zewrzeć ze sobą przewody z wyłącznika, jeżeli objawy ustąpią to wyłącznik, jeżeli nie to zła masa.
JUNIORObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Post autor: palpio »

Co do światła stop to tak jak carlos napisał nic dodac nic ująć a co do pedału radziłbym popsikać wd 40 lub jakimś smarem mocowanie pedału
205Wrocek
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru sob, 2006 6:37 pm
Numer Gadu-gadu: 4341749
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pedal hamulca i swiatlo Stopu

Post autor: 205Wrocek »

dzieki, mechanizm troche odkrecony, oddalony przez co lapie wczesniej, mam nadzieje ze to to;) jutro tez psikne owym wd40 bo nie wydaje mi sie iz bylyby to zjechane klocki, dzieki raz jeszcze.
była 205, 1.1 '90, jest DU matiz
ODPOWIEDZ