Hamulce, modyfikacje

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
dominik19866
Junior
Posty: 244
Rejestracja: 31 maja czw, 2007 2:48 pm
Posiadany PUG: RG cabrio + RG
Numer Gadu-gadu: 6499027
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: dominik19866 »

No i stało sie mój nowy zestaw hamulców na przód sprzedałem koledze 8)7 mam nowy plan przednie hamulce (zaciski + tarcze + klocki) z puga 206 2.0 Hdi czy ktos próbowal czy jest szansa by to podeszło do cabrio ze zwykłymi hamulcami :mrgreen: :?:
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: moralez »

jaka srednica tarczy?
sam sobie odpowiem :D
266 mm jest szansa ze to podejdzie ;)
Awatar użytkownika
dominik19866
Junior
Posty: 244
Rejestracja: 31 maja czw, 2007 2:48 pm
Posiadany PUG: RG cabrio + RG
Numer Gadu-gadu: 6499027
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: dominik19866 »

szczerze to niewiem nawet 8)7 takie same jak standardowe z 205 tyle ze te sa wentylowane nacinane i nawiercane :twisted: do tego zaciski klocki sa sporo większe jeśli chodzi o powierzchnie styku z tarczą i pasuje to wszystko na piaste od zwykłego 1,1 :lol: ale bede miał heble w cabrio :mrgreen:
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: DJPreZes »

Wczoraj mialem ladny zakret, jak juz pug stal na kolkach bez hamulcow (totalnie rozebrane ;] ),a tu sie okazuje, ze sruby od starych zaciskow (tych bendixow z 1,4) za cholere nie przykreca mi zaciskow z 1,9 GTI 8)7 8)7 8)7 Nikt nigdzie o tym nie pisal :/ Wszedzie tylko "plug&play" "pare minut roobty i gotowe" "nic nie zmieniasz, tylko zakladasz"... Szkoda, ze taki szczegol nie zostal w ogole wspomniany... Na szczescie mialem inny samochod "pod reka" i po godzinnych poszukiwaniach po miescie znalazlem takie sruby...
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: Banita »

Srubami kol od malucha da sie takie zaciski przykrecic, w kazdym metalowym sa tez dostepne zamienniki, wiec juz nie przesadzaj, ob skarzyc sie, ze srubka nie pasuje to juz zakrawa na smiesznosc.
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: deejay »

hehe Prezes miałem to samo jak zmieniałem zaciski z 1,6 na 1,9 i robiłem to w niedziele, myślałem że wyjdę z siebie i stanę obok
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: DJPreZes »

Ekhm... Mialem sruby do kol od malucha (a tak swoja droga, to skoro wszedzie "plug&play" to czemu mialbym miec caly zestaw srubek przy sobie? ;] ), ale mialy za rzadkie zwoje, wiec nie gadaj ze sie da przykrecic, bo zwyczajnie sie nie da. Siedzialem na zabitej dziurami wiosce, ze samochodem na kolkach... Z rozwalonym starym zaciskiem (nie wiem jak to zrobilem, ale tloczek wyszedl tak daleko i za zadne skarby nie dalo sie go wsadzic :P ) i bez zawleczek na stare klocki (pogubilem :P Zdolny jestem, wiem ;] ) Ogolnie nie bylo milo jak zobaczylem oczami wyobrazni, ze musze wsiadac na rower i jechac 15km do sklepu :P Nie mowie, ze jestem na wszystkich obrazony, zly i bede tupac noga, ze nikt o tym nie napisal. Zdarza sie i tyle. Teraz na przyszlosc mam nadzieje, ze inni beda wiedziec. Na szczescie jak juz mowilem, to mialem inny samochod "pod reka". Ogolnie to wrazenia z jazdy z tymi nowymi hamulcami sa "bezcenne" ;] Na szutrze to lekko tkne hamulca i kola staja deba (no cos mi prawa strona szybciej sie blokuje, ale nieznacznie)... Na asfalcie sprobowalem, to przy 120 zblokowalo mi kola i zaczelo sie robic "wesolo" :P Pewnie jakbym walnal do dechy w hamulce, to katapulta przez przednia szybe murowana ;] Polecam ten zabieg WSZYSTKIM!! Naprawde poprawa jest przeogromna.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: Banita »

Sam mam zacisk zamontowany na sruby od bolca i jakos pasowalo.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: DJPreZes »

Widocznie nie mialem srub od malucha :P , bo ostatniego malucha w rodzinie mialem jakies 4 lata temu. :P
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: deejay »

nie miałeś śrub od malucha?? przeciez wszyscy mają - to takie oczywiste
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
Gucio90

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: Gucio90 »

A ja mam takie pytanie odnosnie hamulców. Otóż mam swojego puga ok 3m-ce i przez pierwszy miesiąc jeździem na tylko przednich hamulcach bo okazało sie że z tyłu szczeki są wytarte (tak mi sie cos wydawało że hamulce słabo hamuja) Po wymianie szczek różnica była niewielka i tak zostało. Niedawno zauważyłem że jak chce zatrzymac samochód hamujac pulsacyjnie (pompując pedał) hamulce sa coraz słabsze, praktycznie zero hamowania, natomiast gdy wcisne raz i dociskam do spodu jest ok. Czego to moze bys wina?? Pompa, stary płyn, czy może zapowietrzenie???
ziochmenNie
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty sob, 2008 7:27 pm
Posiadany PUG: 205 mi 16
Numer Gadu-gadu: 563294
Lokalizacja: Paryz-Orzysz

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: ziochmenNie »

tu mozna zaboczyc jak w jaki sposob mozna ulepszyc chamulce .
http://pagesperso-orange.fr/jso/134/freins1.9.htm
205 MI16
ziochmenNie
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty sob, 2008 7:27 pm
Posiadany PUG: 205 mi 16
Numer Gadu-gadu: 563294
Lokalizacja: Paryz-Orzysz

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: ziochmenNie »

moim zdaniem pompa Choc roznie to moze bywac .Zapowjetrzone chamulce przy pompowaniu powinny sie polepszac .A plyn to nie wydaje mnie sie zeby mial z tym cos wspolnego .
205 MI16
kremowka
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie czw, 2008 5:26 pm
Posiadany PUG: 205 Turbo Diesel
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: kremowka »

Gucio90 - najprawdopodoniej to serwo ma już dość, lub pompa podciśnienia, jeśli to diesel.
Gucio90

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: Gucio90 »

kremowka - tak, mam diesla. Wiec co proponujecie??
ODPOWIEDZ