Hamulce, modyfikacje

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
kremowka
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie czw, 2008 5:26 pm
Posiadany PUG: 205 Turbo Diesel
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: kremowka »

1. zdjąć przewód prowadzący z pompy podciśnienia do serwa i zatykając otwór poduszką palca, sprawdzić czy jest zasysany przez pompę (silnik oczywiście pracuje) - nie bać się, nie wciągnie do środka.
2. zdjęty przewód sprawdzić pod kątem szczelności

jeśli obie rzeczy są sprawne to 99% serwo do wymiany, lub regeneracja, ale przy cenach używanych, chyba niema się co babrać

powodzenia
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: TO-MI »

Gucio90 pisze: Niedawno zauważyłem że jak chce zatrzymac samochód hamujac pulsacyjnie (pompując pedał) hamulce sa coraz słabsze, praktycznie zero hamowania, natomiast gdy wcisne raz i dociskam do spodu jest ok. Czego to moze bys wina?? Pompa, stary płyn, czy może zapowietrzenie???
normalne zaczyna brakować podciśnienia zależnie od konstrukcji (średnica serva,grubość węża itd. itp.)dzieje sie to po mniejszej lub większej liczbie pompnięć :)
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: d_ARC »

Podłączę sie pod temat. Jeździłem ostatnio 206S16 136KM i jestem pod ogromnym wrażeniem - pedał reaguje na dotknięcie, chodzi leciutko, a auto nawet przy dohamowaniach z dużej prędkości prawie staj ew miejscu _O_ Zastanawiam się czy heble z tego autka podejda P&P do starszej siostry, czyli GTI z zaciskami Girlinga :)
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hamulce, modyfikacje

Post autor: kubas »

podejda
ODPOWIEDZ