Koło drga ?

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

U mnie podobne objawy jak opisujesz (ściąganie/pływanie auta) miałem już kilka razy. Przyczyny były nasępujące: jajo otworu w który do zwrotnicy wchodzi sworzeń wahacza, niedokręcona śruba "ściskająca" sworzeń, wybite tuleje wahacza.

A zwrotnicę od biedy można roztoczyć, wstawić tuleję, zaheftować. Taki patent u mnie był konieczny gdy nie mogłem dostać zwrotnicy do 1.9 GTI na duże półosie :? Całość jeździ do tej pory, a auto użytkowane w sporcie, i nie ma najmniejszych problemów. Tyle, że sworzeń ściska wzmocniona śruba ampulowa i 2 nakrętki 8)
Awatar użytkownika
ghostface
Junior
Posty: 108
Rejestracja: 14 mar śr, 2007 2:28 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków / Niepołomice

Post autor: ghostface »

...juz mowie otoz pojechalem do mechaniola i powymienial mi sruby i nakretki bo troche slabo trzymaly zwlaszcza prawy wahacz jedna wlasciwie mozna bylo reka odkrecac :shock: . No i teraz jest oczywiscie troszke lepiej auto wmiare stabilne...zobaczymy jak ustawie geo ale to po wymianie polosi. Dzieki wszystkim za wsparcie :)

Co do tych jednoramiennych wahaczy ktore oczywiscie tez mam to spotkalem sie juz z taka opinia wlasnie ze czasem mozna sie z tym sporo bawic a i tak efekt nie koniecznie satysfakcjonuje ale osobiscie nie wiem przekonam sie
205 - Sympatyczne lwiątko ;]
1,1 XL 1988 [wtrysk] http://www.GhostFace.205.pl
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

ghostface pisze: Co do tych jednoramiennych wahaczy ktore oczywiscie tez mam to spotkalem sie juz z taka opinia wlasnie ze czasem mozna sie z tym sporo bawic a i tak efekt nie koniecznie satysfakcjonuje ale osobiscie nie wiem przekonam sie
Pieprzenie mechaniora robiacego tylko vw :wink:
Awatar użytkownika
ghostface
Junior
Posty: 108
Rejestracja: 14 mar śr, 2007 2:28 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków / Niepołomice

Post autor: ghostface »

no to luz :D .... znaczy taki w przenosni nie w kole hehhe :wink: :P
205 - Sympatyczne lwiątko ;]
1,1 XL 1988 [wtrysk] http://www.GhostFace.205.pl
ODPOWIEDZ