Serwo czy coś innego??

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
trekpio88
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 18 mar wt, 2008 1:26 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 GLD
Numer Gadu-gadu: 4204075
Lokalizacja: Rybnik

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: trekpio88 »

ale ja i tak daelj jestem za tym że to serwo bo czemu tam powietrze ucieka?? ten pedał powolutku idzie do dechy a nie szybko
PEUGEOT 205 GLD 1.8 D


Seks jest jak Peugeot, zaprojektowany by cieszyc:)
Peugeot jest jak Media Markt-nie dla idiotów:)


FOTKi http://www.polskajazda.pl/Samochody/Peugeot/205/48654

VW Obrazek GOLF
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: palpio »

Tak jak piszesz powolutku a nie ubywa ci płynu nie w dużych ilościach jak płyn hamulcowy dostaje sie do serwa to masz takie uczucie przy hamowaniu jak by powietrze uciekało przerabiałem to u siebie tez myślałem ze to serwo
Awatar użytkownika
trekpio88
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 18 mar wt, 2008 1:26 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 GLD
Numer Gadu-gadu: 4204075
Lokalizacja: Rybnik

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: trekpio88 »

palpio to powiadasz ze mam teraz sprawdzić pompke?? wczoraj zauważyłem że mi tylni cylinderek zaczyna ciec :( musze zamówić nowy i go wymienić i potem zaczne od pompki. Podobno z cylinderkami jest ciężko :( jest duzo rodzai tych cylinderków i cieżko trafić we właściwy bo w katalogach są około 3 rodzai i to do tego samego puga (rocznik,poj. ,typ silnika)
PEUGEOT 205 GLD 1.8 D


Seks jest jak Peugeot, zaprojektowany by cieszyc:)
Peugeot jest jak Media Markt-nie dla idiotów:)


FOTKi http://www.polskajazda.pl/Samochody/Peugeot/205/48654

VW Obrazek GOLF
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: palpio »

Jak i tak będziesz wymieniał cylinderek to zerknij tez do pompki
A co do cylinderków wymontuj i idz z nim do sklepu bo z tymi katalogami w naszych sklepach to są różne cyrki ja u siebie zakładałem z jakiejś renówki juz nie pamietam z której ale były tańsze bo niby peugeotowskie kosztowały 60 a z renaulta 20 chyba jest różnica .Wazna tam jest średnica mocowania cylinderka do obudowy
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: tomek »

Panowie podałem też numerki cylinderków w tej tabelce w "numery katalogowe części"
Nie ma co szukać po rocznikach itp. W zwykłych 205 są średnicy 19,05mm i liczy się czy Bendix/Girling i czy L/P bo mają wbudowany korektor, czyli są raptem 4 numery.
Z powodu wbudowanego korektora nie polecam zakładać z innych aut..
Z 1,6gti/Ralyee/TD przy systemie girling 42mm są cylinderki bez korektora i L=P.
Razem w sumie 5 numerów katalogowych załatwiających wszystkie 205 prócz multivana :wink:
Dałem tam też numerki zestawów naprawczych po kilkanaście pln
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
Awatar użytkownika
_carlos-
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 13 lis wt, 2007 9:03 pm
Posiadany PUG: 205 junior 1.0ccm gaźnik
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: ZABRZE

Re: Serwo czy coś innego??

Post autor: _carlos- »

Ostatnio dzieje się coś dziwnego w moim PUGU. Po uruchomieniu rano silnka nacisnąłem kilka razy na hamulec, ale pedał wciskał sie dość głęboko i było słychać wyraźne syczenie. Dopiero po kilku próbach hamulce "zaskoczyły". Dzisiaj już był gorszy przypadek, podczas jazdy na autostradzie, przy raptownym hamowaniu nie było żadnej reakcji- samochód jechał dalej. Niedawno czyściłem hamulce z przodu i działały prawidłowo. Nie ma żadnych wycieków, płyn był wymieniany dwa lata temu. Od początku jak go kupiłem przy hamowaniu spadają trochę obroty, niekiedy zgasł przy zatrzymaniu na skrzyżowaniu, ale mechanik powiedział mi przy regulacji silnika, że to jest normalne :?
Czy to pompa hamulcowa przepuszcza?
Jeżeli tak to czy można kupić zestawy naprawcze i zrobić to samemu?
Gdzie dostanę taki zestaw i jak to wygląda kasowo?
JUNIORObrazekObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ