wycie przy rozgrzanym silniku

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
nightD

wycie przy rozgrzanym silniku

Post autor: nightD »

czesc
może ktoś wie co może być przyczyną tego że coś wyje przy rozgrzanym silniku - na 5 szczególnie to się objawia (na niższych biegach nie ma wogóle, na 4 czasami);
po prostu w czasie jazdy, jak sie silnik rozgrzeje i gdy nie naciska się gazu a samochód jedzie siła rozpędu(przy predkosciach powyzej 60km/h) zaczyna sie przeraźliwy zgrzyt,
wycie mozna przerwac na chwilke przez wcisniecie sprzegla, przyhamowanie i przyspieszanie, ale tylko na chwile;
dodam że również coś stuka mi przy skręcaniu w lewo i kwestia teraz czy to wycie związane jest z półośką czy moze coś w skrzyni wyje;
miałem wyciek oleju miedzy innymi ze skrzyzni (wtedy dopiero byl koncert), ale uszczelnione, dolane i myslałem że bedzie ok??
prosze o pomoc (mam nadzieje ze opis usterki w miarę czytelny ;o)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycie przy rozgrzanym silniku

Post autor: cejot »

nie wiem co to za wycie, ale ja podobne efekty dźwiękowe miałem wtedy jak była półoś do wymiany...
Awatar użytkownika
Remiq
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 05 lis pn, 2007 7:12 pm
Posiadany PUG: 309 GR
Numer Gadu-gadu: 5302245
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: wycie przy rozgrzanym silniku

Post autor: Remiq »

Miałem podobny objaw. Łożysko na prawej półosi tak hałasowało. Po wymianie pólosi jest ok. Można samo łożysko wymienić, ale u mniej przegów też już walił.
Peugeot 309 GR 1.4i
ODPOWIEDZ