słaby hamulec ręczny!!

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
piotrek.ciszak
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 11:58 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.1 Benz (jeszcze 60km i jeszcze z katalizatorem ;) 1990r
Numer Gadu-gadu: 5751580

słaby hamulec ręczny!!

Post autor: piotrek.ciszak »

Witam. Mam Peugeota 205 1.1 gaźnik. Nie dawno był u mechanika i wymieniałem cylinderki, szczęki, klocki hamulcowe i linki hamulcowe tylnych hamulców (bebnów). Ręczny jest tak słaby żę nawet czasem zjeżdza z górki. Jest mi to bardzo potrzebne ponieważ zamierzam startować w KJS ale jak bez ręcznego?! Da się jakoś zrobić z tyłu hydrauliczne albo tarczowe albo jeszce jakieś?? Potrzebuje skuteczny i mocny hamulec ręczny!! Pomocy!!
Pitex205
Awatar użytkownika
owca200
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty śr, 2008 9:31 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.8 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Pilicy

Re: słaby hamulec ręczny!!

Post autor: owca200 »

To w końcu masz szczeki czy klocki hamulcowe 8)7
jeśli szczeki to pewnie regulatory Ci się zacieły i nie regulują odstępu miedzy bębnem a szczękami. Masz duży już luz i to powoduje luźny ręczny :Y
tam sa takie ząbki które utrzymują odpowiednio mały luz musisz sprawdzić czy to ci nie zardzewiało.
PS. może nowe szczeki >:)
owca200
piotrek.ciszak
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 11:58 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.1 Benz (jeszcze 60km i jeszcze z katalizatorem ;) 1990r
Numer Gadu-gadu: 5751580

Re: słaby hamulec ręczny!!

Post autor: piotrek.ciszak »

Sorki troche za motałem. Mam wymienione szczęki ale na mój gust szczęki to odpowiednik klocków hamultowych w tarczówkach... ale nie wazne!! mozesz to jakoś bardziej łopatologicznie wytłumaczyć??
Pitex205
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

Re: słaby hamulec ręczny!!

Post autor: arekgr »

Może wystarczy podciągnąć na regulacji linki... Odkręć tą plastikową osłonę dźwigni ręcznego, zobaczysz tam taką jakby "blaszkę" do której wchodzą dwie końcówki linek. Bierzesz klucz 13 (z tego co pamiętam) i wkręcasz śrubę. W ten oto prosty sposób powinieneś "wzmocnić" ręczny :P

1.1 TU1 do kjs? Hmm, raczej nie nawojujesz... Chyba, że masz stan silnika igła, to wtedy mooooże coś w swojej klasie osiągniesz :wink:
piotrek.ciszak
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 11:58 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.1 Benz (jeszcze 60km i jeszcze z katalizatorem ;) 1990r
Numer Gadu-gadu: 5751580

Re: słaby hamulec ręczny!!

Post autor: piotrek.ciszak »

Co do regulacji tam gdzie powiedziałeś to sprowałem i tam się reguluje jedynie wysokośc na której łapie ręczny a co do KJS to chce przerobi wałek rozrządu, głowice, zawory, kolektor, wydech i dolot... Myślę że wtedy coś mogę zdziałac :P
Pitex205
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: słaby hamulec ręczny!!

Post autor: tomek »

1. Może się jeszcze nie dotarło..
2. Ściągaj bębny i rób porządek z samoregulacją ewentualnie kup nową
3. Bębny na tokarkę albo nowe

Dobry ręczny na bębnach potrafi blokować koła w czasie jazdy na wprost nawet na dobrym asfalcie - wiem bo tak miałem!

Niestety sam ostatnio też nie potrafię tego osiągnąć mimo wypieszczonych mechanizmów i szczęk FERRODO.....

A zamiast tych wałków i wydechów zrób porządne zawieszenie i hamulce, a jak coś zostanie to zatankuj i trenuj - to się bardziej przyda w KJS :wink:
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
ODPOWIEDZ