zamek od kierowcy

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
kabzik
Junior
Posty: 379
Rejestracja: 04 cze pn, 2007 10:18 am
Posiadany PUG: 205 GL 1.1, 106 Quiksilver 1.4
Lokalizacja: Częstochowa

zamek od kierowcy

Post autor: kabzik »

mianowicie mam tak ze wszystkie drzwi mozna zamknąć naciskajac dzyndzelek a drzwi od kierowcy maja jakies zabespieczenie czy cos??? da sie to jakos usunąc zeby mozna było zamykac z cypelka??????????
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

z tego co wiem to w wiekszosci aut jest tak ze od kierowcy nie mozna
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: KuKiTa »

tak, da sie to usunąc, najlepiej popatrz bo jak jest to zrobione z drugiej strony, wtedy bedziesz wiedział co zrobić. Ja bym tego nie robił bo zatrzaśniesz sobie kluczyki w środku
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

u mnie teoretycznie tez jest to zabepieczenie ale raz mi sie udalo tak zamknac drzwi ze centralny zamknal samochod(kluczyki w stacyjce) na szczescie szyba byla otwarta :roll:
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Re: zamek od kierowcy

Post autor: koval »

podepne sie pod temat u mnie dzisiaj padl chyba zamek w drzwiach od strony kierowcy nie moge ich wogole otworzyc nawet jak wsiade do srodka i podniose ten cyndzelek do gory i pociagne za klamke to nic sie nie dzieje :(( chcialbym zdjac boczek ale nie wiem jak sie do tego zabrac tym bardziej ze drzwi sa zamkniete i mam troche utrudniony dostep :(( panowie pomocy juz tyle kasy zostawilem u mechaniora w tym miesiacu :(

wlasnie zdjalem czesc pokrycia drzwi i chce sie jakos dostac do zamka tylko ten silnik nastawczy od centralnego mi troche utrudnia dostep recznie podnosilem ta dzwignie od zamka co jest w drzwiach i nadal nie moge otworzyc smiley(
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: zamek od kierowcy

Post autor: palpio »

Odkręć siłownik centralnego zamka i ściąg go w dół zamek powinien puścić chyba że coś w zamku przeskoczyło to większy problem
czlowieczek205
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty ndz, 2008 9:08 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 XL
Numer Gadu-gadu: 0

Re: zamek od kierowcy

Post autor: czlowieczek205 »

Co do zamykania drzwi kierowcy poprzez wciśnięcie tego cypelka... u mnie wystarczy przytrzymać podniesioną klamke z zewnątrz, wtedy można wcisnąć cypelek, trzasnąć drzwiami i zamknięte ;) jednak nie polecam, bo sam już zostawiłem na mieście kluczyki w stacyjce, i niestety szyba też była zamknięta;/ wiec nie było mowy o otworzeniu auta 8)7
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Re: zamek od kierowcy

Post autor: koval »

udalo mi sie otworzyc drzwi poruszalem troche tym cypelkiem i w koncu sie otworzyly ale teraz z kluczyka juz wogole nie otworze wczesniej przy otwieraniu kluczykiem ten cypelek sie lekko unosil a teraz wogole nie reaguje a za pomoca samego cypelka to tez raz sie otworzy a raz nie :(
Lucas07
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut sob, 2008 5:08 pm
Posiadany PUG: Czerwoniutki XS
Numer Gadu-gadu: 2017925
Lokalizacja: Dobra
Kontakt:

Re: zamek od kierowcy

Post autor: Lucas07 »

Powie mi ktoś jak to jest z centralnym w XS? Bo nie wiem czy centralny działa tylko od kierowcy, czy powinien też działać od pasażera?
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: zamek od kierowcy

Post autor: DJPreZes »

Tylko od kierowcy.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: zamek od kierowcy

Post autor: Paweł »

koval pisze:udalo mi sie otworzyc drzwi poruszalem troche tym cypelkiem i w koncu sie otworzyly ale teraz z kluczyka juz wogole nie otworze wczesniej przy otwieraniu kluczykiem ten cypelek sie lekko unosil a teraz wogole nie reaguje a za pomoca samego cypelka to tez raz sie otworzy a raz nie :(
Miałem podobny problem. W moim przypadku przyczyną była klamka zewnętrzna, a dokładniej dźwignia którą klamka pociąga cięgno. Dźwigienka nie odbijała, bo była zabrudzona, a jak nie odbiła to zamek się nie otwierał, a czasem nie zamykał. Doraźnie pomagało trzaśnięcie pięścią w klamkę kilka razy, ale zaraz rozbierałem i smarowałem.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zamek od kierowcy

Post autor: dzikson »

W XS centralny tylko po stronie kierowcy (wogóle miło byłoby go mieć z pilota :roll: )

W Looku miałem kika razy kombinacje z zablokowanym "cypelkiem", zawsze kończyło się rozbiórką tapicerki i smarowaniem, aż odkryłem że wystarczy uderzyć otwartą dłonią nad klamką i mechanizm odskakiwał :P
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: zamek od kierowcy

Post autor: Paweł »

W moim SRD centralny też jest otwierany tylko od strony kierowcy i bez pilota - był... aż kupiłem sterownik centralnego z pilotem za ok.100 zł.
A co do tłuczenia w drzwi... pomaga do czasu, aż zablokuje się tak, że bardzo ciężko będzie otworzyć. Bo jazda z otwartymi drzwiami, przywiązanymi do fotela, albo kierowcy czy pasażera to mniejszy problem. Dokładne czyszczenie i smarowanie pomogło mi na kilka lat.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zamek od kierowcy

Post autor: dzikson »

Chodzi raczej o delikatne puknięcie otwartą dłonią powyżej klamki. Tak z uczuciem :) U mnie to działało, gdy ktoś pociągnął klamkę zatrzaśniętych drzwi i zaciął mechanizm.
Jak już się odblokują warto oczywiście zdjąć tapicerkę i nasmarować. Ale łatwiej to zrobić jak już się najpierw otworzą :P
ODPOWIEDZ