dmuchawa

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Emil
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: 30 kwie śr, 2008 12:32 pm
Posiadany PUG: 1.8 XRD
Numer Gadu-gadu: 6609673
Lokalizacja: Milicz

dmuchawa

Post autor: Emil »

jadac ostatnio jak mialem troche zaparowane szyby zauwazylem ze jakos bardziej mi dmuchawa dmucha od strony pasazera czy u Was tez jest ten problem????
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: dmuchawa

Post autor: Para »

Emil na przyszlosc radze uzywac opcji "SZUKAJ".

Tutaj temat ktory moze ci pomoc http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... lit=nawiew :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: dmuchawa

Post autor: Banita »

Para pisze:Emil na przyszlosc radze uzywac opcji "SZUKAJ".

Tutaj temat ktory moze ci pomoc http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... lit=nawiew :W

A ja radze pomyslec,bo zalinkowany topic zwiazku nie ma.
Awatar użytkownika
drabinho
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 12 lis pn, 2007 11:02 pm
Posiadany PUG: XS
Numer Gadu-gadu: 9389827
Lokalizacja: Starachowice

Re: dmuchawa

Post autor: drabinho »

może przypchane kanały :?
http://www.drabinho.peugeot205.pl
Lubisz dziwnych ludzi, to clowna se namaluj...
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: dmuchawa

Post autor: Jarmarek »

wydaje mi się że to moze być kwestia odległości od nawiewu... tak mam u siebie w volvo, tak jest w kilku innych autach jakimi często jeździłem - jak jest w 205 nie wiem bo aktualnie nie mam jak sprawdzić chyba że sprawdze u Agnieszki
Emil
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: 30 kwie śr, 2008 12:32 pm
Posiadany PUG: 1.8 XRD
Numer Gadu-gadu: 6609673
Lokalizacja: Milicz

Re: dmuchawa

Post autor: Emil »

no mi tez sie tak wydaje ze chodzi o odleglosc.. a wie ktos jak przeczyscic te kanaly od dmuchawy bo nigdy tego nie robilem..
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: dmuchawa

Post autor: Pieraś »

czy w "dmuchawie" jest jakis filtr? sasiad mi mowil ze jak szyby paruja to moze byc zapchany filtr dmuchawy - zakladajac ze w pugu jest
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: dmuchawa

Post autor: Wojtek »

jak szyby parują to jest zapchany filtr kabinowy, ale takowego w naszych bolidach nie przewidzieli :)
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dmuchawa

Post autor: deejay »

u mnie to samo - u pasażera szyba szybciej odparowuje niż u kierowcy
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
kremowka
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie czw, 2008 5:26 pm
Posiadany PUG: 205 Turbo Diesel
Numer Gadu-gadu: 0

Re: dmuchawa

Post autor: kremowka »

Jarmarek podjął dobry trop!
Moim zdaniem kwestia jest tego typu, że kierowca (lewa strona auta) wydycha (normalna sprawa) powietrze przed siebie zaparowując niejako lewą część szyby, stąd wrażenie że prawa strona szybciej odparowuje. Dodatkowo ręce na kierownicy potęgują to wrażenie, a w szczególności jak są mokre, spocone itd. Zrwóćcie uwagę na sytuację kiedy autem jedzie ktoś po alkoholu lub wczorajszy, zawsze w jego okolicy jest zaparowana szyba :)
Podstawa to czyste szyby i przez pierwsze kilka, kilkanaście minut jazdy nawiew tylko na szybę, a potem wedle uznania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wasia
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 13 gru wt, 2005 1:06 pm
Posiadany PUG: green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: dmuchawa

Post autor: wasia »

kremowka pisze:kierowca (lewa strona auta) wydycha (normalna sprawa) powietrze przed siebie zaparowując niejako lewą część szyby, stąd wrażenie że prawa strona szybciej odparowuje. Dodatkowo ręce na kierownicy potęgują to wrażenie, a w szczególności jak są mokre, spocone itd. Zrwóćcie uwagę na sytuację kiedy autem jedzie ktoś po alkoholu lub wczorajszy, zawsze w jego okolicy jest zaparowana szyba
Pozdrawiam.
Ostatnio odpaliłem furę i włączyłem nawiew i poszedłem skrobać szyby. Nie chuchałem na szybę (chyba że od zewnątrz) i wypity (chyba 8)7 ) też nie byłem a jak wsiadłem do środka to po stronie pasażera szyba była jak latem a po stronie kierowcy tylko małe fragmenty przy samych nawiewach były przejrzyste, reszta była zaparowana.
1988 1.4 = 60 leżących ;) koni

http://www.wasia.205.pl
kremowka
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie czw, 2008 5:26 pm
Posiadany PUG: 205 Turbo Diesel
Numer Gadu-gadu: 0

Re: dmuchawa

Post autor: kremowka »

W takim razie, albo coś jest zatkane, albo ktoś rozbierał deskę i coś źle złożył.
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: dmuchawa

Post autor: RaveMan »

kremowka w pewnym sensie masz rację ale taka sytuacja występuje również jak wiozę pasażera, wtedy po jego stronie szybciej szyba odparowuje, a chyba to że ręce ma przysobie a nie tak jak ja na kierownucy czyli bliżej szyby nie powoduje aż tak zwiększonego parowania, mi się osobiście wydaje, że może faktycznie wyloty tej dyszy są z lekka przytkane, skręcę dzisiaj jakiegoś druta i zobaczę czy będzie poprawa. A po alkoholu to już wogóle jest masakra ostatnio wiozłem znajomych z imprezy i na drugi dzień była masakra sporo czasu musiało ulynąc żeby to odparowało
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
Emil
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: 30 kwie śr, 2008 12:32 pm
Posiadany PUG: 1.8 XRD
Numer Gadu-gadu: 6609673
Lokalizacja: Milicz

Re: dmuchawa

Post autor: Emil »

i co RaveMan czysciles to???? jest jakas poprawa????
Awatar użytkownika
Marcikonik
Junior
Posty: 144
Rejestracja: 01 maja sob, 2010 9:12 am
Posiadany PUG: 205 1.8 D 84'
Numer Gadu-gadu: 1555332
Lokalizacja: Białystok

Re: dmuchawa

Post autor: Marcikonik »

Witam. Nie chciałem od początku swojego bytowania na forum zakładać nowego wątku i narażać się na wypominanie. :P A więc do rzeczy. Nie działa mi dmuchawa, nawiew w moim pug'u . Przekręcam ustawienia na maks i nic ...zero ... Znalazłem po odkreceniu czesci deski rozdzielczej wtyczkę....
taką ... i pytanie .. czy ma to jakiś związek z dmuchawą ? Jeśli ma to gdzie to wetknąć ? szukałem i nic nie znalazłem , przeczytałem książke "Sam naprawiam peugeot 205 " i też nie pomogło . Prosze was o pomoc ...

Obrazek
ODPOWIEDZ