przełacznik swiateł brak długich w pozycji swiateł mijania

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

przełacznik swiateł brak długich w pozycji swiateł mijania

Post autor: skola »

Witam mam pytanie czy przełącznik do świateł nadaje sie do wymiany czy to wina czegoś innego. chodzi o to ze zaplatając na krotko przy wyłączonych światłach długie sa, przy zapalonych postojowkach tez dzialaja na krotko, natomiast jak swiatła mijania sa wlaczone to nie moge włączyć w ogolę długich ...

Jakies sugestie?
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: przełacznik swiateł brak długich w pozycji swiateł mijan

Post autor: Martinoo »

masz takie objawy jak ja miałem i wymieniłem przełącznik i wszystko jest ok. A stało się tak dlatego że miałem zapalone długie i od razu wyłączyłem wogóle światła zamiast najpierw do mijania i do wyłączenia.

Wymieeń przełącznik i ciesz się jazda na długich...
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: przełacznik swiateł brak długich w pozycji swiateł mijan

Post autor: Beda »

To nie ważne jak miałeś włączone i wyłączane światła - po prostu te przełączniki sie sypią czasem i tak sie stało u Ciebie :/
Miałem tak w moim i zanim zmieniłem, to jest prosty sposób na włączenie drogowych świateł przy tak zepsutym włączniku.
Na postojowych pociągnij manetke do siebie i nie puszczaj, tylko przekręć na światła mijania i już masz drogowe włączone :)
żeby je wyłączyć trzeba odkręcić na chwilke na postojowe i normalnie przekręcić na mijania i tyle :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
ODPOWIEDZ