podświetlenie deski - po raz n-ty (tym razem ciekawostka?)

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Misio_i_Grysek

podświetlenie deski - po raz n-ty (tym razem ciekawostka?)

Post autor: Misio_i_Grysek »

205 XL 1,1 z 1897 roku...

jak go kupiłem, to nie paliła się połowa kontrolek, podświetlenie pokręteł od nawiewu. nie była podświetlona również deska (biedna - tylko prędkościomierz i poziom paliwa).
Oddałem autko do generalnej naprawy itp. Między innymi powiedziałem o tych kontrolkach i podświetleniu deski.

Odebrałem autko: wszystkie kontrolki działają (chyba), pokrętła nawiewu podświetlone. A prękościomierz - NIE. Mechanik, który to robił, powiedział, że nie znalazł podświetlenia deski (??). Ponoć pytał kogoś, kto ma takiego samego puga i tamten gość też nie ma podświetlenia deski (??).

CZY TO MOŻLIWE???
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Licznik bieda podswietlony jest 2 zarowkami od gory, jak go wyjmiesz bez problemu znajdziesz podlaczenie oswietlenia... zasilane jest z licznika od tylu.

Sprawdz, bo moze Ci sie poprostu zaroweczki spaliły.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

205 XL 1,1 z 1897 roku...
uuuaaaaa toż to zabytek klasy "0" :shock: Jeśli jeździ to ja bym się światełkiem nie przejmował, bo musi być duuuużo kasy warty ;)
Mechanik, który to robił, powiedział, że nie znalazł podświetlenia deski (??). Ponoć pytał kogoś, kto ma takiego samego puga i tamten gość też nie ma podświetlenia deski (??)
kurcze to może w tych rocznikach świeczką trzeba ;) no ale na poważnie to zmieniłbym mechanika :idea:

Też przymierzam się do podobnej operacji wymiany podświetlenia bo powyżej 120km/h ciemno już - taka granica bezpieczeństwa może :roll: No i nagrzewnica aż się prosi... Ale jak sobie pomyślę ile z tym babrania 8)7 Tak orientacyjnie ile czasu powinienem sobie rezerwować?
Awatar użytkownika
mareckilublin
Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty pn, 2006 3:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: lublin

Post autor: mareckilublin »

najwiecej piepszenia jest z wyjeciem dechy a reszta to tylko formalnosc mysle ze 1,5 godz (gora!!)powinno ci wystarczyc:) pozdro
Misio_i_Grysek

Post autor: Misio_i_Grysek »

d_ARC pisze:
205 XL 1,1 z 1897 roku...
uuuaaaaa toż to zabytek klasy "0" :shock: Jeśli jeździ to ja bym się światełkiem nie przejmował, bo musi być duuuużo kasy warty ;)
zero nie zero, bo dziś nawet 125kmh nim pociąnąłem ;-) (i wiem, że przy niektórych ponad 200kmh, to wygląda śmiesznie, ale jednak autko jest fajowe)

czy ktoś mógłby podrzucić poglądowy rysunek (zdjęcie) gdzie tego szukać? rozumiem, że przed licznikiem a nie za nim (w środku)?
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

Spoko, mój Git też na max prędkości przygotowany nie jest. Chodzi o błąd w dacie produkcji - z tego co napisałeś to auto ma 109 lat ;)
Awatar użytkownika
lysy103
Junior
Posty: 209
Rejestracja: 09 cze pt, 2006 1:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: lysy103 »

No może ma tyle lat dlatego mechanik powiedział że nie ma podświetlenia :D :lol:
Misio_i_Grysek

Post autor: Misio_i_Grysek »

d_ARC pisze:Chodzi o błąd w dacie produkcji - z tego co napisałeś to auto ma 109 lat ;)
ups... hehe

oki. ale jak dostać się do tych zaróweczek (główny temat tego wątku)?
wystarczy zdjąć daszek? jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Misio_i_Grysek pisze:
d_ARC pisze:Chodzi o błąd w dacie produkcji - z tego co napisałeś to auto ma 109 lat ;)
ups... hehe

oki. ale jak dostać się do tych zaróweczek (główny temat tego wątku)?
wystarczy zdjąć daszek? jak to zrobić?
Tak, jak chcesz dostac sie tylko do zaroweczek podswietlenia, to wystarczy zdjac sam daszek, ale zeby go zdjac musisz jeszcze odkrecic ten plastik oslaniajacy pokretla nawiewu i wydlubac ten trojkatny plastik powyzej.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

w biednym liczniku jak pisze pagi zeby wymienic/sprawdzic zarowki podswietlenia nie trzeba wyjmowac licznika, wystarczy zdjac daszek. jesli nie chcesz po prostu wziac srubokreta i intuicyjnie powykrecac srubki =] to zajrzyj do poradnika krok po kroku razem z fotkami =]

http://peugeot205.pl/pdf/licznik.pdf

sprawdz tez inne poradniki =] moga odpowiedz na kolejne nasuwajace sie pytania zanim je zadasz:
http://peugeot205.pl/index.php?modul=poradnik

pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Misio_i_Grysek

Post autor: Misio_i_Grysek »

intuicyjnie... hehe
intuicyjnie chciałem kiedyś zmienić sitko w umywalce - skończyło się na remoncie całej łazienki i przedpokoju :-D :cry:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

załóż licznik od GTi - będzie pięknie podświoetlony
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
traksmetal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz ndz, 2006 7:01 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: traksmetal »

Czy ktoś zamiast żaróweczek do podświetlenia wkładał diody? Czy trzeba coś kombinować , czy można kupić coś co się wstawi bez problemu w miejsce żaróweczek? Może jakiś link np na allegro gdzie coś takiego można kuić i co będzie pasowało.
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: KuKiTa »

Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cejot »

odświeżę trochę temat...
ile diód/żaróek jest w podświetleniu licznika i nawiewów?
ODPOWIEDZ