Miami Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Orfister »

Misiek na Boga, coś ty zrobił z tak pięknym autem, robisz z niego dyskotekę ? żona nie pozwala ci robić w domu BUM BUM ?
Od samego początku czułem pismo nosem, że to nie koniec przeróbek...to co zrobił Pan Audio to kawał dobrej roboty, ale nie w TYM aucie, a z tą podłogą w bagażniku to już pojechałeś po całości, sory, to jest forum i każdy ma prawo do wypowiedzi, więc wypowiadam się - idealny przykład na to jak można popsuć wspaniałego Youngtimera.
Ja również odbiegam w CTi od oryginału, ale trzeba trzymać fason tamtych lat, czuć powiew epoki, a widzę, że Tobie chyba nie o to chodzi....a szkoda, bo masz potencjał $ z którym można było zrobić najpiękniejszą 205 w Polsce, prawdziwego rodzynka....a wyszła - nowoczesna katarynka :(
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Draxter »

Chyle glowe przed ogromem pracy wlozonym w auto.
To w jaki sposob kolega to robi... to generalne jego indywidualna sprawa i tyle.
Kazdy ma odmienne zdanie n/t wlasnego zdania i ja to szanuje. To tak jak z gustem...
Fakt ze sam kupilem 205 bo to prawdziwy klasyk i takim wizualnie pozostanie do czasu puki bede go mial (hmm nie planuje go sprzedac).

OK ok dos paplania... Mnie ciekawi dalsze rozwiniecie tego stwierdzenia...
Misiek pisze:Czas na kolejną sporą relację. W zimie zabraliśmy się za blachówkę i wygłuszenie przygotowane pod 4kW car audio
a dokladnie to co bedzie grac w tym aucie : cyfry czy audio ale to poczekam na konkrety :)
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
Awatar użytkownika
xonax
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 7:35 pm
Posiadany PUG: 309 gti, audi b2 coupe
Numer Gadu-gadu: 1366687
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: xonax »

ja juz bym chyba takiego 205 z taka podloga w bagaju nie kupil ! trzeba bylo wyciac kawalki z innego albo zamowic nowa blache w aso ! szkoda klasyka niestety jego wartosc po takich przeróbkach tylko spadnie
LENC AUTO Części do Samochodów Francuskich Citroen Peugeot Renault
Opole ul. Mieszka I-go 11
tel. 77-4367001
gg 1366687
www.lencauto.pl
sklep@lencauto.pl
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Czak »

Ja również odbiegam w CTi od oryginału, ale trzeba trzymać fason tamtych lat, czuć powiew epoki, a widzę, że Tobie chyba nie o to chodzi....a szkoda, bo masz potencjał $ z którym można było zrobić najpiękniejszą 205 w Polsce, prawdziwego rodzynka....a wyszła - nowoczesna katarynka :(


Każdy robi to na co ma ochote i na co ma kasę, skoro mu się tak podoba to niech robi. Przynajmniej będzie jakaś 205tka nie trzymająca się oryginału. Nie wiem dlaczego na tym forum się czepiacie odrazu jak ktoś lampkę do czytania zmieni na niebieską diode... Auto ma cieszyć właściciela i spełniać jego zachcianki. Fakt faktem oryginalne Miami byłoby ciekawsze, bo to taka wersja, ale poczekajmy na efekt końcowy, bo już krzyczycie, że dał maty i kawałek blachy do bagażnika ;p.

P.S Wartość spadnie, ale nie dla właściciela, a jak Misiek pisał wcześniej robi go dla siebie.

P.S2 Powiedzcie mi bo nie do końca wiem, żeby tył obniżyć w Pugu trzeba obniżyć belkę na ząbku, ale jak jest gwintowane zawieszenie to na czym się obniża?.
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Draxter »

Czak pisze:P.S2 Powiedzcie mi bo nie do końca wiem, żeby tył obniżyć w Pugu trzeba obniżyć belkę na ząbku, ale jak jest gwintowane zawieszenie to na czym się obniża?.
Heh przeczytaj to co napisales... Gwintowane zawieszenie - google pokaze Ci zdjecia choc napenwo widziales jak wyglada _O_

EOT
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Czak »

No spoko na gwincie, ale gdzie jest ten gwint wtedy -.-" w sensie czy wystarczy zdjąć koło i wyregulować.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Para »

Czak odbiegasz od tematu, gwint w 205 dziala tylko z przodu bo tyl i tak stoi na belce. Miami miska jest obnizone na zawieszeniu gwintowanym firmy Gaz z przodu, tyl zostal obnizony na belce i poszly amorty firmy GAZ (z regulacja ale twardosci a nie wysokosci).

Co do CarAudio to jest to indywidualna sprawa posiadacza auta, rozumiem puryste Orfiego, ale niewiem co odbiega bardziej od oryginalu, Car Audio w bagazniku w oryginalnym aucie z oryginalnym silnikiem czy oryginalne CTI z nieoryginalnym silnikiem :P Mysle, że wychodzi na to samo. Jak dla mnie , póki auto wygląda jak ory to mi to zdecydowanie pasuje, lepszy silnik, lepsze audio.... czemu nie.

Co do wartosci tego auta to radze przejrzec pierwsze strony, tak jak Misiek powiedzial chyba nigdy tego nie chce sprzedać więc nie ma znaczenia czy auto traci czy zyska. Blacha w bagażniku pewnie też nie ma znaczenia bo wyobrażam sobie, że będzie to zakryte stertą głośników O-)

Misiek chyba będziesz musiał pomyśleć o 16V wkrótce, bo masa ci się znacznie zwiększy i już nie będzie tak kolorowo spod świateł :wink:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Czak »

Czak odbiegasz od tematu, gwint w 205 dziala tylko z przodu bo tyl i tak stoi na belce. Miami miska jest obnizone na zawieszeniu gwintowanym firmy Gaz z przodu, tyl zostal obnizony na belce i poszly amorty firmy GAZ (z regulacja ale twardosci a nie wysokosci).


Dzięki Para tego się właśnie chciałem dowiedzieć. Sorry za offtop.
Co do CarAudio to jest to indywidualna sprawa posiadacza auta, rozumiem puryste Orfiego, ale niewiem co odbiega bardziej od oryginalu, Car Audio w bagazniku w oryginalnym aucie z oryginalnym silnikiem czy oryginalne CTI z nieoryginalnym silnikiem :P Mysle, że wychodzi na to samo. Jak dla mnie , póki auto wygląda jak ory to mi to zdecydowanie pasuje, lepszy silnik, lepsze audio.... czemu nie.


_O_ _O_ _O_
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: grzesiek309 »

Miami Miśka od początku wzbudzało kontrowersje na tym forum i to raczej się nie zmieni :P Wygłuszenie i audio nie są profanacją :N Ale z tą podłogą to nieciekawie zrobiliście :(
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: grzechuuu205 »

ja tez mialem taką podloge (wszytko przez to ze jest tam mata wygluszajaca któa saczy wode jak gąbka. Ja zrobilem to tak ze wyciale zgnite kawalki metalu, zabezpieczylem je odpowiendnio i ubytki wypelnilłem mata szkalna i żywicą (forma bagaznika pozostała, nic nie pęka (a juz parwie dwa lata tak mam) - wiec jestem zadowolony

hej!
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Para »

xonax pisze:ja juz bym chyba takiego 205 z taka podloga w bagaju nie kupil ! trzeba bylo wyciac kawalki z innego albo zamowic nowa blache w aso ! szkoda klasyka niestety jego wartosc po takich przeróbkach tylko spadnie
Te części nie są już dostępne w ASO.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: pszemeq »

Sądze że niebyłoby problemu kupić zamiennika i ocynkować.
Awatar użytkownika
xonax
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 7:35 pm
Posiadany PUG: 309 gti, audi b2 coupe
Numer Gadu-gadu: 1366687
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: xonax »

Para pisze:
xonax pisze:ja juz bym chyba takiego 205 z taka podloga w bagaju nie kupil ! trzeba bylo wyciac kawalki z innego albo zamowic nowa blache w aso ! szkoda klasyka niestety jego wartosc po takich przeróbkach tylko spadnie
Te części nie są już dostępne w ASO.
calkiem mozliwe ze juz wycofali musialbym zadzwonic do peugeota i zapytac
LENC AUTO Części do Samochodów Francuskich Citroen Peugeot Renault
Opole ul. Mieszka I-go 11
tel. 77-4367001
gg 1366687
www.lencauto.pl
sklep@lencauto.pl
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: kubas »

grzechuuu205 pisze:ja tez mialem taką podloge (wszytko przez to ze jest tam mata wygluszajaca któa saczy wode jak gąbka. Ja zrobilem to tak ze wyciale zgnite kawalki metalu, zabezpieczylem je odpowiendnio i ubytki wypelnilłem mata szkalna i żywicą (forma bagaznika pozostała, nic nie pęka (a juz parwie dwa lata tak mam) - wiec jestem zadowolony

hej!
o kurde to też niezły wynalazek aaaaaaaaaaaaa
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: MIAMI Blue 1.9 GTI - Misiek is back :)

Post autor: Munne »

Hmm troche drastyczne podejscie no ale nie ma sensu teraz dyskutowac co mozna bylo zrobic. Niech wlasciciel dalej dziala i udoskonala swoje auto.
Kazda morda pasuje do Forda!
ODPOWIEDZ