Peugeot 205 Indiana

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Pluto »

Co tam 1,4 - 1,1 zapierdziela :D
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: smiechoo »

jazda gda szczecin gda predkos kolo 130 prawie non stop i wyszlo spalanie 6.2 litra :D
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Indiana żyje i nie myślę nawet o jej sprzedaży - przeszło mi ;]
W weekend odwaliłem przy niej kawał dobrej roboty.
Miska olejowa o której mówił mi Kamil (Kamkiler) została wreszcie zdjęta...brrrrr...wgięcie tak ogromne, że aż łańcuszek od smoka wytarł rowek w misce... przejrzałem łańcuszek i nawet nie widać po nim śladu zużycia. Miskę wyklepałem i założyłem na nowo (czerwony silikon madafaka!) I tak rozmyślam o swapie (najlepiej 2.1, ale może tylko na inne 1.4), więc nie warto było zakładać nowej. W "międzyczasie" zdjąłem cały wydech oprócz kolektora. Potem poleciało całe wnętrze i totalnie mokre wygłuszenia. Podłoga jest w stanie w miarę dobrym. Wszelakie rdzawe ślady przejechałem szlifierką (zacząłem od wiertarki, ale nie miałem za dużo czasu, więc pojechałem na grubo szlifierą). Potem wszystko zabezpieczyłem cynkiem w spreju, a na to farba pod kolor nadwozia ;] Na koniec wygłuszenia z XMa, podcięte pod wymiar. Wykładzina w międzyczasie była czyszczona, suszona, trzepana i co tylko z nią umiałem to zrobiłem - jest lepiej niż było. Co do podłogi to z tyłu po prawej jest jedna dziura na wylot, co mnie straszliwie boli :cry: :cry: :cry: No nie wiem co dalej - może przy okazji robienia blach pod maską wspawa tam się coś - zobaczę. Wydech został odpowiednio ożywiony - wymieniony "downpipe" razem z sondą, potem w rurze dorobione na nowo mocowania, końcówka rury obcięta i wspawana nowa, a wszystko skręcone na paście uszczelniającej. Do pełni szczęścia brakuje zabezpieczenia podwozia, progów i wymiany amorków z tyłu (zrobienie blach z przodu to nawet więcej niż pełnia szczęścia - to by był chyba nieskończony orga..eee...radość czy coś)
Załączniki
Tak po zabezpieczeniu i pomalowaniu pod kolor to wygląda ;]
Tak po zabezpieczeniu i pomalowaniu pod kolor to wygląda ;]
IMAG0020.jpg
Ajajajajaj...ale wgięcie :/
Ajajajajaj...ale wgięcie :/
IMAG0018.jpg
IMAG0017.jpg
IMAG0016.jpg
Ta jedyna dziura na wylot :/
Ta jedyna dziura na wylot :/
IMAG0014.jpg
IMAG0013.jpg
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Od ostatniego wpisu trochę się pozmieniało. Zawiecha z GTI leży prawie kompletna i czeka. Padła decyzja na swapa - diesel. To jest pewne, bo ani pojemność ani nic innego jeszcze nie jest pewne. Na chwilę obecną zamówiłem do Indiany beżowe pasy od...tajemnica ;)
Dzisiaj wleciały na tył odnowione zaciski (rozebrane i ręcznie oczyszczone, potem złożone na nowych gumkach). W przyszłym tygodniu idzie pompa hamulcowa na "renowacje" - gumki już zakupione, tylko czekam na chwilę czasu. Ponadto gumowe przewody z tyłu też się doczekają założenia :) Coś jeszcze? Lewy sztywny przewód też pójdzie nowy. Jutro fotkę wkleję jak ostatecznie wyglądały zaciski tuż przed założeniem.
Dalsze plany po hamulcach? Blacharka pod maską, może wymiana drzwi prawych i przedniego lewego błotnika. Marzy mi się wszystko zrobić kompleksowo - każdy wgniotek wyprostować, każdą wymienną blachę podmienić na nową, itd. tylko, że wtedy będę musiał Indiankę obłożyć poduszkami chyba ;)
A co z silnikiem? Plan jest taki, że najpóźniej w maju mam już mieć dyszla zamiast TU3M :)
Załączniki
IMAG0021.jpg
IMAG0019.jpg
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Sebek »

tak trzymaj :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Martinoo »

a cos bardziej nowoczesnego, czy starego klekota 1.9 czy 1.8
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Nie wiem. Na razie 1,8 diesel do mnie przyjedzie pewnie na początek przyszłego tygodnia, poza tym ciągle męczę się z pomysłem 2,1. Do tego szukam na allegro ciągle osprzętu do zrobienia turbo z nietrubo 8)7 8)7 8)7 Jedno jest pewne - jakiś XUD, ale jaki to nie mam pojęcia. Może jakaś hybryda, może gołe 1,8. Może też 2,1 (ach...to by było najlepsze i tyle). Nie wiem.
Niżej obiecane fotki zacisków po zrobionej ekspresem "regeneracji" - miałem w planach nawet je wypiaskować, ale nie mogłem czekać, bo mi na poprzednim blokowało lewe koło :/ Oczywiście zacisk rozebrałem, o czyściłem i zaczął działać... Ech... Nie ma to jak zbędne wydatki. Ahaaa.. nie patrzeć na napisy na jednym z zacisków - chyba nie wiedzieli co sprzedają ;)
Załączniki
IMAG0033.jpg
IMAG0032.jpg
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Martinoo »

To jak coś wymyslisz z uturbieniem 1.8 to i moze ten sam pomysł bedzie pasował do uturbienia 1.9. Ze 25 koników by sie przydało wiecej
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: PIT_R »

Jak 1.9 to najlepiej przelozyc z 306 1.9 TD 90KM :)
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Silnik zakupiony. Wiem o nim tyle, że nie odpala, jest zawalony olejem z każdej strony i jeśli tylko pogoda, czas i pieniądze pozwolą, to do zlotu PKP będzie lśnił i chodził jak zegarek ;) Plan jest taki, że wiązka z 1,4 zostanie zmasakrowana na tyle, że diesel będzie się w niej czuł jak u siebie 8)7 Zapasową wiązkę sobie zostawię jakbym wracał kiedyś do 1,4 (w co wątpię... albo większy diesel, albo jakaś duża benzynka ewentualnie). Do tego przygotowania do odświeżenia go z zewnątrz idą w dobrym kierunku. Kierunki z przodu skompletowane, w przyszłym tygodniu poznam cenę za komplet nówek lamp na tył, do tego oczywiście wybiorę najlepsze z lamp przeciwmgielnych i cofania z moich zapasów :) Ew. jak się trafią nówki, to będą nówki.
Co dalej? Jeżdżę po szrotach i szukam prawych pięknych drzwi (bo moich nie chcę szpachlować... szpachla tylko Munirowi przystoi :P ), lewego błotnika przód i prawego tył (tego to szukam jako nówki). Oceniam, że na zlot PKP może się wyrobię...ale na ten w 2013 8)7
Aha... pasy beżowe już są z przodu, na tył może dzisiaj założę, kto wie ;) Dzisiaj albo jutro fotka jak to wygląda. Moim zdaniem kosmicznie dobrze.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Zdjęć nie ma i nie będzie przez jakiś czas. Weekend upłynął bardzo owocnie ;) Nowa lina sprzęgła wskoczyła (na miesiąc ledwie, ale był na nią czas), wykładzina poszła przed siebie (za tydzień ją umyję, a na razie jeżdżę z samymi dywanikami na gołą blachę - kosmiczne dźwięki i łomot od wydechu, ale jakoś daje radę), czujnik ciśnienia oleju podłączony ponownie (jakoś gdzieś mi kabelek się urwał), dieselek rozpołowiony, tj. zdjęta skrzynia z niego i przymiarki do remontu.
Plan jest taki - sanki oddać do piaskowania, później do malowania proszkowego. Tak samo stabilizator, mocowania stabi, może niektóre inne elementy spod maski. Sanki, mocowania stabilizatora, ten element trzymający alternator i parę innych na czarno, stabi może żółty albo czerwony ;) Nie wiem sam. Do tego oczywiście w miarę możliwości ogarnięcie blacharki (ew. szukam jakiegoś juniorka czy coś w tym stylu z ładnymi blachami i czymkolwiek pod maską - widział ktoś coś takiego?) i założenie nowych lamp. Przód i tył oczywiście ;) Jak tylko wyjdę z totalnego dna finansowego (ostatnio spalił mi się komputer, więc wydatki były niemałe) to kupuję cały komplet na tył (lewa, prawa, wstecznego i przeciwmgielna ;) ) i do pełnego kompletu zabraknie mi tylko prawego przodu.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Martinoo »

DJPreZes pisze:Zdjęć nie ma i nie będzie przez jakiś czas. Weekend upłynął bardzo owocnie ;) Nowa lina sprzęgła wskoczyła (na miesiąc ledwie, ale był na nią czas), wykładzina poszła przed siebie (za tydzień ją umyję, a na razie jeżdżę z samymi dywanikami na gołą blachę - kosmiczne dźwięki i łomot od wydechu, ale jakoś daje radę), czujnik ciśnienia oleju podłączony ponownie (jakoś gdzieś mi kabelek się urwał), dieselek rozpołowiony, tj. zdjęta skrzynia z niego i przymiarki do remontu.
Plan jest taki - sanki oddać do piaskowania, później do malowania proszkowego. Tak samo stabilizator, mocowania stabi, może niektóre inne elementy spod maski. Sanki, mocowania stabilizatora, ten element trzymający alternator i parę innych na czarno, stabi może żółty albo czerwony ;) Nie wiem sam. Do tego oczywiście w miarę możliwości ogarnięcie blacharki (ew. szukam jakiegoś juniorka czy coś w tym stylu z ładnymi blachami i czymkolwiek pod maską - widział ktoś coś takiego?) i założenie nowych lamp. Przód i tył oczywiście ;) Jak tylko wyjdę z totalnego dna finansowego (ostatnio spalił mi się komputer, więc wydatki były niemałe) to kupuję cały komplet na tył (lewa, prawa, wstecznego i przeciwmgielna ;) ) i do pełnego kompletu zabraknie mi tylko prawego przodu.
Widze ze idzie ci całkiem sprawnie, obspawaj najpierw te wszystkie rdzawe naloto dziury pod maską, bo ci dieselek wyladuje na glebie i najpierw obspawaj podwozie.
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Dlatego powoli przeglądam ogłoszenia, czy nikt nie chce sprzedać jakiejś 205 z ładnymi blachami, ale padniętym zawieszeniem na przykład ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: Martinoo »

DJPreZes pisze:Dlatego powoli przeglądam ogłoszenia, czy nikt nie chce sprzedać jakiejś 205 z ładnymi blachami, ale padniętym zawieszeniem na przykład ;)
W chwaszczynie koło koscioła stoi 205 z ładnymi blachami
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 Indiana

Post autor: DJPreZes »

Dzięki - jutro wracając z Oliwy ją obejrzę 8)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
ODPOWIEDZ