Gentry 205 automatic

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Lord Devil »

Sam sie zastanawialem nad nim, dobrze, ze do Ciebie trafilo. TO jest auto w wersji kolekcjonerskiej, na fotkach wyglada jak perelka, nie tylko naszego klubu, w skali europejskiej tez scisla czolowka. Wierzem ze w rzeczywistosci, jest tak samo. Dopiesc to co musisz i dbaj WARTO i Gratsy.
W takim razie bede musial wybrac sie na poludnie, mam nadzieje, ze juz Griffe 8)
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lubomir
Junior
Posty: 335
Rejestracja: 06 cze sob, 2009 12:42 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 diesel 1991
Numer Gadu-gadu: 5175900
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Lubomir »

RafGentry pisze:
Przy okazji spotkania z Foxem i Tokiem na parkingu pod Lidlem zaaranżowaliśmy małą fotosesję. Fotki wykonał mój dobry kolega, właściciel 26-letniej Mazdy RX-7.
Gentry trochę brudne, bo na razie stoi pod chmurką. Umyłem go, ale napadało śniegu w Krakowie i jakoś tak się utytłał :D
Ho, ho to widzę ,że nawet Rafał się nauczył ,,szeptać i knuć'' coś czego tak bardzo podobno nie lubi.Gratuluję :)
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: babelo »

Rafał gratuluję zakupu, auto w zajebistym stanie, kurde jak nowe _O_
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Para »

Hej Rafał,

Gratuluje zakupu. Najważniejsze, że jesteś zadowolony :) Wnętrze rzeczywiście wygląda jak wyjęte z wehikułu czasu, naprawdę zadbane i muszę powiedzieć, że przez tą automatyczną skrzynie wygląda jeszcze bardziej elegancko i komfortowo.

Musze się też czepić, że zdjęcia jakie wrzuciłeś pokazują brudne Gentry :P Ten lakier jest naprawdę świetny i przy dobrym ujęciu i oświetleniu będzie się pięknie mienił tą zieloną barwą ;) Zrób mu dobre myju myju i pstryknij coś niech nam kopary opadną. Sam widziałeś co można zrobić z lakierem na Gentry Aztec Gold, taka kuracja przydałaby się i twojemu :W

Jak się jeździ tym automatem ? Przy jakich obrotach zmienia biegi ? Szarpie to coś czy w miarę płynnie ? Hałasuje podczas zmiany ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: RafGentry »

Skrzynia pracuje bardzo fajnie. Właściwie to nie czuć zmiany biegów. Dopiero się przyzwyczajam, ale już teraz mogę stwierdzić, że wygoda jest nieziemska.
Jeździ się tak spokojnie, że troszkę nie czuć tych 102 koni. Muszę zapoznać się lepiej z "kickdownem". Rallye mi to tłumaczył, ale nie chciałem świrować na śliskich ulicach.

Co do brudnego auta, to sam wiesz jak jest w Polsce. W czwartek podczas pierwszej prezentacji było czyściutkie, ale postało dwa dni na polu w deszczu i śniegu, a w sobotę był mróz i nie było jak umyć.

Jak pogoda się ustabilizuje, to postaram się wypucować auto i zrobić takie zdjęcia, żeby kopary opadły grupowo. Te fotki, to tak na szybko, żeby w ogóle cokolwiek w temacie było...

A tak w ogóle, to wpadnij do Krakowa i obejrzyj flotę. Odkąd wybyłeś sporo się zmieniło 8)
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: babelo »

Mi najbardziej w jeździe automatem podoba się przejście z wyższego biegu na niższy po wciśnięciu pedała gazu w podłogę :mrgreen:
Ile Ci spala, robiłeś jakiś test ? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Wojtek »

Gratuluje zakupu :)

Co do kickdown, to bardzo fajna sprawa w automacie. Jak masz potrzebę to wciskasz gaz do końca, następuje redukcja biegu i auto ciągnie. Pewnie wiesz, ale poziom oleju w automacie sprawdza się na pracującym silniku :) Przejrzyj sobie, bo od tego wszystko w automacie zależy.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: RafGentry »

Babelo, nie wiem ile spala. Na razie mało przejechałem. Testy wykonam w późniejszym terminie.

Maydoom - wiem, że olej sprawdza się na pracującym silniku. Nie sprawdzałem, bo jest świeżo po wymianie :)

Jeszcze jedna uwaga odnośnie jazdy. Choć jazda z manualną skrzynią wydaje się bardziej dynamiczna, to przy starcie ze świateł Gentry bardzo fajnie się zbiera. Nie trzeba wcale wciskać gazu do oporu, a autko rusza żwawo płynnie zmieniając biegi zostawiając w tyle tych, którzy męczą się ze sprzęgłem i lewarkiem :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Wojtek »

heh, automat to genialna sprawa :) Sam śmigam w sumie więcej automatem, niż swoim 205 i bardzo bym chciał mieć taką skrzynie w swoim XSie.
Awatar użytkownika
Małysz
Uzalezniony
Posty: 815
Rejestracja: 09 maja śr, 2007 11:08 pm
Posiadany PUG: 307 2.0 90HDI; dawniej 205 GT 1.6 i 1.8D
Numer Gadu-gadu: 4121955
Login tlen: adamdrozdzu
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Małysz »

Rafał Gratuluję zakupu, auto trafiło w odpowiednie ręce.

Jeździłem kilka dni 205tką w automacie i same miłe wspomnienia były i to był słabszy silnik niż u Ciebie, więc domyślam się, jakiego banana musisz mieć na twarzy podczas jazdy.

Jeszcze raz gratulacje.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Para »

Domyślam się, że jazda 205tką w automacie po mieście to sama przyjemność :) Kraków to duże, często zakorkowane miasto więc z pewnością będzie bardziej komfortowo przeciskać się od świateł do świateł. :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Stopx »

Rafal i znowu Twoj nick pasuje do modelu jaki posiadasz 8) Bo wiadomo - "RafGentry" bez Gentry to nie tak jak byc powinno :mrgreen: Powodzonka :W
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Marin205 »

widziałem jest piękny - każdy by kupił gdyby zobaczył :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: Stopx »

Raf jaki masz piekny nowy awatar :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry 205 automatic

Post autor: RafGentry »

_O_ dzięki. Nie dało się zmieścić tam dwóch Pugów, więc musiałem wybrać jedną fotkę :)
Na wiosnę zapoznam ze sobą Gentry i CTI, bo się jeszcze nie miały okazji spotkać 8)
ODPOWIEDZ