205 GTI spod Siedlec

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Może któryś z kolegów zna jakiś szrocik bogato wyposażony w części do puga bo strasznie mi doskwiera brak tych :evil: plastikowych osłon na pasek rozrządu. Robota u mechanika stoi a ja już tęsknię za zakrętami w pugu. :( Jak ktoś posiada takie cóś to proszę uprzejmie wiadomość na PW. _O_
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: TO-MI »

mam (gdzieś) jakieś osłony od dołu ale nie pamiętam które dokładnie 8)7
ta przykręcana do bloku (powiedzmy pod pasek ) powinna być i chyba jeszcze jedna ale to musiałbym sprawdzić postaram sie na jutro zgłębić temat :wink:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Spoko. Dziękuję za wszelką pomoc. :)
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

W następnym tygodniu jadę po kompletny układ kierowniczy z wspomaganiem pod Łańcut i chyba uda się załatwić półkę oraz alternator po regeneracji. Jak wszystko złożę to wrzucę zdjęcia. Już nie mogę się doczekać na efekt końcowy. :D
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: scaliburgreg »

Skąd dokładnie go wytrzasnąłeś, że był na blachach POS? Ja na takich jeżdżę po Ostrowie Wielkopolskim, ale nigdy w swojej okolicy nie widziałem tego GTi ;)
Obrazek
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Już wyjaśniam. To nie ostatni właściciel dokonał renowacji tylko przedostatni (zdjęcia sprzed renowacji są właśnie od niego). A samochód kupiłem w Kielcach. :D
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Pluto »

scaliburgreg pisze:Skąd dokładnie go wytrzasnąłeś, że był na blachach POS? Ja na takich jeżdżę po Ostrowie Wielkopolskim, ale nigdy w swojej okolicy nie widziałem tego GTi ;)
Spod Kalisza
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Relacja z postępów w ulepszaniu sprzętu:
Dzisiaj byłem u mechanika - wszystkie części już są - wystarczy poskładać. Wydech bosala kompletny - data produkcji 13.06.2013. :) Maglownica z wspomaganiem po regeneracji, pompa wspomagania, zbiorniczek wspomagania z przewodami i regenerowany alternator - wszystko to przywiozłem spod Łańcuta od kolegi PiotrDiesel (Piotrek - wielkie dzięki - super sprzęt, fajne ceny). :D Jutro przyjdzie oryginalny zbiorniczek wspomagania od grzesiek309. Chłopaki dzisiaj zamontowali już wydech i zabrali się za wymianę rozrządu (pompa wody SKF, osłony paska rozrządu udało mi się zakupić na ebayu - przesyłka do polski załatwiana przez siostrę kolegi z Glouchester - mam nadzieję, że będzie pasować). Od Jarek 205 GT udało mi się zakupić oryginalne gniazdo zapalniczki w dobrym stanie - u mnie był popękany plastik. A od grzesia309 dostałem regulator ciśnienia - mam nadzieję, że wymiana spowoduje ustanie problemów z koniecznością długiego kręcenia zanim zapali po dłuższym postoju. Chłopaki znaleźli początki rdzy na krawędzi progów - usuną rudą blać i zabezpieczą przed rozprzestrzenianiem zarazy. Jeszcze usuną problem z piszczeniem przy otwieraniu szyb. Jutro wrzucę zdjęcia.
Akcent humorystyczny: pojawiły się dowody, że samochód to prawdziwy Francuz - pod atrapą grilla chłopaki znaleźli dzisiaj ślimaka winniczka. :D
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Manwe »

Niech chlopaki przy okazji leczenia rdzy sprawdza odplywy progow i z wnetrza cwiartki :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Zywik »

Dobrze, że pracę posuwają się w tym tempie. Najważniejsze by ogarnąć jak najwięcej gdy zapał do pracy największy :mrgreen:

W lipcu zrobimy małego spota w okolicach Mrozy - Siedlce.. :Y
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Sory, że dopiero dzisiaj wrzucam zdjęcia ale wczoraj późno wróciłem z pracy i padłem. Jakość nie najlepsza ale coś widać. :)
przód.jpg
lewa.jpg
prawa.jpg
tył.jpg
bosal 1.jpg
bosal naklejka.jpg
bosal tył.jpg
engine.jpg
Z tego co się dowiedziałem u mechanika to jeszcze czekamy na pasek.
pompa.jpg
Osłony pasowały. Jak to ujął mechanik: jakby były stąd. Czyli jednak udany zakup na ebayu. :D
osłony.jpg
maglownica 1.jpg
Łącznik ma być dorabiany - kombinacja z dwóch ale nie wiem jak to wyjdzie - może jakieś sugestie od kolegów? _O_
brak drążka.jpg
Wnętrze.
szyba.jpg
Gałka na razie klejona na taśmę. Ścieżki prowadzenia dobre - może któryś z kolegów ma taką - chętnie odkupię.
gałka oczekująca pomocy.jpg
Wypada lampka - do zamocowania. Bohater drugiego planu - podstawowy poradnik naprawy puzia - literatura pomocnicza dla mechanika kupiona przeze mnie. :Y
oświetlenie półki.jpg
Gniazdo w dobrym stanie zakupione od jednego z forumowiczów. :wink:
gniazdo zapalniczki.jpg
Półka naprawiona u plastikarza - dorobione ucho i wzmocnione mocowania - po przeszlifowaniu do pomalowania i montażu. 8)7
półka po klejeniu.jpg
Farba do półki z utwardzaczem - nie będzie się tak łatwo ścierać. W oddali widać chyba salceson - ale siara.
farba do półki.jpg
Widok z tylnej szyby samochodu na ALCATRAS (podwórko u mechanika 8) ) - mam nadzieję, że niedługo uda się puziowi z niego uciec i rozwinąć skrzydła :W Z lewej widać zagłówek fotela prezesa.
podwórko mechanika.jpg
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Manwe »

włoskie lusterka są nie do podejścia, do ph1 dużo więcej rzeczy znajdziesz w książce Haynes'a
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
renia1982
Junior
Posty: 143
Rejestracja: 31 maja pt, 2013 6:22 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Phase I
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: renia1982 »

Wiadomość na dzisiaj: samochód skręca i jeździ. :D Wspomaganie kierownicy - fajna sprawa. Okazało się, że alternator od Piotr Diesel nie jest do końca sprawny - czeka go remont. Jeszcze tylko zabezpieczenie progów i ustawienie zbieżności. W czwartek, a najpóźniej w piątek odbieram sprzęt z poprawczaka. W międzyczasie przyszedł mi preparat do czyszczenia tapicerki. W sobotę pucowanko. :W
_s0.zmniejszacz.pl_20130702_195518_zmniejszacz-pl_19295.jpg
A tak w ogóle to trochę nieprzyjemna sprawa z tym preparatem. Zamawiałem na Allegro od firmy Petrov.pl 2 sztuki tego czyściwa do dywanów, a przysłali jedną sztukę. Nie można się do nich dodzwonić - oszuści!!!
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Draxter »

Milo mi za auto trafilo w dobre rece _O_ Fajnie popatrzec jak auto ma "nadal dobrze" O-)
Jesli masz jakiekolwiek pytania o auto to pisz. Od czasu do czasu postaram sie zagladac i chetnie powiem co i jak.
Tu jest moj temat o... Twoim aucie :D
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: 205 GTI spod Siedlec

Post autor: Draxter »

Manwe pisze:Niech chlopaki przy okazji leczenia rdzy sprawdza odplywy progow i z wnetrza cwiartki :)
Nie musza :) Przy wymianie progow byly powiekszone zeby nastepnym razem tak latwo sie nie zapchaly :)

Aha i to co pisal sprzedajacy o olejach, filtrach itp to sciema - to ja wymienialem oliwe na Millers-a i wszystkie plyny.
Jak nie planujesz szybszych i dluzszych pojezdzawek to zmien oliwe na cos "rzadszego" bo aktualnie w silniku jest Millers 20W60.
Latem fajnie ale zima jest gesty jak smola O-)
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
ODPOWIEDZ