_______mój 205 GTI

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: Para »

Jakieś fotki wnętrza i komory silnika są ? Znalazłeś już obudowę filtra ? Ja mam do sprzedania jakby co.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

cześć. jutro wstawię zdjęcia środka (są 2 pęknięcia na szwach skór na fotelu pasażera, jutro rano jestem umówiony z tapicerem) obudowę filtra dziś kupiłem, wymieniłem łączniki stabilizatora, łożysko w tylnym kole, założyłem radiomagnetofon, zdjęcia komory silnika wstawię jak wymienię wreszcie ten filtr i ory doloty (już mam komplet).
byłem dziś w Radomskiej Delegaturze Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków złożyć wniosek o wpisanie w Rejestr Zabytków (żółte tablice), podjechałem do rzeczoznawcy PZmot, opinia będzie pozytywna.
zamówiłem nowe wykładziny do bagażnika, jutro zakładam przednie sierpy, czekam na halogeny, pracuje cały czas...



_________________moim celem jest najładniejszy, najoryginalniejszy w kraju 205 GTI Phase One.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: RafGentry »

vincent__vega pisze:byłem dziś w Radomskiej Delegaturze Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków złożyć wniosek o wpisanie w Rejestr Zabytków (żółte tablice), podjechałem do rzeczoznawcy PZmot, opinia będzie pozytywna.
zamówiłem nowe wykładziny do bagażnika, jutro zakładam przednie sierpy, czekam na halogeny, pracuje cały czas...



_________________moim celem jest najładniejszy, najoryginalniejszy w kraju 205 GTI Phase One.
Lejesz miód na moje serce _O_

Ale pamiętaj, że na tym forum aż roi się od świrów i purystów, którzy rozliczą Cię z takich deklaracji, a potem wytkną każdy detal, niezgadzający się z oryginałem :lol:

Na kiedy planujesz ukończenie projektu? Wyrobisz się do 11 maja? Ruszamy wtedy na podbój środkowej polski. Taki trip integracyjno-zapoznawczy. Jakby co, to serdecznie zapraszam!
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

RafGentry pisze:Ale pamiętaj, że na tym forum aż roi się od świrów i purystów, którzy rozliczą Cię z takich deklaracji, a potem wytkną każdy detal, niezgadzający się z oryginałem :lol:
oczywiście, czasami aż do przesady, jednak jeśli ktoś wytyka to i tamto, niech sam się pochwali swoim samochodem, ile z niego oryginału...
nie wiem ile jest w kraju oryginalnych GTI Phase One na wysokim poziomie, w każdym razie, ja jak na razie jestem bardzo zadowolony z postępów prac, bez zbędnego pośpiechu, za to z dokładnością. ten samochód jest fantastyczny....
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: Para »

Goraco kibicuje i chetnie pomoge jezeli potrzeba.
vincent__vega pisze:


_________________moim celem jest najładniejszy, najoryginalniejszy w kraju 205 GTI Phase One.
Jak zobaczymy, ze projekt rzeczywiscie posuwa sie w tym kierunku, przeniesiemy temat so projektow. :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: RafGentry »

vincent__vega pisze: nie wiem ile jest w kraju oryginalnych GTI Phase One na wysokim poziomie, w każdym razie, ja jak na razie jestem bardzo zadowolony z postępów prac, bez zbędnego pośpiechu, za to z dokładnością. ten samochód jest fantastyczny....
Na forum mamy mało GTI z pierwszych serii. Zdecydowanie najładniejsze obecnie jest czarne GTI Yogurta, które dostało w zeszłym roku nowe życie: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... &start=135

Autko niestety wkrótce opuści Polskę i za parę tysięcy euro trafi do Niemiec. Wielka szkoda, ale jak się okazuje - w przyrodzie nic nie ginie. Pojawiłeś się Ty z kolejnym projektem Phase I.

Co do forumowych purystów, to jeśli któryś zwróci Ci uwagę, to znaczy, że sam zjadł zęby na 205-tkach. Ale to raczej z życzliwości, a nie złośliwości. Każdy z nas chce, żeby tych samochodów zostało jak najwięcej, a te które jeżdżą były w jak najlepszym stanie.

Poza tym uwierz mi - 205-tka jeszcze niejeden raz Cię zaskoczy i będziesz się pomału uczył tego samochodu, tak jak my uczymy przez lata :)

A co do tego, że w te auta warto inwestować, chyba nie masz wątpliwości. Kto raz złapał bakcyla, temu już trudno będzie przejść obojętnie obok 205-tki...
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

właśnie się skończył program "Fani 4 kółek" na Discovery Channel, robili 205 GTI, Mike kupił nowy zestaw poszerzeń z listwami za ok 1200zł ot tak... w 5 min. hehe, a Edd ustawił zawieszenie, wymienił rozrząd, wodziki skrzyni, wydech i parę innych rzeczy w 11min. mają chłopaki tempo...
jeśli już Eddek wymieniał tylne lampy, mógł kupić od Phase II a nie od I. jak nie wiedział mógł zadać pytanie na forum...
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: Para »

W ASO ciągle można zamówić oryginalne poszerzenia. Kiedyś liczyliśmy z Pawłem i wyszło jakieś 1000zł :)
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

byłem w kilku Aso Peugeota, ostatni komplet w naszym kraju poszedł w zeszłym roku a Peugeot od 2 lat tego w ogóle nie robi i nie będzie robił (człowiek mówił że dzwonił do Francji, ciekawe czy ściemniał), jeśli by był dostępny cały komplet za 1000zł, kupiłbym w pierwszy dzień po nabyciu Puga, to by była nie lada gratka. chociaż poszerzenia i listwy na moim GTI dzięki zabiegom fachowca wyglądają jak fabrycznie nowe.
tylko te halogeny coś mi nie przychodzą, może jutro...
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: Para »

Vincent poszerzenia można jeszcze zamówić, jak nie z ASO to pozostaja inne opcje, jest np. sklep w Anglii sprzedający tylko i wyłącznie rzeczy do 205, www.autofive.co.uk

Komplet poszerzeń w zeszłym roku kosztował u nich £178.40 funtów ( ok 860zł ) do tego przydałyby się nowe mocowania i zaczepy koszt ok 100zł na stronę. ( te chyba dalej są dostępne w ASO).

Twoje GTI to phase 1 więc masz szare poszerzenia, zwróć uwage w jakim kolorze zostały odnowione te twoje poszerzenia, bo jeżeli są czarne to nie będzie to zgodne z oryginałem :mrgreen:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

860 + 100 = 960zł. gdybym to wiedział tydzień temu to zamówiłbym komplet. i tak za używane + regeneracja zapłaciłem w sumie połowę tego, a tak byłby nówki.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: yogurt »

vincent__vega pisze:... jednak jeśli ktoś wytyka to i tamto, niech sam się pochwali swoim samochodem, ile z niego oryginału...
nie wiem ile jest w kraju oryginalnych GTI Phase One na wysokim poziomie...
plan ambitny, rejestracja na zolte blachy zaden problem, nie rozumiem tylko po co w Twoich słowach tyle buty ? to ze ktos bedzie krytykowal nie musi oznaczac ze bedzie posiadal takie auto w perfekcyjnym stanie. Na forum nie brakuje ludzi ktorzy pomimo szorstkiej osobowosci maja na temat tych samochodow oblednie kompletna wiedze, nie posiadajac idealnego egzemplarza...pokora to przydatna rzecz...
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: vincent__vega »

witam, nie było to moim zamiarem, jeśli to tak odebrałeś to może użyłem nie właściwych słów. ale z drugiej strony wiesz jak jest, najłatwiej jest krytykować..
byłem dzisiaj u konserwatora i PZmocie, te żółte tablice to nie jest takie hop siup, najpierw orzeczenie, wniosek, załączniki, Warszawa odrzuca wiele wniosków, musisz mieć "białą kartę" sporządzoną przez rzeczoznawcę z uprawnieniami Ministra Infrastruktury, to kosztuje, czeka się na rozpatrzenie, a każda decyzja administracyjna to w praktyce ustawowe 30 dni wyczekiwania, itd...
Ostatnio zmieniony 12 mar pn, 2012 11:02 pm przez vincent__vega, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: yogurt »

doskonale o tym wiem, dlatego z doswiadczenia jakiego nabylem rowniez wiem ze 2/3 opinii ktore sie pojawia beda przydatne (oczywiscie oprocz tych jakie kolo zalozyc czy jakie radio ;P ) przed Toba masa pracy i masa kasy ktora na to pojdzie, zycze wytrwalosci i trzymam kciuki zeby udalo Ci sie mieć to wymarzone "drugie" najladniejsze ph I w Polsce :P
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: _______mój 205 GTI

Post autor: Para »

Panowie wszyscy wiemy, że i tak Phase 2 są o niebo ładniejsze O-) :Y :Y :D :D
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Zablokowany