Nowy nabytek - 306

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Młody
Junior
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź wt, 2007 7:53 pm
Posiadany PUG: 405
Numer Gadu-gadu: 1947816
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Młody »

Tez słyszałem ze te Vki mają problemy z popychaczami, ale to pierdoła...
Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Munne »

Zalecaja wymiane oleju po 30tys km wiec jak maja nie dzwonic 8)7 Nie wiem jak mozna byc tak ograniczonym umyslowo zeby sie stosowac do zalecen Peugeot. Nie stresuje sie tymi popychaczami zbytnio zmieniam olej gora co 10tys km i zobaczymy ile motor przejezdzi.
Młody pisze:Tez słyszałem ze te Vki mają problemy z popychaczami, ale to pierdoła...
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Młody
Junior
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź wt, 2007 7:53 pm
Posiadany PUG: 405
Numer Gadu-gadu: 1947816
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Młody »

Spoko ja sie dopiero dowiedzialem ze silniki VW (a dokladniej Skoda) prowadza teraz serwisy co 30tys (łącznie z olejem!!)
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Cierpliwie przysłuchiwałem się do czasu pojawienia się wzmianki o VW 8)7
Aż mi się myszka ze wstydu czerwona zrobiła :mrgreen:

Kolejne 500 km po płukaniu - zero wycieków, zero straty mocy, aczkolwiek mam wrażenie, ale może to tylko wrażenie silnymi wiatrami i częstymi odcinkami pod wiatr...że ciut głośniej pracuje ..,ale to pewnie jakieś złudzenie.

Nabrałem chęci na CERATEC od Liqui Moly :twisted:
Jeszcze jedno spostrzeżenie - kontrolna oleju gaśnie 2 x szybciej niż na 10w40 Maxlife
vincent__vega
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 03 mar sob, 2012 3:01 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: vincent__vega »

nie wiem czy można wyrazić subiektywna opinię. ale chyba po to jest forum. wyjątkowo brzydkie są te 306 w kombi. taki działkowóz, jeszcze z klekotem pod maską. do tego to deska ala drewno, żal. ale wiadomo, kto co lubi...
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

To nie jest kwestia tego co kto lubi tylko kwestia tego do czego komu co ma służyć ;-)
306 służy mi za woła roboczego i akurat dobrze trafiłeś bo wielokrotnie mi na działkę umożliwił dowiezienie rzeczy , których nie śmiałbym włożyć do CTI
Poza tym 306 robi 150 km dziennie wiec, jak to nazwałeś klekot, w dodatku niezawodny jak ten stary XUD, jest IDEALNĄ opcją dla mnie..
a a'la drewno...zapewne mniejszy żal niż traktowanie 205tek jak mięso armatnie do handlowania z różnymi nacjami europy zachodniej ;-)
No ale wiadomo, co kto lubi...jeden woli córkę a inny wybiera teściową ...
Aczkolwiek muszę przyznać, ze te drewnopodbne wstawki mi się średnio podobają.
A w ogóle to już tu jeden taki na forum był co mu się wnętrze 306 nie podobało...

A swoją drogą mógłbyś się pochwalić swoim GTI - albo tu na forum, albo możemy się kiedyś ustawić w Radomiu ;-)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Chciałbym zadać sowity cios wszystkim "znawcom" którzy głośno przestrzegają przez przechodzeniem na olej syntetyczny , gdy wcześniej auto jeździło na semi dajmy na to.

Mam za sobą około 3 tys km po zmianie z 10w na 5W.
Auto jeździ, nic nie wybuchło, nie leje olejem jak durszlak, nie zostawia za sobą śladów na niebie jak Titanic...
Wręcz odwrotnie...ścichł, podczas chłodnych poranków odpala od przekręcenia kluczyka, nie kopci po uruchomieniu, kontrolka gaśnie momentalnie po zaskoczeniu silnika.
Turbina nadal pracuje bez zarzutu, zaczyna nawet doładowywać w niższych obrotach niż do tej pory.
A najciekawsze, że do tej pory olej jeszcze nie zrobił się czarny...powoli z biegiem kilometrów ciemnieje. Ale zapewne jest to efekt płukania układu smarowania tuż przed zmianą oleju.

tak więc nie słuchajcie bzdur o rozszczelnieniach, padających turbinach i innych herezjach...
Fakt ze zastosowany olej to nie jest Full syntetyk, ale olej Hydrocrackowany ( HC ) , który tak czy siak ma o wiele lepsze parametry smarujące, szczególnie w okresie zimowym. Wierzę, ze silnik odwdzięczy się długą bezawaryjną pracą.

Dodam, że przebieg to prawie 200 tys

Zaoszczędzę też na kosztach, gdyż do tej pory wymieniałem co 10 tys , a teraz uważam że co najmniej 12 13 tys można zrobić bez obaw, a nawet i 15.
I jeszcze ciekawostka...nie wszystkie oleje z górnej półki cenowej mają najwyższe parametry..uważajcie na to i czytajcie karty charakterystyk a nie "chwalenie się" na etykietkach ...
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: 2mouse »

Masz absolutną rację. Nasze Berlingo było zalewane różnym śmietnikiem, w naszych rękach był to Castrol Magnatec. Po zrozumieniu paru rzeczy i wypłukaniu silnika został zalany Motul Xcess 8100. Auto dostało kopa, nie dzieje się absolutnie nic z niepokojących rzeczy. Wcześniej zdarzał się charakterystyczny dźwięk suchego wałka przy bardzo niskich temperaturach, na Xcessie żadnych takich odgłosów nie ma. Uwag nt. temperatury oleju i ciśnienia brak z powodu braku pomiaru tych parametrów w naszym działkowozie. Po 9 i pół tysiąca k ten olej nadal nie jest całkiem ciemny... :shock:
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: grzesiek309 »

A ze mnie się śmieli, że jeżdżę na syntetyku pugiem, który ma 400 tys. przebiegu 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Będą się śmiali baranim śmiechem jak im silniki popadają przy przebiegach rzędu 200 tys ;-)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Dziś mija dokładnie 2 lata od zakupu 306...
podsumuję krótko...jeszcze tak udanego i trafionego auta nie miałem :wink:
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

cóż..stało się...po roku nastąpiła wielka awaria..do dziś nie mogę ochłonąć...echhh...aż mi się nie chce nawet fotorelacji robić :|

...spaliła się żarówka od świateł postojowych...

Nie wiem czy podniosę się po tym ciosie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Pluto »

Sprzedaj go czym prędzej :N
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Tak będę musiał chyba zrobić, bo już mnie te awarie doprowadzają do szału, wciąż tylko awarie i awarie ... co roku żarówka...wstydziłaby się :mrgreen:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: RafGentry »

Mati, co się dziwisz - w końcu Francuz. Wiadomo, że się elektryka sypie. Nie dojdziesz z tym ładu.

Weź to sprzedaj. Dam tysia. Więcej pan nie dostaniesz :mrgreen:
ODPOWIEDZ