diesel dziwnie odpala.

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Lisu
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź sob, 2006 11:08 pm

diesel dziwnie odpala.

Post autor: Lisu »

Witam.
Dzisiaj po zamontowaniu pompy wryskowej Bosch do mojego 1.8 D nie mogłem odpalić. wszystko jest podlączone tak jak powinno być. pasek rozrządu tak samo idealnie na znakach stoi. A mimo tego po kilku dłuższych nie udanych próbach silnik w końcu zaskoczył.
Ale chodzi tylko w tedy gdy mam gaz wciśnięty do dechy. i strasznie trzęsie silnikiem tak jakby się czymś dusił lub by nie pracował na wszystkich cylindrach. (wszystkie wtryski są sprawne i podają ropke) silnik gdy tak chodzi ma ok. 600 obr. więc bardzo nim rzuca i obroty są nierównomierne. a jak tylko puszcze gaz to gaśnie.

pomocy! :(
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

...sprobuj na chwile bez filtra paliwa...
Szwagier mial tak samo...-przed remontem normalnie smigal a pozniej rozebrali silnik,zmienili pompe i tez nie mogl odpalic.
a wywalili filtr na chwile i bylo ok.
Ja sie tam nie znam,ale moze akurat... ;)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

A MOZE JEDNAK ROZRZAD JEST PRZESTAWIONY Z TEGO CO OPISUJESZ TAK WYNIKA
Awatar użytkownika
Lisu
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź sob, 2006 11:08 pm

Post autor: Lisu »

To znaczy jest tak. koło rozrządu stoi na znakach (moge wkręcić tą śrubke) koło od pompy tak samo. w tym ustawieniu moge także wsadzić bolec unieruchamiający koło zamachowe.
I jak kręce rozrusznikiem to silnik coś łapie ale nie ma tak jakby siły aby pracować przez dłuższy czas bez kręcenia rozrusznikiem.

ale zresztą to już nie ważne. teraz wyciągnąłem pompe wtryskową. musze ją dokładnie obejrzeć może coś źle złożyłem jak ją składałem.
adie

Post autor: adie »

Też tak miałem w 1.9D po odkręceniu pompy. Trzeba było ją wyregulować na śrubach. Po uruchomieniu musiałem trzymać gaz wciśnięty a po przestawieniu w drugą strone pompy na śrubach wszystko wróciło do normy.
oloolo10
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz pn, 2006 4:02 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: oloolo10 »

na bank rozrząd.nie koniecznie musiał sie na pompie przsunąć pasek.jeden zombek na wale i jest juz lipa.jak odpali i kiepsko chodzi i przy tym jeszcze strasznie dymi z wydechu to rozrząd.
Awatar użytkownika
Lisu
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź sob, 2006 11:08 pm

Post autor: Lisu »

jeszcze jedno pytanie.

Jak się reguluje ciśnienie wytwarzane przez pompe wtryskową.
Bo wiem że można regulować coś na wtryskiwaczach.
A gdzie jest w pompie regulacja ??
ODPOWIEDZ