strumiennica i filtr sportowy wiecej mocy?

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

2 qmpli
Matiz -mial -jedynym efektem bylo to, ze glosniej chodzi (strumienica w miejscu kata) -zadnego innego efektu -wywalil

Tipo 1.4 -Kupil, bo mial "fajniej" chodzic -efekt : pierdzi rasowo na wysokich obrotach i subiektywne odczucie spowodowane rykiem, ze jedziesz szybciej (w tipo jest tez stozek -troszke podnosi moment na wysokich obrotach)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

wiesz... z psychologicznego punktu widzenia to strumienica za 500 zł + tłumik za 1200 dają duuży przyrost mocy :wink: jak cokolwiek grzebniesz w silniku, to bedziesz ten przyrost mocy czuł :)
prosta sprawa... przejedź sie na hamownie, potem przejedź się tam z zamontowanym stożkiem i bedziesz wiedział...

ja sam kiedyś podkęciłem w leżaku jakąś nic nie znaczącą śrubkę przy taim ustrojstwie które pomaga obrotom nie spadać podczas zmiany biegów /było i tak odłączone :wink: / i poczułem wzrost mocy, ale i spalania, bo tak bardzo człowiek chce żeby ta moc wzrosła, że mocniej gaz ciśnie... poza tym spece...powiedzcie... jaką róznice mocy jesteście w stanie wyczuć... 5%?? zmierzycie to na czasie do 100?? bo ja sam nie wiem...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

znalazlem ciekawy art o strumiennicach - warto przeczytac

http://www.tuningbaja.pl/?p=/1/3
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Skupmy sie na tym, czy cos to da twojemu garrosikowi.

Otoz moim zdaniem nie -chyba, ze planujesz cos wiecej (porting, walek, kolektor rurowy)
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

Ja mam stożek, i nie wiem czy przepuszcza więcej śmieci czy nie, czy rozwali mi silnik za 20tys km czy nie, w sumie mało mnie to interesuje bo jeszcze nigdy nikt czegos takiego nie udowodnil.

moje odczucia sa takie:

- jest bardziej elastyczny (nie mowie ze ma 3s mniej do setki, tylko mowie o elastycznosci na poszczegolnych biegach w szerszym zakresie obrotow),

- mniej pali (gazu, nie wiem jak z benzyną) od 0,5-1 litra na 100

-o dziwo dźwięku nie ma (tzn może i jest, ale zagłusza go 85konny gaźnikowy potwór :P )

I to tyle, nie odradzam, nie polecam, róbta co chceta! Ja nie żałuje i wyrzucać nie będę (najpierw się musi zwrócić :lol: )

EDIT: małe przejęzyczenie :)
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
lukasss
Junior
Posty: 235
Rejestracja: 05 cze ndz, 2005 1:31 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lukasss »

gażetów typu świece kable filtry jest kupe na rynku którymi producenci was kuszą i napełniają kiese waszymi pieniędzmi wciskając kit żę moc o 5% o 10% ehhehe dajcie już spokój jeśli ktoś chce wydech zrobić niech spyta o koszta przeróbki z potwierdzeniem an chamowni zrobione profesjonalnie jak do sportu to zobaczy ile to kosztuje takze nie pierr... już o strumienicach po 200zł które to mocy wam dodadząąą bo juz mnie to nawet śmieszyc pzrestało :/

no ale jak ktoś pod dicho jedzie a z środka słychać głośne ups! ups!
to nic lepszego jak świecący stożek i strumienica co by to przed chłopakami pochwalic sie co to ja nie mam hoho no i laski zarywac najlepi na śietlówke pod autem ehhehe ,czołem.
Ostatnio zmieniony 05 lut ndz, 2006 8:47 pm przez lukasss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

tak miałem stożek w maluchu a jest to samochód, w którym odczuwa się każdą modyfikację i było lepiej tzn. lżej mu było wyżej się kręcić. Następnie miałem wkładkę KD w CCS i poza trochę innym dźwiękiem i przyśpieszonym zużyciem cylindrów nic innego nie zauważyłem. Trzeba wziąć pod uwagę, że samochody gaźnikowe najlepiej jeżdżą w ogóle bez filtra nawet jeżeli zasysają ciepłe powietrze, w samochodach z wtryskiem jest już inaczej.
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

mam wrażenie że ten temat to typowy flejm z list dyskusyjnych :) takie małe trollowanie :P bo ten temat juz milion razy był... i zawsze to samo w sumie.. :mrgreen: :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Michal gti »

Ja mam założony stożek w GTi, z przodu za lampą. U mnie to coś dało, przy zmienionym wydechu i paru drobnych zabiegach.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

Banita pisze:No Ba :D
Blaszka -stad to wyczytalem- Ari napisal, ze w seryjnym silniku bez hamowni i liczenia to nic nie da, to napisales, ze da ...
No to zacytuj mi gdzie tak napisałem na temat strumienicy :?: :?: :!: :!:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

blaszka pisze:poczytajcie sobie o profesjonalnym tuningu[...] bedziecie sie inaczej wypowiadac niz takie bzdury opowiadac
Starczy?? 8)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

the end :mrgreen:
ODPOWIEDZ