Szarpanie i terkot podczas jazdy ... PLZ HELLP !!!

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Fantus

Szarpanie i terkot podczas jazdy ... PLZ HELLP !!!

Post autor: Fantus »

Witam wszystkich i prosze o pomoc:) Niedawno kupilem peugota 205(benzyna) z 93 roku i zupełnie się na nim jeszcze nie znam. Podczas jazdy czasami zaczyna mocno szarpać..zupełnie jakby nie dostawał paliwa. Dzieje się to głównie na niskich biegach, ale i na wyższych też się zdarza.
Na dodatek jak dodaję gazu żeby przyśpieszyć (nie zmieniając biegu), to słychać jakieś terkotanie. Ale jak trochę zmniejszę gaz to terkotanie ustaje.
Przeglądałem forum szukając podobnych objawów i myślałem że znalazłem rozwiązanie pierwszego problemu bo ktoś miał podobne kłopoty i przyczyną szarpania były padnięte przewody zapłonowe. Więc je szybko wymieniłem:) ale niestety nic to nie dało i auto nadal szarpie.
Nie wiem już co robić bo trzech mechaników go oglądało i żaden nie mógł jednoznacznie określić przyczyny. Podłączali go do kompa i też nic nie wykrył.
Jeśli ktoś coś może mi na ten temat powiedzieć to bardzo proszę o pomoc:)
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

Może pomoże regulacja zaworów...

cały czas szarpie, czy jak sie rozgrzeje?
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

tez mam takie terkotanie przy przyspieszaniu (1.1 l ) ale paru mechanikow tym jezdzilo i nic na to nie mowili. Wystarczy zredukowac bieg zeby byly odpowiednie obroty i jest wszystko ok :P
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
agrest205
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 05 sty czw, 2006 5:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: agrest205 »

właśnie mi kiedyś szarpał jak się rozgrzał, ale do dziś nie wiem co mogło być przyczyną, w każdym bądź razie spróbuj filtry(paliwo,powietrze), natomiast mi się wydaje że przestał szarpać jak zmieniłem paliwo z badźiewia na jakieś te lepsze: BP ultimate, sszell vpower, ale neste 98 też już daje rade bo 95 nie bardzo...

poza tym polecam książkę eltzoda(jest zeskanowana na stronie) jest 100 razy mądrzejsza niż mechanicy i tam o ile pamiętam jest coś na ten temat.
"groźniejsza jest armia baranów prowadzona przez lwa, niż armia lwów prowadzona przez barana" napoleon bonaparte
Fantus

Post autor: Fantus »

Dżon Dobra Nadzieja pisze:Może pomoże regulacja zaworów...

cały czas szarpie, czy jak sie rozgrzeje?
szarpie bez względu na to czy jest zimny czy rozgrzany :-(
TomCat
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru śr, 2005 7:08 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: TomCat »

idac tropem przewodow mozesz miec swiece stare i tyle, przewody juz masz dobre ale swiece slabiutkkie moze :wink:
bo opisany przez ciebi problem to cos na rodzaj wlasnie cos ala swiece - przewody, ale jak masz swiece kaput, jakas ma slaba iskre to by bylo dokladnie to jakby byly padniete przewody :)
Fantus

Post autor: Fantus »

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :) Mam nadzieję że jak zrobię to wszystko o czym pisaliście, to autko zacznie w końcu jeździć i przestanie "skakać jak żabka" :)
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

jeszcze mi sie przypomnialo jedno, moze ci terkotac od przerdzewialych srub nad kolektorem, wtedy jest dziwny efekt jakby traktorem sie jechalo sprawdz to ja na jedna srube dalem podkladke i teraz na niej lezy oslona kolektora duzo mniej teraz terkocze :)
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
agrest205
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 05 sty czw, 2006 5:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: agrest205 »

ja pamietam że jak grzebałem przy liczniku to mi potem ta metalowa linka od licznika terkotała, im szybciej jechalem tym głośniej, dobry sposób na ograniczenie się z szybkością;)
"groźniejsza jest armia baranów prowadzona przez lwa, niż armia lwów prowadzona przez barana" napoleon bonaparte
ODPOWIEDZ