Mi16 zamiast diesla??? Da Rade?? Pomocy.

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

Mam pytanie. Czy da rade wstawić silnik Mi16 do budy z 1.9 GRD??????????? co trzeba pozmieniać albo przerobic i jaki jest mniej wiecej koszt takiego przedsięwziecia??

Dodano po 5 minutach:

wstawiłem juz silniczek z puga 405 1.9 turbo diesel ale chciał bym byc jednym z posiadaczy Mi16 ale kto pyta nie bładzi. :W 8)7
Awatar użytkownika
ePiotr
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 16 paź czw, 2003 12:09 am
Posiadany PUG: Peugeot 205
Lokalizacja: polska

Post autor: ePiotr »

hehe chyba w druga strone byłoby łatwiej(ja myslalem o tym zeby do MI16 1.9TD wsadzic)
...kalendarzyk małżeński=ruletka watykańska...
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Miałam Mi16 i ojciec włożył do budy 1,9 D. Troche dziwnie wyglądał z fabrycznym ospojlerowaniem a w środku terkot diesla. W drugą stronę też się da :-)
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

Dzieki za odpowiedz. To najwazniejsze juz wiem. A co trzeba przerabiać??? i jakie sa mniej wiecej koszty??? :W :?:
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Wejdzie, ale do takiego silnika zmienil bym przednie zawieszenie, na wachacze i kolumny z GTI, a do tego musisz miec wozek z tej wersji. Waszdzilbym rowniez zaciski i polosie z GTI, a przy tym musisz rowniez zmienic zwrotnice.

Dodano po 2 minutach:

No i gumy wodne sa troche innne niz do GTi , czyli i do Mi16.
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

Dzieki. wiec długa droga przedemna. :( i wiele wydatków. A wie ktos moze jak podkrecic dieselka?? 1.9 srd turbo??
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

może jestem troszkę brutal i czepialski ale:
1. zapomnij - dłuuuuga droga ze swapnięciem mi16 do budy diesla, choć oczywiście jest to wykonalne
2. nie wiem, czy to swiadomy zabieg, ale nick masz przesadnie zbieżny z nickiem marina205, na pierwszy rzut oka myslałem, że to jego temat...

Jeśli masz turbo diesla to podkręć mu ciśnienie doładowania - chyba najprościej i najtaniej (zakładając, ze turbina ma jakąś rezerwę), choć najlepszy jest większy intercooler (zakładam, że jakiś masz) - więcej mocy w zasadzie bez skutków ubocznych, choć koszta większe...
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

Hej. Więc miałem Turbinke z zapasem i seryjny intercooler ale padło turbo a regeneracja jest kosztowna i dlatego wpadłem na taki pomysł ale chyba masz racje co do swapu na mi16. Chyba kupie z powrotem turbo i dam wiekszy intercooler. Co do niku to nie mogłem sie zalogowac pod swoim jako Marian tak jak jestem w klubie i dałem taki. Dzieki za porade. Moze spotkamy sie na jakims zlocie to pogadamy. :W
ODPOWIEDZ