Rosrusznik help !!!

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

hmm jak podłącze - do - a + do + to nic sie nie dzieje, dopiero jak zewre ten + z tym wyzwalaczem to odpala, ale iskry idą :)
BRZYDAK

Post autor: BRZYDAK »

podaje ci nr gg jak co to piszmy tam ! 2998928
Awatar użytkownika
robakkk
Junior
Posty: 262
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: robakkk »

To i ja sie podepne- u mnie raz kreci,raz nie kreci!!
Elektromagnes nie dobija,tylk ow chwili kiedy kluczyk jest w pozycji rozruchu slychac jakby lekki gwizd(cichutko),ktory sie nasila im dluzej sie trzyma.
Jakies pomysly?
Pozdrawiam,
Robakkk
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

ja własnie naprawiłem swoj!!! Najpierw czyszcząc czesc gdzie jest wirnik nie przyniosło efektu, ale gdy rozkręcilem tą 2 część gdzie jest el.magnes, przeczysciłem i nasmarowałem zębatki i tulejki to kreci od razu, ciekawe jak długo :) Myslę że problem może tkwic w el.magnesie a dokladniej brudnej tulei która sie wysuwa i wsuwa z niego :) Teraz to tylko gdybanie, najwazniejsze ze z waszą pomocą sam dałem radę. No i stówka w kieszeni :))
Paweel

Post autor: Paweel »

robakkk pisze:To i ja sie podepne- u mnie raz kreci,raz nie kreci!!
Elektromagnes nie dobija,tylk ow chwili kiedy kluczyk jest w pozycji rozruchu slychac jakby lekki gwizd(cichutko),ktory sie nasila im dluzej sie trzyma.
Jakies pomysly?

sprzęgiełko ---> vel.bendiks ... ten trybik który sie wysuwa jak uruchamiasz rozrusznik jest na sprzęgiełku które jak silnik się uruchomi to dba o to żeby rozrusznik (jak go za długo przytrzymasz na rozruchu) nie kręcił się tak szybko jak silnik,bo moment by sie rozwalił)


musisz sobie wymienić tylko to ... ale przy okazji jeszcze tulejki i szczotki ... :) coby mieć spokój na dłużej. :wink:
BRZYDAK

Post autor: BRZYDAK »

Przychylam sie do odpowiedzi Paweela,jak juz rozebrac rozruch który ma problemy z kreceniem to wymienic te podzespoły co sie zuzywaja wtedy jest ta pewnosc ze jak pojedziesz na dyskoteke to po niej nie bedziesz musial pchac :wink:
marjo
Junior
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut śr, 2006 1:28 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marjo »

ja tez sie podepne.

Czesc wszystkim mam silniczek diesla ten najsłabszy z 47 kw.

jest tam takie cos -elektromagnes który po przekreceniu kluczyka załącza sie i kreci w takiej srebrnej puszcze.problem jest taki ze mocowany jest na dwie sróby jedna z nich sie odkreciła i nie miałem jak jej dokrecic bo nie ma dojscia dopiero po zjęciu całego tego plastikowego badziewie itd.
dlatego co jakis czas dokrecałem tą jedną i było ok.ostatnio mi ta sróba wyleciała i wyleciał ten magnesik wsadziłem go i skreciłem,.
tylko ze teraz mam problem z odpaleniem auta a jak juz mi sie uda to ten magnes kreci sie cały czas i strasznie sie nagrzewa,io wyjącym dzwieku juz nie wspominam.

Jezeli ktos miał taki sam problem to prosze o pomoc, i bez zadnych teorii bo ja tez mam kilka:)
po pierwsze mozlliwe ze orginalne sróby były jakos zabezpieczone i nie przewodziły prądu,po drugioe moze ta podkłądka pomiedzy korpusem jest uszkodzona i prąd przebija,
po trzecie moze trzeba go tylko nasmarowac tawotem?a moze to nie wina tego urządzonka a cos z rozrusznika robi tka ze el.magnes sie nie wyłącza?

nie chce z taką pierdołą issc do mechanika bo wezmie z 50 dych za to ze nasmaruje np.

licze na Was
ja,moja muzyka,moje miasto szczecin
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

Jesli działa na sucho a po zamontowaniu nie kreci silnikiem to znaczy ze kabel od plusa w akumulatorze lub kabel idacy z minusa do skrzyni biegów maja słabe styki. Sprawdz na klemach mocowanie kabli ewentualnie rozkrec (o ile klemy sa takie rozkrecane bo moga byc taz zagniatane na kablu) i styki na skrzyni biegów oraz ten idacy do rozrusznika (gruby kabel bezposrednio od aku.) U mnie tak było i rozrusznik chodził podłaczony do akumulatora a po wsadzeniu nic tylko pstyk. Przeczyszczenie pomogło i kreci.:D
Pug sprzedany
marjo
Junior
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut śr, 2006 1:28 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marjo »

ale ja nie mam problemów z prądem!tylko bendiks sie zazebia od el magnesu i nie chce sie wyłączyc,nie wpadłę na to sam,Pozdro dla kolegi z klubu 405:)
ja,moja muzyka,moje miasto szczecin
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

wyciagnij caly rozrusznik i posprawdzaj. skoro sie wszystko rozlecialo, to sprawdz czy dalej masz tam sprezyne
marjo
Junior
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut śr, 2006 1:28 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marjo »

Hmm Banita a powiedz mi jedną zecz,ten magnes ma sie krecic czy nie?bo u mnie sie kreci,wziąłem to rozkręciłem i zachaczyłęm tam za te widełki od bendixu.Kurcze ale i tak czasem nie odbija,teraz rodzi sie pytanie,Czy to bendix czy cos nie tak z tym el.magnesem?Banita jak sie znasz to pomoz pliss.Dostaniesz wirtualne piwko:) :P

Dodano po 1 minutach:

Ps w el.magnesie sprezyna jest.Jak sprawdzic rozrusznik?na co zwrócic uwage,nigdy nie rozkrecałem tego,dopiero sie ucze autka ale jstem kumaty,.tylko potrzebuje teori kolego.
ja,moja muzyka,moje miasto szczecin
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Widelki maja trzymac bendix 'schowany' zapomoca sprezyny, a w momencie zalaczenia sie elektromagnesu wysuwac go. Niespecjalnie rozumiem, co tam namieszales
marjo
Junior
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut śr, 2006 1:28 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marjo »

ja nic nie namieszałem,sróbka sie rozkrecała a ja wymieniałę i skreciłem tak jak było,tylko ze teraz nie chce sie wyłączac ten magnesik!,a miałęs mi powiedziec czy ten magnes w srodku sie kreci czy nie?bo u mnie sie kreci
ja,moja muzyka,moje miasto szczecin
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

jak magnes sie kreci? poza tym skad mozesz wiedziec co sie dzieje w srodku, skoro tego nie rozbierales? naprawde nie rozumiem, o co tu chodzi...
marjo
Junior
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut śr, 2006 1:28 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marjo »

rozbierałem,juz sie nie kreci,był brudny i wariował ten magnes co odbija widełki bendixu.
ja,moja muzyka,moje miasto szczecin
ODPOWIEDZ