Bardzo slaby dzien

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
grzanos

Bardzo slaby dzien

Post autor: grzanos »

Bardzo slaby dzien zafundowal mi dzis mój peugeocik.(1.1 wtrysk)

Zdenerwowanie 1

Jestem 80km od domu wsiadam do auta,ktorym przed kilkunastoma minutam tam przybylem.Przekrecam kluczy i ... dupa.Zero reakcji akumulatora.Przypomnialo mi sie,ze klemy ostatnio strasznie mi zasiarczalo.przeczyscilem je i odpalil.Ale strachu najadlem sie sporo.

Po powrocie do domu dokonalem gruntownego czyszczenia i smarowania wazelina tech.,oraz dolania wody destylowanej.

Zdenr. 2

Wsiadam w przerwie meczu do auta wieczorem.Odpala od razu.....i po sekundzie gasnie.Za sekund odpala drugi raz i ......od razu gasnie.Wrzucilem na luz(bo zapalam zawsze z noga na sprzegle i biegu) i odpalil i juz nie zgasl.Taka historia wczesniej mu sie nie zdarzyla.Bak prawie pelen.

Zdenr. 3

Wycieraczki po wyłaczeniu przestaly powracac na miejsce.Trzeba przytrzymac je i puscic wylacznik jak sa na dole.Wkurzajace.

Domagam sie pocieszenia,ze to jednak dobry samochod i nie psuje sie z dnia na dzien.
Awatar użytkownika
simonszop
Junior
Posty: 208
Rejestracja: 01 lut ndz, 2004 2:42 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: simonszop »

Z dnia na dzien to moze nie, ale Twoj juz powoli ma sie ku koncowi :P
Rekin
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip śr, 2003 9:35 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Rekin »

sprzedaj go póki jeszcze jeździ hehe :mrgreen:
grzanos

Post autor: grzanos »

Widze,ze macie ochote kupic:>
Awatar użytkownika
NMike
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 23 paź czw, 2003 10:35 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: NMike »

Z wycieraczkami to pewnie bezpiecznik, sprawdź też inne, bo może któryś się przepalił.
Peugeot 205 1,6 GTi :-)
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Jakby to byl bezpiecznik to by w ogole nie dzialaly
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
NMike
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 23 paź czw, 2003 10:35 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: NMike »

NIE :!: - sprawdź bezpiecznik.
Peugeot 205 1,6 GTi :-)
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Chlopie.... jak sie bezpiecznik przepala to nie ma nic :!: :!: :!:
Bezpiecznik od wycieraczki jest trzeci od lewej. Zrob sobie experyment i wyjmij ten bezpiecznik i zobacz sam czy ci wycieraczki zadzialaja. Jak ci wycieraczka chociaz drgnie to ja zjem wszystkie moje bezpieczniki :!: :!: :!:
I mowi ci to prawie magister automatyk :wink:
Co wiecej zaden inny bezpiecznik nie ma wplywu na automatyczny powrot wycieraczek do pozycji zerowej. I jestem gotow zalozyc sie o pyszny posilek z 13-tu bezpiecznikow od puga 205 ze to jest prawda.

Grzanos - jesli chodzi o wycieraczki to na 1000000% nie jest bezpiecznik od wycieraczek (mozesz sobie sprawdzic - trzeci od lewej, ale jesli wycieraczki miotaja to on jest DOBRY). Inne bezpieczniki nie maja na to wplywu.
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
NMike
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 23 paź czw, 2003 10:35 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: NMike »

Tak miałem w renault 5, więc piszę o tym...

Ale sprawdzę...--z ciekawości :wink:
Peugeot 205 1,6 GTi :-)
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Sprawdz :wink:
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Humve
Junior
Posty: 325
Rejestracja: 21 sty śr, 2004 7:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Humve »

NMike ma racje to samo mieliśmy z tatą cały nowy śilniczek do wyćieraczek kupiliśmy i to samo, potem powiedziałem tacie że sprawdze bezpieczniki od wycieraczki, ale się uparł że to nie bezpiecznik , po pewnej chwili wymieniłem bezpiecznik bo sie nudziłem i chodziły wycieraczki :D , nie poczebnie my wtęczas kupowali ten śilniczek i sprawdziliśmy potem czy ten stary śilniczek działa i działał bez problemu. To niech grzanos sobie wymieni bezpiecznik to moze akurat to jest to.
PRAWKO odebrane 7 luty 2007 i autko juz moje 205 1,4 60KM + GAZ
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

ja chce 1 zobaczyc jak jesz te bezpieczniki :)
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

humve a czy tobie wycieraczki w ogole nie dzialaly czy, tak jak grzanosowi, dzialaly tylko nie powracaly do pozycji zerowej?
Bo jezeli nie dzialaly w ogole to oczywiscie to mogl byc bezpiecznik, ale jesli dzialaly tylko nie wracaly do pozycji zerowej to nigdy nie uwierze ze to byl przepalony bezpiecznik!!!!
Czy ty wiesz co to jest bezpiecznik?? wiesz jaka funkcje on spelnia?? a wiesz co to jest przerwa w obwodzie elektrycznym??? bezpiecznik, jak sie przepali, powstaje przerwa w obwodzie elektrycznym. Prad elektryczny NIE POPLYNIE!!! Wycieraczki NIE zadzialaja w ogole.
Zrob to samo, co poradzilem NMike'wi - wyjmij trzeci bezpiecznik od lewej (ten od wycieraczek i spryskiwaczy) i sprobuj wlaczyc wycieraczki. Nie ma mozliwosci zeby zadzialaly!!! To juz nie elektrotechnika tylko fizyka na poziomie podstawowki - jest przerwa w obwodzie- prad nie plynie!!!
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

moze zaśniedziałe styki, raz przewodzi raz nie, to juz bardziej prawdopodobne
Humve
Junior
Posty: 325
Rejestracja: 21 sty śr, 2004 7:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Humve »

Wiesz co ninja robiło coś takiego- spadł deszcz, wlączyliśmy wycieraczki żeby było widać gdzie jedziemy wycieraczki zaskoczyły ale już nie opadły, jak staneliśmy na poboczuu to ręcznie opuściliśmy te wycieraczki i znowu włączyli śmy wycieraczki i nie opadły, potem muśieliśmy czekać aż przejdzie ta ulewa bo nie szło jechać, potem przyjechalismy do domu i reszte opisałem u góry, i naprawde to był bezpiecznik bo wymieniłem i działało bez problemu. Nie wiem może to było jakieś promieniowanie z marsa albo z innej galaktyki i nas dosięgło i bezpiecznik wysiadł albo nie wiem co, ważne że już działają.
PRAWKO odebrane 7 luty 2007 i autko juz moje 205 1,4 60KM + GAZ
ODPOWIEDZ