Mc Pherson

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Marco

Mc Pherson

Post autor: Marco »

Mam problem ze stukami przy skrętach w prawo ."Specjalista mechanik" stwierdził, ze to półoska więc przy pomocy kolegi wymieniłem,ale dalej stuka. Inny mechanik stwierdził, że to wina łożyskai jakiejś gumy.
Czy ktoś już to przerabiał? i może mi pomóc jaka tam jest guma, irozmiar łożyska oraz cena ile to może kosztować. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

a przegub ?
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Marco

Post autor: Marco »

W/g mechanika są dobre
Awatar użytkownika
lamany
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru pt, 2004 11:18 am
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: lamany »

miałem (jeszcze 2 tyg temu) całkiem podobną sytuację: przy skręcaniu i lekkim dodawaniu gazu (choć z czasem niekoniecznie) coś mi stukało - tak jakby przy prawym kole. Myślałem, że to półośka - mechanik też tak myślał - ale po wyjęciu sprawdził, że ona jest OK i że przyczyna leży dalej - mechanizm różnicowy :? Niestety bołało - musiałem wymienić skrzynię biegów (w tamtej w mechanizmie zęby się posypały) :( .
Mam nadzieję, że u Ciebie to jednak coś innego...

PS. Dlaczego ta miłość do 205-tek nas tyle kosztuje :?: :|
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

BO nie stać nas na nic nowszego :!: :!: :P
Marco

Post autor: Marco »

Ale u mnie biegi wchodza bez problemów
Awatar użytkownika
lamany
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru pt, 2004 11:18 am
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: lamany »

Marco pisze:Ale u mnie biegi wchodza bez problemów
u mnie biegi też wchodziły bez problemów - tylko coś stukało (jakby) w kole - najpierw to było tylko na zakrętach i bardzo delikatnie odczuwalne - a na końcu to mi samochód "żabkę" robił. Podnieś autko, skręć kierownicę na maxa i kręć kołem (na luzie oczywiście :wink: ) - może wyczujesz czy coś stuka, przeskakuje... - lepiej żeby nie...
A co gorsza mi się to sypnęło na dzień przed długim weekendem - wyjazd był zaplanowany :?
Marco

Post autor: Marco »

Po podniesieniu samochodu nic nie stuka.Słychać tylko stuki podczas jazy skręcając w prawo,ale dzieki za informację.
invictus

Post autor: invictus »

Stuka tylko na nierownym czy na glaciutkim asfalcie tez??
Marco

Post autor: Marco »

Nie ma znaczenia ale głośniej na nierównym
invictus

Post autor: invictus »

Bo jak na nierownym to moglaby byc maglownica ale w tej sytuacji... moge ci jeszcze powiedziec zebys prawdzil lozyska bo jak maja luzy to tarcza moze pukac o klocki ale to tylko taka drobna sugestia
Marco

Post autor: Marco »

dzięki jutro sprawdzę
rafi

Post autor: rafi »

Sprawdź łożyska na Mc phersonach jak są totalnie rozwalone mogą stukać,ale przy tym kiera ciężko chodzi,więc nie wiem.
Marco

Post autor: Marco »

jakie są tam łożyzka? i cena
putbill

Post autor: putbill »

cena kompletu takich lozysk to okolo 40 zl na jedna strone, tylko jak bedziesz sam sciagal to popatrz jaka kolejnoscc jest lozystak podkladek i pierscieni itd.
ODPOWIEDZ