przednie halogeny

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przednie halogeny

Post autor: sekator »

Byłem wczoraj na KJS w Łodzi i gość na BK przyczepił się do halogenów w dokładce, że zapalają się razem długimi w reflektorach. Nie przyjmował moich wyjaśnień, że są podłączone pod oryginalne kostki i tak już musi być! Jak to regulują polskie przepisy?
Awatar użytkownika
Przecinak
Junior
Posty: 336
Rejestracja: 19 sty śr, 2005 5:06 pm

Post autor: Przecinak »

Z tego co wiem to przepisy pozwalaja na 1 dodtkowa pare swiatel drogowych wiec powinien spadac na drzewo albo sobie przeczytac kodeks.

Jesli sa to swiatla przeciwmgielne to musza miec osobny wlacznik.
Peugeot 205 GRIFFE :) Sliczny zielony i z sercem lwa :)
Project GRIFFE ??????? - ??.??.0?
Galeryjka http://gti.peugeot205.pl/gallery/przecinak
Awatar użytkownika
lamany
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru pt, 2004 11:18 am
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: lamany »

mam XSa i halogeny (dalekosiężne) są spięte z długimi tak jak piszesz. Przed rejestrowaniem go dowiadywałem się o to na stacji diagnostycznej, w nauce jazdy i w drogówce - i wszędzie odpowiedź była taka sama - tak może być :D Problem by był jakbyś miał je spięte ze światłami mijania... A przy takiej opcji jak jest fabrycznie to nie ma szans na to, że oślepisz jadących z naprzeciwka, bo wtedy i tak musisz wyłączyć światła drogowe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

zacznij wozic ze soba kodeks drogowy 8)
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

Jasne że tak może być - możliwe że nawet tak musi być!
To są światła dalekosiężne/drogowe a koleś widocznie nawet nie ma pojęcia że takie istnieją a może pomylił puga z Polonezem :wink:
Jak ten gość zdobył stosowne uprawnienia.... :roll:

Swoją drogą jechałem kiedyś autem ze światłami dziennymi i miałem kontrolę policyjną.
Tak się składa, że wesem produkuje w tych samych obudowach zarówno lampy halogenowe(p.mgielne i drogowe) i zwykłe dzienne(żarówka 21W)
Pół godziny kłóciłem się o to jakie to są lampy... policjant twierdził uparcie że to halogeny.......
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
elscinaczo
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 11 sie czw, 2005 11:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: elscinaczo »

Witam. Sprawa jest porsta jesli macie problem z policjantem ktory nie chce uwierzyc ze swiatla sa np dzienne a nie dalekosiezne. Na kloszu takiej lapmy jest zawsze znak homologacyjny mowiacy o tym co to za lampa. Halogeny maja inne oznaczenie, dalekosiezne inne a dzienne inne. Oznaczenia te mozna znalezc w kodeksie drogowym.
Pozdrawiam
Peugeot 205 CTI 1.9 - bylo, teraz szukam GTI
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

Jasne, to wszystko wiem, ale co z tego jak policjant nie wie o tym :wink:
i kłóć się z baranem....
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
ODPOWIEDZ