resetowanie kompa

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

resetowanie kompa

Post autor: sekator »

Jakie są możliwe sposoby żeby zresetować komputer w 1,9GTI (Bosch)?
Czy zdjęcie klemy powoduje zresetowanie?
Czy tylko poprzez złącze diagnostyczne?
Czy można go zresetować przez wyjęcie jakiegoś bezpiecznika - tak można zrobić w niektórych samochodach?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

whoaaagrrr przeca to już sekator jest ze 100 razy na forum napisane..... zdejmujesz kleme na 15 minut... ponoć :> niektórzy zdejmują na noc :>
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

w niektórych modelach samochodów można zresetować przez wyjęcie odpowiedniego bezpiecznika w innych nawet zdjęcie klemy nie pomaga, dlatego się pytam czy tu też taka możliwość z bezpiecznikiem istnieje.
Mam jakiś błąd i dokąd nie ustalę gdzie chcę co jakiś czas go zresetować bo od razu jakoś lepiej jeździ właśnie po zdjęciu klemy (przez jakiś czas oczywiście). Łatwiej jest wyjąć bezpiecznik niż wkoło ściągać klemę i na nowo ustawiać zegarek, radio i tp.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

Piweł pisze:Możesz jeszcze wypinać kompa z instalacji :wink: :)

Pzdr
Piweł
To jest niebezpieczne, styki długo takiego wpinania i wypinania nie wytrzymają.

Nie pozostaje nic innego jak tylko odłaczanie akumulatora.
TomCat
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru śr, 2005 7:08 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: TomCat »

ja sie nie znam za dobrze, ale kiedys mialem problem ze mi sie mulil strasznie - mozna znalesc mnostwo przyczyn tego, ja zaczalem od najprostszej - zresetowanie kompa.
zdjecie klemy, a wystarczy na moment ja zdjac (ja mam puga 309, to pokrewny od 205) powoduje zresetowanie kompa, ale komp ma takie cos jak pamiec bledow, aby zresetowac go calkowicie i wyczyscic pamiec bledow trzeba to inaczej zrobic - mi to zrobil mechanik za 15 zl, przypuszczam ze jakbym wiedzial jak to sam bym to zrobil, on odkrecil poleczke z kompem tam nie wyciagal kompa ale cos z jakimis kabelkami sie pobawil, ale zajelo mu to z 10 min i zrobione.
a autko jezdzi jak nowe :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

kasowanie pamieci bledow jest opisane w etzoldzie trwa pare chwil i mozna zrobic bez kosztow, a w nagrode zaoszczedzone 15 zl wydac na browar i opijac zwyciestwo 8)

ja u siebie kasowalem kompa poprzez odpiecie klemy i przekrecenie stacyjki na zaplon na 5 min, potem odpalalem samochod i zostawialem az do wlaczenia wiatraka( zima mozna sie nie doczekac :P)
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

ale mi chodzi o to, że nawet jak go zresetuję to po kilkunastu minutach znowu muli, czyli łapie jakieś błędy na nowo.
zowa

Post autor: zowa »

no to jesli tak jest to usterka ktora powoduje bledy na kompie musi gdzies byc caly czas.skoro na nowo sie robi blad po zalozeniu klemy.proponuje poszukac tej usterki i naprwic ja a nei w kolko odpinac kleme.
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

o tym, że trzeba naprawić usterkę a nie wkółko odpinać klemę to ja wiem :P
Tylko nie bardzo mam kiedy w tygodniu to zrobić, nikt mi nie chce pobawić się samochodem od ręki.
Byłem w Boschu i gość nie potrafił połaczyć się z moim kompem.
Mam sprawdzonego gościa ale jest daleko odemnie i ciężko się do niego dostać, ponadto pracuje pn-pt od 9-17 wtedy kiedy pracuję.
Przyczyny mogą być różne: awaria któregoś z czujników, słaba masa, kiepskie ładowanie, nieprawna instalacja elektryczna.
To że muli nie znaczy, że nie jedzie, po prostu przyśpiesza trochę gorzej niż po zdjęciu klemy (widać to po zestoperowaniu do 100/h)
ODPOWIEDZ