strumiennica i filtr sportowy wiecej mocy?

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

strumiennica i filtr sportowy wiecej mocy?

Post autor: Lord_DRED »

czesc tak ostatnio mysle nad tym jak poprawic osiagi mojego autka
wiem ze modyfikacja glowicy to glowny punkt programu
ale z tego co wyczytalem poprawic troszke moze rowniez takie cudo jak
strumiennica i sportowy filtr powietrza, cena maksymalna z tego co widzialem na alegro to 200 zloty za te dwie rzeczy oczywiscie

cytuje:
"ZAMONTOWANA W UKŁADZIE WYDECHOWYM POWODUJE SZYBSZE OPRÓŻNIANIE KOMÓR SPALANIA,JAK RÓWNIEŻ LEPSZE NAPEŁNIENIE ICH ŚWIERZĄ MIESZANKĄ PALIWOWO-POWIETRZNĄ

NAJLEPSZE OSIĄGI UZYSKUJE W POŁĄCZENIU ZE SPORTOWYM FILTREM POWIETRZA,ORAZ TŁUMIKIEM SPORTOWYM WOLNEGO PRZEPŁYWU
podnosi moment obrotowy nawet 17%"

i teraz mam pytanie, czy ktos juz ma takie cos u siebie i czy warto wydac te 200zl, napewno poprawi to prace autka, ale czy rowniez osiagi? czy to tylko takie gadanie koloryzowanie?

prosze o komentarze osob ktore mialy z tym do czynienia i moga mi cos na ten temat powiedziec

ewentaulnie jakie jeszcze macie sugestie zeby silniczek pracowal lepiej i autko jezdzilo jak rakieta :)
Adi205

Post autor: Adi205 »

strumienica to złom - działać to ona może zamontowana idealnie w tym miejscu gdzie trzeba z próbami na hamowni

nie baw sie w jakies pierdoły typu strumienica i stożek

uzbieraj troche kaski - załatw wałek oddaj głowice do kaktusa - jakiś program do kompa inny jak sie da i moze 10-15KM złapiesz a jak to za mało to szukaj głowicy z wielopunkta i zmien na MPi :P
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

przede wszystkim: są 2 rodzaje strumienic (przez jedno "n"): łuskowe i jakieś drugie ;) Obie są równie do dupy :) Stożek możesz sobie założyć jak już będziesz miał zrobioną głowicę i wałek, wcześniej nie będzie to miało najmniejszego sensu...
Zasada główna - nie sugeruj się tym, co pisze producent na temat swojego wyrobu, bo dowiesz się, że po zmianie świec moc wzrośnie Ci o 5%, a po założeniu tłumika 8% ;)
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

mi gumbasie - nie sugeruje sie tym co pisze producent, tylko pytam ludkow o zdanie zeby sie cos dowiedziec - :)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

dobrze dobrany i załozony stozek lekko cos da (napewno świetny efekt basowy przy przyspieszaniu) ,strumienica pomoze tylko wtedy gdy bedziesz miał wypolerowany kolektor wydechowy i wstawiony tylny tłumik sportowy
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

ile taka imprezka $$ ?
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

stozek to sam wiesz od 60zł na allegro do 200zł w sklepie co do reszty koszt gdzies w granicach 2tys 3tys dobra strumienica dobry tylny tłumik no i oczywiscie polerowanie kolerktora
chyba ze na allegro znajdzie sie cos naprawde dobrego to moze byc troche taniej
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

stozek mozna zamonotowac bo to dorzywotnia inwestycja tzn po jakims czasie wrzucasz do prali potem psikasz sprayem i hullla dalej to jest plus;)a co do mocy ...przede wszystkim trza mu dostarczyc zimne powietrze jesli masz gti to jest lleka kapa bo filtr jest tuz nad kolektorem wydechowym i trza przerabiac uklad dolotowy.A strumiennica te na allegro to jakie sa bo sa jak napisał mi te drugie to nadzwiekowe i niby te sa lepsze ale moge ci gwarantowac nie poczujesz roznicy po zamontowaniu jej .Chcesz poprawic osiagi grzebiac w wydechu? zainwestuj w kolektor rurowy:]
Opony nowe oraz urzywane
Wulkanizacja 24 H
niedlugo inf na http://www.variantgum.com

kompleksowe wyposazenie warsztatow oraz wulkanizacij
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

mi pisze: Ci o 5%, a po założeniu tłumika 8% ;)
dodaj jeszcze magnetyzer (3%) ,a ze 100 koni zrobi sie 116 :)
rado83 pisze:stozek mozna zamonotowac bo to dorzywotnia inwestycja tzn po jakims czasie wrzucasz do prali potem psikasz sprayem i hullla dalej to jest plus;)
a z normalnym filtrem to sie tak nie da?? :wink:
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

normalne filrty sa raczej papiezane wyobraz sobie co by sie stalo z pralka:D :o a tak naprawde do tych wszystkich procentow to szczerze dodajmy zero przed kazda liczba i to bedzie prawdziwy przyrost;)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

W gicie filtr mam z gabki i go wypralem (recznie, a nie w pralce :P ), poniewaz nie moge zalozyc stozka -za duzy -nie miesci sie za swiatlo, a nad kolektorem nie moge go zawiesic bo nie mam na skladzie koca azbestowego 8)
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

heh to niezly jestes
Opony nowe oraz urzywane
Wulkanizacja 24 H
niedlugo inf na http://www.variantgum.com

kompleksowe wyposazenie warsztatow oraz wulkanizacij
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

ja też prałem, filtr z leżaka... ale biorąc pod uwage ten syf... to już wole kupowac nowy.../a bogaty nie jestem :wink: /
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

sportowy filtr powietrza daje efekty tylko wtedy kiedy silnikowi brakuje powietrza (wysokie obroty) tzn. moga być efekty gdy przesuniemy odcięcie w górę. Lepiej założyć wkładkę w oryginalna obudowę to przynajmniej się nic nie pogorszy, przy stożku moment obrotowy z reguły przesuwa się w wyższe obroty co przy jeździe na co dzień raczej pogorszy dynamikę - bardziej nadaje się na wyścigi. Ogólnie bez potrzeby nie polecam ani sportowej wkładki ani stożka, taki filtr nie jest w stanie tak dokładnie jak papierowy oczyścić powietrza co powoduje przyspieszone zużycie silnika.
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

no tak tylko ze wkladka w gti jest przeciecz taka ze najlepiej w jej miejsce zalozyc stozek ;) a sam filtr podniesie moment o tyle ze ani kierowca ani samochod tego nei odczuje;)
ODPOWIEDZ