Problemy ze sprzęgłem:(

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
Hypia
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 09 kwie ndz, 2006 3:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lubelskie

Problemy ze sprzęgłem:(

Post autor: Hypia »

Witam..
Chciałbym Was prosić o małą diagnoze. Ostatnio zaczeły się dziać z moim 1.9 Gti, a konkretniej chyba ze sprzęgłem dziwne rzeczy :? Nie wiem, czy to tylko kwestia regulacji czy może chodzi o coś bardziej poważnego? No więc tak:
1. Czasami nie chce mi wejść jedynka, a czasami wsteczny. Ale wystarczy, że zwolnię i jeszcze raz wcisnę sprzęgło i wskakują normalnie, choć wsteczny lubi sobie czasem zgrzytnąć..
2. O ruszeniu z piskiem mogę tylko pomarzyć :(
3. Z pod maski podczas jazdy na 2 i 3 biegu mniej więcej do 2500 tyś. obrotów dochodzi dziwny odgłos, tak jakby tam coś tarło.. A do tego czuć chwilami zapach nagrzanego sprzęgła :(
4. Do tej pory podczas agresywniejszej jazdy biegi wchodziły z lekkim uślizgiem sprzęgła, ale teraz aż boje się sprawdzać..
5. Najlepsze jest to, że jak już wrzuce jakikolwiek wyższy bieg od 1 i wcisnę nieco więcej gazu to obroty idą w góre, a samochód wogóle nie przyśpiesza :( Wciskąjąc gaz stopniowo, samochód rozpędza się normalnie, ale jak tylko dam mu trochę więcej gazu to zaczyna się ślizgać..
Dodam jeszcze, że sprzęgło było wymieniane jakieś 3 tygodnie temu i zrobiłem na nim ok. 1000 km.. Aha, do tej pory przy wciskaniu sprzęgła pedał nieco piszczał, a w tej chwili chodzi cichutko.. Przyznam się, że po wymianie sprzęgła nie oszczędzałem go za bardzo :) Nie wiem co jest nie tak? Poradźcie coś proszę :( Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

Może jest tylko źle podciągnięte sprzęgło... na to wygląda...
                                            :wink:
Ostatnio zmieniony 08 maja pn, 2006 1:20 am przez Dżon Dobra Nadzieja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

heh.. lepiej wyreguluj to sprzęgło.. bo jeśli cały czas sie ślizga.. i go nie oszczędzasz, to może go szybko ubywać...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

i napisz czy jest jakaś poprawa po regulacji!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Michal
Junior
Posty: 465
Rejestracja: 02 maja ndz, 2004 1:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Michal »

No jak nie wyregulowales i grzales tak na tym sprzegle to moglo Ci sie juz spalic :) Slizga po prostu bo nie bylo dobrze wyregulowane... Jezeli podciagniesz linke i bedzie dalej to samo to znaczy ze slizga a skutkiem jest to ze jezdziles na niewyregulowanym, a to oznacza ze trzeba znowu skrzynie targac ;)
Moj profil -> http://www.Michal.205.pl
Automobilklub Galicyjski -> http://www.agalicyjski.pl
Awatar użytkownika
Hypia
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 09 kwie ndz, 2006 3:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Hypia »

No chłopaki.. Podciągnięcie sprzęgła nic nie dało :( Dalej jest ten sam odgłos, jedynie pedał bierze troche niżej.. Wydaje mi się, że tarcza jest poprostu troche nadpalona, bo z liczbą przejechanych kilometrów uślizg jest coraz mniejszy.. Byłem dzisiaj u mechanika i stwierdził, że przyczyną tego odgłosu może być niedobór oleju w skrzyni lub nie sprawne łożysko.. Jeszcze dzisiaj postaram się go dolać i zobaczymy co się będzie działo.. Spotkał się już może ktoś z Was z takim czymś? Dźwięk jaki wydobywa się z pod maski przypomina ten jaki wydają nie które samochody podczas cofania, tyle że ja jadę do przodu :) A tak przy okazji ile u waszych mechaników kosztuje wyciągnięcie i założenie skrzyni biegów? Bo czuję, że bez tego się nie obejdzie :( Pozdr
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Ja płaciłem za wyciągnięcie skrzyni, wymianę tarczy, łożyska i złożenie wszystkiego 150zł (ale byli też tacy, którzy za to 300zł chcieli).
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

grejt :P

o to samo pytałem wczoraj michała na gg :)

ten sam problem... tylko że może ciszej u mnie :P

i sprzęgło sie nie ślizga...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Hypia
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 09 kwie ndz, 2006 3:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Hypia »

Hehe :) widze, że nie jestem sam.. Jak tylko się dowiesz co może być przyczyną to będe wdzięczny za informacje :wink:
ODPOWIEDZ