Wibracje i ściąganie

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Wibracje i ściąganie

Post autor: jastom »

Tak, jak w temacie. Przeszperałem forum i coż...

Tak więc najpierw drgania były przy 100-120 na 5 (kierownicy nie wyrywało, ale było wkurzające)

Teraz zauważyłem, że również przy mniejszych prędkościach, ale tylko wyczuwam na równej nawierzchni (tak własnie oddali kilka odcinków w Łodzi, więc idealnie można sprawdzać)

Do tego dodam, że ściąga mnie w lewo, koła grzeją się raczej równo, trochę jakby tłucze się kierownica - (luz niewielki)

Wahacz był prawy walnięty, więc wymieniony, na zwrotnicy wszystko git.

Sprawdzę wyaważenie opon, bo może a nóż któraś (prawą przed wymianą wahacza wpadłem w dotkliwą dziurę) wiecie jaki koszt wyważenia?

Jak macie inne pomysły co sprawdzić, to będę wdzieczny
- czy to może wina być przekładni
- czy może poducha pod silnikiem padła i stąd te drgania, ale co miałoby to do ściągania
- tylko ku...rcze nie straszcie półosiami, bo to boli jak drzazga w dupie
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
szmergiel
Junior
Posty: 345
Rejestracja: 03 sty pn, 2005 12:55 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Post autor: szmergiel »

opona, albo niewyważona albo uszkodzona i ma deformacje. mozesz zamienic stronami koła, lewa -> na prawą i jak zacznie zciągac w przeciną strone to bingo!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

jesli silnik ma drgania to podejrzewam ze przy duzych predkosciach tez moze jakies drgania wprowadzac ... poza tym lepiej ja wymien by Ci silnik nie wyskoczyl :wink:
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
oloolo10
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz pn, 2006 4:02 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: oloolo10 »

na bank zdeformowane opony i nie wyważone z przodu.tak jak napisał wcześniej szmergiel.pozdro
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

Rzeczywiście lewa felga była niewyważona. Zobaczymy przy większej prędkosci na trasie. Narazie na równym poprawa. Jednak ściąganie zostało, nie zawsze ściągnie, ale chęcie ma.

Czy może być tak, że jak zmieniłem prawy wahacz, a lewy został stary (chociaż jeszcze nie tłucze się) to ma to wpływ na ściaganie?

Albo może guma na stabilzatorze lub końcówka drążka?

hmm, sprawdzę na trasie

a może amor do bani....ale lewy?
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
ODPOWIEDZ