[foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fox »

A ja chciałbym spytać czym wygłuszyć grodź silnika? Pytam, bo kiedyś w gazecie przeczytałem że jakiś poldek się spalił bo zajarało się wygłuszenie. Może to nie było nic profesjonalnego, tylko np jakieś szmaty i gałgany na taśmie lepiącej, ale pytanie chyba na czasie. Tam jest troche gorąco w końcu - takie elementy jak tu stosujecie na drzwi nadadzą się? Po wymianie silnika hałas się wzmógł nieco, a po opadnięciu drzwi to już w ogóle przez szpary słyszę szum powietrza. Czas będzie w jakiś ładny dzień zrobić z tym wszystkim porządek
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

hm... ja jak bym wygłuszal sobie drwi itp.. to robił bym to po to aby w uacie było cichszej... a ile taka jena mata waży?:> bo niewiem > 5 - 10 kg? 8)7
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

calosc moze wazyc z 5kg na strone. zdecydowanie jest ciCHszej. ale gdybym wygluszal tylko po to, wystarczyloby oklejenie zewnetrzenej scianki (krok 1 =])

fox, fabrycznie od strony komory silnika nie mam mat u siebie. sa wewnatrz. filc jakis. od wewnatrz taka mata jak na fotkach nadawalaby sie jak najbardziej. nie wiem natomiast jaka dac od strony silnika.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: KuKiTa »

Fox pisze:A ja chciałbym spytać czym wygłuszyć grodź silnika? Pytam, bo kiedyś w gazecie przeczytałem że jakiś poldek się spalił bo zajarało się wygłuszenie. Może to nie było nic profesjonalnego, tylko np jakieś szmaty i gałgany na taśmie lepiącej, ale pytanie chyba na czasie. Tam jest troche gorąco w końcu - takie elementy jak tu stosujecie na drzwi nadadzą się? Po wymianie silnika hałas się wzmógł nieco, a po opadnięciu drzwi to już w ogóle przez szpary słyszę szum powietrza. Czas będzie w jakiś ładny dzień zrobić z tym wszystkim porządek
u mnie o mało co w maluchu się nie zajarało :?
Awatar użytkownika
lysy103
Junior
Posty: 209
Rejestracja: 09 cze pt, 2006 1:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: lysy103 »

A ja mam pytanie bo nie widze na fotkach. Badziesz miał jakieś dojście do środka drzwi skoro całe są oklejone. np jak coś sie zepsuje
:?:
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

nie ma zadnego dojscia. w razie jak dojscie bedzie potrzebne - opalarka i zrywasz mate.

przez ostatnie 3 lata nie mialem potrzeby ingerowania we wnetrze za wyjatkiem montazu nowych silownikow przy zakladaniu alarmu - to raczej kaprys, nie awaria.

w kazdym razie zdaje sobie sprawe ze w kazdej chwili prawa szyba moze przestac dzialac jak nalezy =] i mam zapasowe maty na ta okolicznosc :P
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
lysy103
Junior
Posty: 209
Rejestracja: 09 cze pt, 2006 1:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: lysy103 »

no właśnie. też chce wygłuszyć ale najpierw musze zrobić szybe bo coś ciężko chodzi :)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

ja, pol roku temu pisze:ale ja jeszcze nie wszedlem w etap kupowania oldschool'a bez mp3 dla 'jakosci' chociaz jestem blisko bo po podlaczeniu calosci slucham poki co plytek cd-audio.
tak czytam sobie ten post i sie smieje, bo juz w styczniu przeszedlem z clariona sredniej polki na clara najwyzszej polki (nie addzest :>) sprzed kilku lat =] oczywiscie bez mp3. wrazenia bezcenne =] a koszt prawie ten sam =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

archeologia stosowana? 8)7
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

szukalem tematu zeby szwagrowi pokazac, namowilem na sprzecik w megane i wygluszenie drzwi stalo sie niezbedne, a fotki mogly pomoc =] przy okazji przeczytalem to smieszne zdanie =] z reszta kiedys twierdzilem ze glosniki w polce sa super i ze sub to dla dresow =]

wroce za kolejne pol roku do tego :> zobaczymy co wtedy wyrosnie w glowie (i w aucie ;P)
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
pogy
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 mar sob, 2007 12:08 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skalmierzyce

Post autor: pogy »

i bardzo dobrze kolego że to zrobiłeś,napewno efekt będzie.nie bedzie efektu głuchości i drżących szyb czy zamka w drzwiach.tylko autko ci troche przytyje bo taka mata wazy pare kilo.a jeśli chodzi o głośniki to podejrzewam że takie za 50 zł nawet bedą grały dobrze.robie takie rzeczy na codzień i efekty są czasami niesamowite bo glośnik za 80 zł w takim wygłuszeniu potrafi zagrać lepiej niż jakiś jbl gto... za 300 zł bez wygłuszenia.a dziwi mnie fakt ze nikt niewie o tym iz miejsca na głośniki macie panowie w miejscach gdzie z tyłu na boczkach przychodzą pasy...ok 12litrów-tam jest dużo łatwiej coś włożyć
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

zajmujesz sie tym na codzien i polecasz glosniki do tylu? no to rzeczywiscie niezle =]

autko sprzedane, przed sprzedaza wsadzilem wlasnie takie glosniki za 60,-. potrzebowalem na szybkiego, wiec wzialem najtansze z media. efekt jest, graly lepiej niz moje dawne glosniki bez wygluszenia, a niby markowe :>
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

czepiasz się, może na codzień montują systemy z dolby digital? :D
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

wiem wiem =] w sumie co kto lubi :P szkoda mi tylko bo nowy wlasciciel zapowiedzial wstawienie jajek w polke. a polke mialem czarna, bez dziur =] (dzon sie nie ucieszy :P)

zostalo mi troche gadzetow, moze ktos bedzie zainteresowany.
mam slupki obite czarna skora pod wysokotonowki.
jest tez wysoce amatorska zabudowa z bagaznika, nie zdarzylem tylko zmienic obicia skrzyni i do konca okleic materialem =] ale wymiar jest pod 205, wiec moze jakis chetny jest =]


ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

OJEJ!!

Może będzie się chciał zamienić... masz z nim kontakt? ojej ojej....
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
ODPOWIEDZ