Chcialbym rozbudowac zestaw car audio, co bym potrzebowal ??

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Qbis
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 15 lis pn, 2004 9:39 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Qbis »

skoro pierdza ci glosniki pod samym radiem to jak podlaczysz je pod wzmaka to pierdzenia nie wyeliminujesz... po prostu przy pewnej mocy one wysiadaja a wzmacniaczem ta moc jeszcze podbijesz... ile masz wyjsc na wzmacniacz z radia? 1 para czy 2 pary? jak jedna para to masz problem z glowy, podlaczysz tylko suba, i to byloby najlepsze rozwiazanie... ja u siebie po zamontowaniu suba, po prostu odlaczylem tylne glosniki bo mijalo sie to z celem... tak soczysty bas plus dobry przod to swiat...

nie wiem jakiej muzy sluchasz, ale jesli tej ktorej sie domyslam to sub wylapie ci elegancko szybka podwojna stope i linie basu
nie do konca.Byc moze wzmacniacz w radiu nie daje sobie rady a przy calej glosnosci ma ogromne znieksztalcenia.

najlepiej byłoby kupić wzmacniaczyk 4-kanałowy (nowy od kolo 450, używkę sobie wypatrzysz za jakieś 200), zasilić nim przednie głośniki (z filtrem HP koło 80 - 100 Hz), zmostkowaną tylną parą napędzić subwoofer (nowy od koło 280, jakiś tani alphardzik albo inny taki nawet kolo 100, bez niego przy 13 cm głośnikach nie zagra to dobrze, ale 10" albo nawet mocne 8" wystarczy; filtr LP ustawisz jak Ci się podoba, ale nie wyżej niż 120 Hz), z głośników na tylnej półce byś zupełnie zrezygnował, chyba że kogoś z tyłu wozisz (albo jamnika na tylnej półce i chcesz mu sprawić przyjemność )
Jak zasilic glosniki filtrem HP czyli high pass czyli tony wysokie a 80 - 100 Hz mamy tony niskie????

Jak ma sie suba to 120 Hz jest troszeczke zbyt wysokie gdyz oprocz samego "buczenia" dochodza jakies dziwne inne elementy utworu ( przytlumiony spiew itp) przez co membrana mocniej sie wychyla.
Qbis
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 15 lis pn, 2004 9:39 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Qbis »

ja mialem jbl 25cm w zabudowie robionej specjalnie pod glosnik (zajmowal pol bagaznika) wzmacniacz do tego 2/1 kanaly... czyli mozliwosc zmostkowania na jeden kanal co jest idealne na skrzynie/tube, wzmacniacz mial filtry tonow niskich/srednich/wysokich... filtrowal doskonale, zadne zwrotnice nie byly potrzebne...
Do suba nie ma potrzeby stosowania zwrotnicy.
Chodzi mi o podlaczenie np. 3 glosnikow na 1 kanal od wzmacniacza badz radia( wysoki, sredni i niski )!!!!!!!!!
invictus

Post autor: invictus »

Qbis pisze: Jak ma sie suba to 120 Hz jest troszeczke zbyt wysokie gdyz oprocz samego "buczenia" dochodza jakies dziwne inne elementy utworu ( przytlumiony spiew itp) przez co membrana mocniej sie wychyla.
Chcialbym zauwazyc, ze glos ludzki sklada sie takze z niskich tonow, ktore musza zostac odwzorowane -subwoofer nie jest do buczenia tylko do wzmacniania niskich tonow.

A filtr LP to niby nie zwrotnica?? :wink:
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

posluchajcie mi dobrze prawi
ja mam tak u siebie zrobione, dla chetnych na kolejnym zlocie oczywiscie zademonstruje, mysle ze gra to xcalkiem niezle i do autka nic lepszego nie trzeba
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

Lord_DRED pisze:mysle ze gra to xcalkiem niezle i do autka nic lepszego nie trzeba
no prawie lordzie, prawie :P
invictus

Post autor: invictus »

Pare razy czytalem co mi pisze i sie zgadzam, wiec chyba najlepiej bedzie jak go wreszcie ktos poslucha :)
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

:oops:
invictus

Post autor: invictus »

Tak sie wlasnie objawia falszywa skromnosc 8)7
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

mi = skromy ? ? ? to se je nemozne pane havranek :)
invictus

Post autor: invictus »

Zawuwazyl wasc slowo "falszywa"?? :P :P
Kazdy widzi ze to bylo by zaswiecic i zwrocic na siebie uwage :W :P
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

no dobra - lubię gwiazdować :P Stąd liczne spoilery i wybitnie zadbany lakier na moim gtiku - trzeba się jakoś wybić z tłumu ;)
invictus

Post autor: invictus »

mi pisze:no dobra - lubię gwiazdować :P Stąd liczne spoilery i wybitnie zadbany lakier na moim gtiku - trzeba się jakoś wybić z tłumu ;)
Raczej teraz moda na zadbane auta, a twoj jakis taki wybitnie inny :P
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

invictus pisze:
Qbis pisze: Jak ma sie suba to 120 Hz jest troszeczke zbyt wysokie gdyz oprocz samego "buczenia" dochodza jakies dziwne inne elementy utworu ( przytlumiony spiew itp) przez co membrana mocniej sie wychyla.
Chcialbym zauwazyc, ze glos ludzki sklada sie takze z niskich tonow, ktore musza zostac odwzorowane -subwoofer nie jest do buczenia tylko do wzmacniania niskich tonow.

A filtr LP to niby nie zwrotnica?? :wink:

No ale Invictus .... niskie tony to wlasnie bas :) chciales moze napisac o wysokich tonach ?? :wink:
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
_Ryba_
Junior
Posty: 427
Rejestracja: 27 wrz sob, 2003 3:48 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: _Ryba_ »

ja mam u siebie tak zrobione: z przodu glosniki 2-drozne w dzwiach,z tyl w poleczce 3-drozne jajka a w bagaju gra sobie tuba pod wzmacniaczem i boje sie ze ktoregos dnia wyleci mi tylna szyba:D:D a tak powanie calosc gra bardzo przyzwoicie.Wysokie tony,srednie i niskie bardzo ladnie i czysto graja.jestem z tego bardzo zadowolony.
<<<Moja Furka SPRZEDANA!!!!>>>
____________________________________
http://www.djbizzy.prv.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAM!!
invictus

Post autor: invictus »

Pieraś pisze:
invictus pisze:
Qbis pisze: Jak ma sie suba to 120 Hz jest troszeczke zbyt wysokie gdyz oprocz samego "buczenia" dochodza jakies dziwne inne elementy utworu ( przytlumiony spiew itp) przez co membrana mocniej sie wychyla.
Chcialbym zauwazyc, ze glos ludzki sklada sie takze z niskich tonow, ktore musza zostac odwzorowane -subwoofer nie jest do buczenia tylko do wzmacniania niskich tonow.

A filtr LP to niby nie zwrotnica?? :wink:

No ale Invictus .... niskie tony to wlasnie bas :) chciales moze napisac o wysokich tonach ?? :wink:
Nie lapie do czego zes sie przyczepil...
ODPOWIEDZ