Jak przyciemnić klosze... ??

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
nadol85
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis pn, 2005 3:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak przyciemnić klosze... ??

Post autor: nadol85 »

Jak w temacie. Mam na mysli klosze tylnych lamp.

Czym to zrobic ?

Jak to zrobic aby bylo dobrze i trwale ??

Prosze o jak najwiecej szczegulow.
Pozdro
Ostatnio zmieniony 27 lut pn, 2006 1:48 pm przez nadol85, łącznie zmieniany 1 raz.
Peugeot 205 jest jak SeX, zaprojektowany by cieszyc :D

http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=1446 - oceny mile widziane :)
Awatar użytkownika
aroslaw
Junior
Posty: 439
Rejestracja: 01 cze śr, 2005 5:36 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: aroslaw »

Witam. Lampy malujesz odpowiednim do tego sprayem.
Najpierw oczywiscie odtlusc benzyna ekstrakcyjna i pozniej nakladasz jakies 2-3 warstwy, w zaleznosci jak mocno chcesz miec ciemne lampy :)
Peugeot 205 Style

http://www.aroslaw.205.pl
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

i smarujesz na przegladzie Panu za to ze Ci auto przepusci :)
ewentualnie prosisz o litosc wkurzonego policjanta ktory chce Ci dowod zabrac ;)
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

hahahah dobre!! :lol: <hahaha>
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

MOZESZ SPRAYEM LUB NAKŁADASZ FOLIE FOLIA PREDZIEJ PRZEJDZIE NA PRZEGLADZIE NIZ FARBA JA MAM FOLIE BIAŁĄ I PRZESZŁO PRZEGLAD MOZESZ TEZ PRZYCIEMNIC (TAK MIAŁ KIEDYS MÓJ BRAT W ESCORCIE) CZARNA POŃCZOCHA EFEKT SUPER A NA PRZEGLAD MOZNA NORMALNIE ZDJAC POTEM JEDNAK PRZYCIEMNIJ SPRAYEM POŃCZOKA SIE CHYBA WYEKSPLATOWAŁA
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

Pieraś pisze:i smarujesz na przegladzie Panu za to ze Ci auto przepusci :)
ewentualnie prosisz o litosc wkurzonego policjanta ktory chce Ci dowod zabrac ;)
daj spokój :D ani na przeglądzie nie smarowałem nigdy, ani nikt mi dowodu nie chciał zabrać - jeżdżę czwartym autem przy którym kopciłem klosze 8) umiejętnie i fachowo - wygląda jak oryginał 8)
Awatar użytkownika
nadol85
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis pn, 2005 3:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: nadol85 »

Yahoo pisze: daj spokój :D ani na przeglądzie nie smarowałem nigdy, ani nikt mi dowodu nie chciał zabrać - jeżdżę czwartym autem przy którym kopciłem klosze 8) umiejętnie i fachowo - wygląda jak oryginał 8)
To jak mozesz napisz mi jak zrobic to umiejetnie i fachowo :)

i koniecznie napiszcie czy to jest specjalny spray czy jaki :?:

a o przeglad sie nie martwie, moge miec taki ze nawet samochodu nie zobacza: :P
Pozdro
Peugeot 205 jest jak SeX, zaprojektowany by cieszyc :D

http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=1446 - oceny mile widziane :)
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

Mam takie klosze już przyciemnione - założyłem zwykłe bo tak pug ładniej wygląda (według mnie). Chcesz?
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

lakier motip specjalny do kloszy lamp - występuje w kilku kolorach np. czarny, czerwony, zielony, niebieski - proponuję używać czarnego i / lub czerwonego bo tylko te nadają się do w miarę umiejętnej przeróbki :wink:
powierzchnia klosza musi być oczywiście oczyszczona i odtłuszczona, nakładać cienkie warstwy lakieru 2 - 3, więcej raczej nie potrzeba. malować oczywiście przy dobrym oświetleniu - co tu dużo pisać, trzeba wyczaić jak mocno ściemnić klosze, tak żeby to było oczywiście bez przesady...
W p205 lakierowałem fragmenty tylnych kloszy, konkretnie same kierunkowskazy kolorem czerwonym - wyszło spoko.
eksperymentowałem też z pomalowaniem całego tylnego klosza na czerwono ( tak jak np. w p106 ) , wyszło całkiem fajnie - efekt całkiem spoko

pamiętajcie !
1. malujemy zawsze zewnętrzną powierzchnię klosza, a nie środek
2. w przypadku lakierowania całych kloszy tylnych lamp nie należy pokrywać lakierem światła odblaskowego ( chyba,że nakleisz sobne odblaski np. na zderzaku )
powodzenia w kopceniu :)

ps. w 205 mam jeszcze czarne przednie kierunkowskazy - świecą super - oczywiście na pomaranczowo :P
BubuPN

Post autor: BubuPN »

możesz też użyć allegrowej folii do przyciemniania lamp.... tylko po co.... pamiętaj, że w razie wypadku jeśli rzeczoznawca stwierdzi, że światła były przyciemnione to mogą Ci odmówić wypłaty ubezpieczenia, a nawet stwierdzić Twoją winę pomimo ewidentnej winy drugiej osoby... osobiście się z tym nie spotkałem, ale słyszałem o takich przypadkach na innych forach
Awatar użytkownika
nadol85
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis pn, 2005 3:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: nadol85 »

205MI16 pisze:Mam takie klosze już przyciemnione - założyłem zwykłe bo tak pug ładniej wygląda (według mnie). Chcesz?
Dzieki bardzo ale mam stary typ lamp wiec nie beda pasily :), a zawsze fajnie zrobic cos samemu :)
Peugeot 205 jest jak SeX, zaprojektowany by cieszyc :D

http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=1446 - oceny mile widziane :)
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: PIT_R »

Ja mam nowszy typ lamp i nalozylem 3 warstwy, zarowki 10W minimum i daje rade. Jeszcze mam oczywiscie trzecie swiatlo stopu co by lepiej bylo widac jak hamuje bo i tak te nasze male stopiczki sa troche niewyrazne :D
Lakier oczywiscie czarny spray do lamp, oczyscic i odtluscic psiknac i po sprawie, a przeglad bezproblemowo przechodze :D
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
nadol85
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 07 lis pn, 2005 3:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: nadol85 »

Dzieki wielkie za wszyskie odpowiedzi :) sadze ze beda bardzo przydatne. Jesli tylko znajde czas i oczywiscie troszke sianka (bo z tym ostatnim wiadomo ciezko) to pokombinuje cos z lampkami :)
Pozdro for all :!:
Peugeot 205 jest jak SeX, zaprojektowany by cieszyc :D

http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=1446 - oceny mile widziane :)
Ferguss

Post autor: Ferguss »

BubuPN pisze:możesz też użyć allegrowej folii do przyciemniania lamp.... tylko po co.... pamiętaj, że w razie wypadku jeśli rzeczoznawca stwierdzi, że światła były przyciemnione to mogą Ci odmówić wypłaty ubezpieczenia, a nawet stwierdzić Twoją winę pomimo ewidentnej winy drugiej osoby... osobiście się z tym nie spotkałem, ale słyszałem o takich przypadkach na innych forach

nic dodać - nic ująć :)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

nie przyciemniaj folia, a jak sprayem to ze 2-3 warstwy i jesli masz nowy typ to chlapnij tylko czerwone elementy a białe zostaw jak sa i nikt na przegladzie sie nie czepi jesli to zrobisz rozsadnie a nie na asfalt
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
ODPOWIEDZ