wymiary bagaznika - budowa suba

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jbl gt102 w skrzyni zamknietej 46l. robiona pod p205. 230,- skrzynia ma miesiac. kosztowala mnie 150,- mdf 18mm.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

specyfikacja mi niepotrzebna, jak napisalem zamierzam zrobic litrazowo identyczna a jedynie zminic wymiary.

owszem wymiarowo niby sredniotonowy ale w przypadku gdy gra jeden a nie dwa polaczone rownolegle, przypominam ze moje auto nie ma byc autem do drag dB. do tapczanu raczej sie ta kolumna nie zmiesci ale bez problemu potrafi przebic jedno pietro :)

Wydana kasa? glosniki mam stolarz za piwo, kable to na sam sub groszowe sprawy. a wg Ciebie ile nalezalo by wydac na zadowalajacy zestaw?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

ciezko powiedziec. wedlug mnie nie ma sensu ladowac sie w bas bagazniku przy jajkach w polce 'bo przod sie meczy'...

kable wyjda cie okolo 100,-

jakbys powiedzial jakie masz radio, typ glosnikow z przodu i z tylu oraz ile masz odlozone to mozna by sie pokusic o kalkulacje typu co sprzedac co dokupic.


jeszcze jedna kwestia - jesli chcesz zeby bylo glosno i w ogole zeby wyjebalo tylna szybe od basu to idziesz w dobrym kierunku =]

skrzynie br 'nie wybaczaja' bledow przy projektowaniu. litraz bedzie ten sam, ale br moze wymagac modyfikacji.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

jakbys sie pokusil o sprawdzen ie w moim profilu wszystkiego bys sie dowiedzial w koncu po to sa te profile.

z jakiego powodu br moze wymagac modyfikacji?

Dodano po 11 minutach:

jakbys sie pokusil o sprawdzen ie w moim profilu wszystkiego bys sie dowiedzial w koncu po to sa te profile.

z jakiego powodu br moze wymagac modyfikacji?

nigdzie nie napisalem ze mam cos przeznaczone, piszesz ze zdziwilbym sie wydanej kasy, wiec pytam o jakim zestawie piszesz i w jakiej cenie, jak cos zaczynasz to koncz proponujesz pokaz do czego :)
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

sprawdzalem wczoraj, ale nie jest moim hobby spamietywanie modeli glosnikow i radioodtwarzaczy klubowiczow. do tego tematu zagladam, tutaj rozmawiamy i fajnie by bylo to miec czarne na bialym. ale coz. zerkam:

przod:
ALX-552 - wedlug sprzedajacych - 150w rms. super. czym je zasilasz? radiem? fajnie jak dostana chociaz 15w rms z radia. i dziwisz sie ze sie mecza? tzn jakie sa objawy? przy duzej glosnosci wydaje nieprzyjemne dzwieki? to samo bedzie jak podlaczysz glosniki za 3000,- tej samej mocy pod samo radio. pytanie tylko ile te glosniki tak naprawde maja mocy. to 150 bym podzielil przez jakas liczbe.
jajek nie szukam.

jesli chodzi o radio, to w profilu pisales ze bedziesz zmienial. Tu w temacie, pare postow wyzej pytalem czy radio juz wymieniles - nie odpowiedziales.

masz jakiegos znajomego ze wzmakiem? moglbys przed kupnem wyprobowac ta kolumne w aucie. jesli zmiesci sie w obecnej skrzyni do bagaznika. sam ocenisz swoim uchem czy 'to jest to'.


jesli malym kosztem chcialbym polepszyc jakosc dzwieku wstawilbym odseparowany zestaw na przod 16,5 (mozna). plus wygluszenie drzwi. i dobre glosniki o malej mocy rms, ktore pod radiem dobrze zagraja. w przeciwnym razie, nie uslyszysz basu z takich glosnikow i ogolem mozesz byc niezadowolony.

mocniejszej mocy niz 20-25w rms na kanal w radioodtwarzaczach za niewazne jaka kase raczej sie nie doszukasz. a hiendowe rozwiazania to przewaznie decki =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

przoczylem to pytanie, nie wymienilem tak samo przeoczyles stwierdzenie ze kolumne posiadam wiec nic kupowac nie musze. nie zmieszcze jej do bagaznika.

Nie nie mam, ale w porownaniu to co w samochodach juz slyszalem i byly to budzetowe zestawy u mnie jest nienajgozej a te glosniki nie produkuja typowej "rypanki" a przyjemny bas

malysm kosztem? same glosniki to ponad 200zl jesli nie lepiej + wygluszenie i wlasnie tu jest problem, rozmawiamy o zupelnie innym przedziale cenowym... niestety to problem wielu forumowiczow nie koniecznie tylko w temacie car audio.

a jak wzmacniacz wg Ciebie?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

wzmak

to jest o niebo lepsze :wink:
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

wybaczcie ale dziekuje lysemu oraz reszcie za probe pomocy, jednak brakuej mi w tej rozmowie argumentow a nie szastanie samymi nazwami firm, jak dla mnie to troszke za malo poza tym jak juz mowilem mowimy o calkiem roznych przedzialach cenowych. No a wogole hmm zmiana ksztaltu obudowy wplywa na zmiane dlugosci rury br? pierwsze slysze :/

Dzieki za pomoc i milej nocy zycze
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

banita, ten wzmak nei ma filtrow, a jak ma napedzac 'suba' to bedzie potrzebna jeszcze jakas zwrotnica.

co do zestawu budzetowego. nie nazywalbym tak tego co planujesz.

co do kosztow owszem, ale sprzedajac glosniki przod tyl moze bys 150,- uzbieral. moze kolumne na allegro tez pchnac? zalozmy ze 200,- bys shandlowal.

130,- o ile pamietam ten wzmak boschmanna to razem 330.

za 300 kupujesz helixy i zbierasz na maty.



jak juz mowilem, musialbys to najpierw uslyszec w jakims autku, zeby sie do tego przekonac.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

cheatoss pisze:banita, ten wzmak nei ma filtrow, a jak ma napedzac 'suba' to bedzie potrzebna jeszcze jakas zwrotnica.
niskoczestotliwosciowa mozna dostac w byle sklepie elektronicznym za parenascie-dziesiat zl

ciekawe jakiej klasy sa uklady i filtry w nowym wzmaku buszmena za 130zl :roll:
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

o dziwo ten wzmak jest chwalony =] chyba na elektrodzie. jako wyjatek oferty buszmena do 200,-. mowia ze ma jakies 120w rms.

pomijam jego rozmiary. mam niewiele mocniejszy wzmak, a jest 3 razy wiekszy.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

a jaki jest stosunek sygnalu do szumu i THD? pewnie kosmiczne...buszmen ma dobry stosunek jakosc/ceny, ale jakosc komponentow jest taka jak i cena -moc nto nie wszystko :)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

a propo. bm lubi podawac moc rms przy thd od 0.7 do 1% =] a wiadomo, roznica pomiedzy thd 0.05-0.1 a 1% to czasem 30-50W. pomijajac jakosc, ale to ma byc subwoofer a nie zestaw przedni wiec mysle ze przejdzie. poza tym watpie zeby kolumny z kolumny mialy wiecej niz 40-50w rms
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

THD ma bardzo duzy wplyw na to czy glosnik 'pierdzi' czy nie oraz na dewastacje glosnika :)

powiem tak -mam RTO gx7004, za ktory dalem grosze.
Wzmak na full, mp3 player na full i zadnego pierdniecia :)
Ja nie moge tak zdzierzyc wiecej niz 15 min, bo zaczynam sie pocic, wiec z reguly cichutko sobie plumka :)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

Damian1p pisze:a jak wzmacniacz wg Ciebie?
nie zauwazylem wczesniej.

odpowiedz: nie jest zly.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
ODPOWIEDZ