[foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
pogy
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 mar sob, 2007 12:08 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skalmierzyce

Post autor: pogy »

jak mogłeś je porównać skore te poprzednie tez niemiały wygłuszenia.a jeśli chodzi o głośniki markowe nie zawsze jbl zagra lepiej od pioneera czy na odwród-,,Każdy,, głośnik nisko i średniotonowy potrzebuje odpowiedniej obudowy i pojemności do tego masz te śmieszne parametry podane przez producenta. niezagrasz głośnikiem 15 calowym w obudowie 10 litrowej!!!!kolega cheatos chyba mnie zle zrozumiał.z tył gdzie siedzą pasażerowie masz mocowanie pasów na przód.tam są nadkola i jak ściągniesz te tapicerke poniżej szyby to masz ładne miejsce do wygłuszenia i nagłosniki-akurat w tym miejscu mają łokcie i łapska pasażerowie.pozdrawiam serdecznie panów którzy niepotrafią do konca czytać

Dodano po 2 minutach:

a jesli chodzi o wygłuszenia to chyba nigdy niesłyszałeś jak poprawia sie jakośc basu np.takich 20-stek blaupunkta w drzwiach. i tyle chciałem napisac -dobranoc bo już pózno a ja rano do roboty głośniki zakładać.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

pogy pisze: niezagrasz głośnikiem 15 calowym w obudowie 10 litrowej!!!!
Skoro parametry glosnika sa smieszne, to nic dziwnego, ze tak uwazasz, ale przecietna obudowa zamknieta dla 10'' dwucewkowca to 7,5L :wink:

Jesli uwazasz, z jbl czy pioneer za 300zl to dobre glosniki, to grubo sie mylisz.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

pogy pisze:jak mogłeś je porównać skore te poprzednie tez niemiały wygłuszenia.a jeśli chodzi o głośniki markowe nie zawsze jbl zagra lepiej od pioneera czy na odwród-,,Każdy,, głośnik nisko i średniotonowy potrzebuje odpowiedniej obudowy i pojemności do tego masz te śmieszne parametry podane przez producenta. niezagrasz głośnikiem 15 calowym w obudowie 10 litrowej!!!!kolega cheatos chyba mnie zle zrozumiał.z tył gdzie siedzą pasażerowie masz mocowanie pasów na przód.tam są nadkola i jak ściągniesz te tapicerke poniżej szyby to masz ładne miejsce do wygłuszenia i nagłosniki-akurat w tym miejscu mają łokcie i łapska pasażerowie.pozdrawiam serdecznie panów którzy niepotrafią do konca czytać

Dodano po 2 minutach:

a jesli chodzi o wygłuszenia to chyba nigdy niesłyszałeś jak poprawia sie jakośc basu np.takich 20-stek blaupunkta w drzwiach. i tyle chciałem napisac -dobranoc bo już pózno a ja rano do roboty głośniki zakładać.
jakakolwiek polemika nie ma sensu :roll:
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

dokladnie, bo nie wiem od czego zaczac...

otoz na tym wlasnie polegalo porownanie, kolego ktory ze zrozumieniem na pewno czytac potrafi.

glosniki za 60, najtansze, najgorsze w wygluszonych drzwiach, zagraly lepiej niz beznadziejne pionki 3x drozsze w drzwiach niewygluszonych. 8)7 8)7 wniosek z tego porownania? wygluszac warto :W a myslalem ze to jest oczywiste...

co do glosnikow czy to w oryginalnych miejscach z tylu przy mocowaniu pasow tylnych pasazerow, czy tez w tapicerce (sic!) z tylu w boczkach to nei jest to najlepsze miejsce ze wzlgedu na spieprz... sceny.

pomijam fakt, ze nawet przy wygluszonych boczkach glosnik przymocowany do tapicerki ktora jest na kilku plastikowych bolcach, dobrze nie ma prawa zagrac. juz lepsze by byly jednak miejsca fabryczne z tylu.

jak zyje, to chyba nie doczekam "poprawionego basu z blaupunkta 20cm w drzwiach"... glosnik 20cm to juz glosnik niskotonowy, jego miejsce jest w skrzyni i tyle.

a jednak polemizuje :roll:
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
pogy
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 mar sob, 2007 12:08 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skalmierzyce

Post autor: pogy »

tak ,,śmiszne,,z napisami nijak do rzeczywistości.a ja mam własnie jbl gto17t na przodzie wysokotonowe i graja super i kosztowały 200zł.a średnio i niskotonowe blaupunkt vrx 200,1 za jakieś 1300.i bez zabiegów z matami były by pewnie czarami za 400zł.a głośniki niskotonowe wmontowane w tył auta nie popsuja ci sceny dzwiękowej tylko średniaki i soprany jak bedziesz miał nisko.a tapicerki to sobie musisz wzmocnic z płyty mdf.bo nic z tego.Nic już tu niedodaje do tych postów.jak chcesz mieć ładnie to musisz szukać dobrych miejsc.pozdrawiam koledzy i nie zabijajmy sie tutaj. :W
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

u, to cie nie zrozumialem... i tak uwazam ze niskotonowka w drzwi czy tez tapicerke z tylu to nieporozumienie... chyba ze jakas pierdziawka swiezo wyjeta z tuby przygniecionej zakupami =] ale konkret niskotonowka robi konkret cisnienie - wzmocnienie z mdfu nie pomoze, bedzie dmuchac gdzie sie da i wszystko bedzie latac, pozostaje wywalenie tapicerki i ew. jakas custom obudowa w to miejsce, ale czy jest sens?
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
pogy
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 mar sob, 2007 12:08 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skalmierzyce

Post autor: pogy »

jak rozbierałem swego puga to włożyłem tam 200stke welocity i efekt był porażający-dosłownie jak bys miał jakiś subwofer w bagażniku zagrało bardzo nisko i czysto ale dmuchało aż do tylnych świateł.a niemiałem zamiaru sie dalej bawić bo tam zrobie miejsce na mały schowek -jakiś napoj schowac sok bo to pózniej pod nogami czasami lata i jednak poszło wszystko w drzwi.ale jak ktos ma checi to zawsze cos można zrobić efektownego .pozdrawiam kolego. :wink:
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: grzechuuu205 »

a mam takie pytanie moze troche amatorskie (bo tez im jestem ;) ) czy wygłuszenie np drzwi pod audio wygłuszy takze szumy z zewnątrz auta?

ps> czy GTI mialy wygłuszane drzwi, bagaznik, grodz? bo u mnie w bagazniuku jest pod matą przyklejona mata wygłuszająca i w porównaiu do Look'a jest 3 razy ciszej (choc ma dziure w srodkowym tłumiku)
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Picazzo
Junior
Posty: 317
Rejestracja: 27 lis wt, 2007 9:47 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 CJ 1.4 bialy, 205 1.6 GTI srebrny, 205 1.9 GTI czarny na czesci:D
Numer Gadu-gadu: 4884775
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: Picazzo »

1. tak szumy tez Ci wygluszy
2. nie tylko GTi mialy wygluszone bagarian i grodz, ja w cabrio tyz mam
Zbieram na piwo i paliwo...
http://www.picazzo.205.pl/
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: bullet666 »

skoro już o szumach to czy u was też tak jest że jak się jedzie coś kolo 120/130 km/h (a pod wiatr to nawet 100km/h wystarczy)to szum jest tak słyszalny jakbym z uchyloną szybą jechał 8)7 czyżby uszczelki drzwi do wymiany??

P.S. auto mam wygłuszone od podlogi aż po dach :mrgreen:
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: grzechuuu205 »

napewno szumy powoduje "bardzo dobry" współczynnik Cx w naszych Pugach :) ale uszczelki jak nie nowe to moze i do wymiany (posluchaj z kąd to słychac... ;)

a czy w GTI były wygłuszone drzwi???
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Picazzo
Junior
Posty: 317
Rejestracja: 27 lis wt, 2007 9:47 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 CJ 1.4 bialy, 205 1.6 GTI srebrny, 205 1.9 GTI czarny na czesci:D
Numer Gadu-gadu: 4884775
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: Picazzo »

ja w czarnym GTi nie mialem wygluszenia a smiem przypuszczac ze byl w 100% ory
w cabrio szumi mi juz przy 70 wiec nie nazekaj :P
Zbieram na piwo i paliwo...
http://www.picazzo.205.pl/
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: bullet666 »

no tak dobra to tojedno ale żeby aż tak "wiało" to w kadecie mojego ojca jest dużooooo ciszej a jest podobnej "kwadratowej "postury" i ma mniejsze uszczele 8)7 a co do wyguszonych drzwi to u mnie byly ale trudno to nazwać wygłuszeniem bo tylko po brzegach drzwi był taki dość cienki pasek i za głośnikiem duży plat maty wygłuszjącej bardzo grubej i popękanej ale to może robota poprzedniego właściciela :?
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Re: [foto relacja] wygluszanie drzwi w p205

Post autor: grzechuuu205 »

aha ok, co do szumów to u mnie jest cicho (nie słysze przynajmniej jakis przedmuchów wiatru... , gdzies cos nieszczelne pewnie masz, posmaruj uszczlki jakims sylikonem, moze gumy bedą wtedy bardziej miekkie i cos pomoze (o ile to z tamtąd "wieje"
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
ODPOWIEDZ