Skracanie drazka skrzyni biegow

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

a to jest olej do przekładni co nie? i wchdzi tam dokładnie 2 litry czy około... i gdzie można sparwdzic poziom oleju... dzieki z góry.
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

wchodzą ponoć dokładnie 2 litry...

sprawdza sie.... śruba jest jak odchylisz w lewo lewe koło, to ją tam widać, odkręcana "klamką" olej ma być tak... że "jak tam włożysz palec to masz go czuć" :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

TAK TO JEST OLEJ DO SKRZYNI BIEGÓW OLEJ SPRAWDZA SIE TAM GDZIE SIE GO WLEWA NAJLEPIEJ WSADZIC SRUBOKRET I SPRAWDZIC CZY PO WYJECIU JEST MOKRY OD OLEJU I TYLE CHYBA ZE PO ODKRECENIU BEDZIE WYCIEKAŁ TO TEZ JEST DOBRZE (CHYBA ZE WYCIEKA BDB DUZO TO JUZ JEST ZLE BO ZA DUZO OLEJU TEZ NIE MOZE BYC ) WLEJ DWA LITRY DOKŁADNIE I BEDZIE W SAM RAZ TYLE ILE POWINNO BYC ANI ZA MAŁO ANI ZA DUZO
GDY BEDZIE ZA DUZO OLEJU SKRZYNIA MOZE GORZEJ PRACOWAC I USZCZELNIACZE SIE ROZSZCZELNIA
Ostatnio zmieniony 18 kwie wt, 2006 4:17 pm przez blaszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

dziek... za info... :D
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Witam
A w dizelku 1,8D (silnik XUD7) ze skrzynią 5 biegową jest osobny olej do skrzyni czy wspólny z silnikowym ?
stelmi
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź śr, 2005 11:04 am
Posiadany PUG: ???
Numer Gadu-gadu: 4666801
Login tlen: pstelm
Lokalizacja: wawa

Post autor: stelmi »

a jak myślisz czy silnik jest połączony jakimiś kanałami olejowymi ze skrzynią. skrzynia ma oddzielny swój olej przekładniowy i też wchodzi ok 2l
205 1.9TD GTI
205-TEAM-CELESTYNÓW
Qbis
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 15 lis pn, 2004 9:39 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Qbis »

no dobra ale co z tym ciegnem od recznego????
Pozatym pekla mi jakas sprezynka bo dzwignia strasznie luzno lata.Gdzie moge takie cos dostac???i co to jest
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Próbowałem wymienić wczoraj olej w skrzyni (XUD 1,8D 162 tys km) bo mi coś szumi w tej skrzyni i jest troche mokry (chyba troche oleju uciekło).
Niestety nic sie nie zgadza z rysunkami z książki Etzold-a. U mnie na samym dole jest jakiś żółty, plastikowy koreczek który nie wiadomo do czego służy i jak go wyjąć/odkręcić ?
Druga sprawa to gdzie wlewać nowy olej ? Bo jak zwykle to co w książce a u mnie w aucie to zupełnie co innego. Rozumiem, że szukać korka gdzieś za lewym kołem.
Jaki w miarę tani i przyzwoity olej do skrzyni polecicie ?

Ps. jakby się okazało, że mam tego oleju jeszcze dużo w skrzyni, jest ładny i pachnący ;) to można wlewać z powrotem ?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Mozna wlewac spowrotem, a robisz to przez srube. Nie musisz zdejmowac kola, ale zeby ja zobaczyc warto za pierwszym razem to zrobic. Po zdjeciu kola ujrzysz dekielek skrzyni przykrecony paroma srubami, a jedna z nich w prawym dolnym rogu bedzie wieksza od reszty -wykrecasz i wlewasz
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

A ten żółtawy koreczek na dnie będzie od spuszczania oleju ?
Jak go otworzyć ?
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: domel »

Banita miał rację, gdzie jest korek do sprawdzania poziomu i dolewania.
Byłem akurat na zmianie oleju silnikowego to powiedziałem, aby przy okazji sprawdzili poziom płynu w skrzyni. Koleś długo myślał jak tu sie sprawdza, ale wreszcie przy pomocy kumpla wykumał gdzie :lol:
Zagadał do kumpla na zapleczu: Eeee, przyjechała jakaś żaba, pokaż mi gdzie ... :lol: :lol:
Na szczęcie płynu było dużo i ten stary był w dobrym stanie (nadal przeźroczysty ) więc nie było potrzeby wymiany czy dolewania.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

cheatoss pisze:
grzechuuu205 pisze:o kurde az 10centów? wow.... nie za daleko teraz ten drązek jest?
za daleko? to chyba zle okreslenie =]

moze inaczej, ucialem sobie najpierw 5cm, stwierdzilem ze to bardzo duzo, zalozylem nowa galke... pojezdzilem tydzien i... stwierdzilem ze dalej jest jak w autobusie, ucialem kolejne 5 =] i teraz jest git.

napiszę tak : długość drążka zależy od customowych preferencji oraz od tego jak blisko teorii darwina jest użytkownik PUG'a - dla tych którzy są bardzo blisko tłumaczę że chodzi o długość ręki, która u kuzynów szympansów jest ociupinę większa

Dodano po 46 sekundach:

:D

Dodano po 21 minutach:

acha może też być w opcji karzełek - tzn użytkownik PUG'a który jest bardzo niski i nie potrzebuje gałki zmiany mieć pod pachą :lol:
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ