Głośniki z kompa w bagazniku....

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Głośniki z kompa w bagazniku....

Post autor: MistrzuGT »

Udalo mi sie taniej zalatwic glosniczki Logitech x-230 ... i chcialem je przerobic do autka....
Ale jest maly problemik, bo polaczenie jest dosc nietypowe i sprobuje to jakos opisac...
A wiec jak sie mozna latwo domyslec sa podlaczane do 220V a satelitka do kompa, gdzie z tej satelitki tez idzie kabelek cos ala COM do subwoofera.
I podejrzewam,ze nie bardzo uda mi sie to jakos przeskoczyc, zeby podpiac same glosniki (z satelitek i subwoofera) do radia, bo satelitki sa nierozbieralne...
Ale wymyslilem cos innego - chcialbym ominac trafo w subwooferze i podlaczyc pod aku a sygnal pod radio.
Da rade tak zrobic?? Na jakich kablach puscic zasilanie z aku do wzmacniacza i jaki bezpiecznik dac??
Załączniki
logitech.jpg
logitech.jpg (48.58 KiB) Przejrzano 5377 razy
Awatar użytkownika
plaski
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty wt, 2007 2:48 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.8 GRD `92 ---> Peugeot 306 1.8 16V `00
Numer Gadu-gadu: 944242
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: plaski »

Ale to nie będzie miało większego sensu. Lepiej złatwić sobie sprzęt który ma być przeznaczony do auta, niż bawić się i psuć ładny zestaw pod kompa... Sprzedaj go, dołóż pare złotych i kup porządny zestaw do auta :)
Był sobie 205 1.8 Diesel :) Teraz większy LEW! 306 1.8 16V :) Ten lepiej przyspiesza i hamuje! Czyli ideał?
http://plaski.peugeot205.pl/<br />
http://www.inew.pl/
PANDEIVEK
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 17 wrz ndz, 2006 6:54 pm
Posiadany PUG: 406 2.1 td familiale
Numer Gadu-gadu: 8397047
Login tlen: 3173277
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: PANDEIVEK »

nie da sie przerobic,jedyne rozwiazanie to przetwornica
Kuśmier

Post autor: Kuśmier »

nie ma szans, pewnie zasilanie wzmacniacza jest większe niz 12V. Tak jak PANDEIVEK mówi jedynie przetwornica jesli sie uparles przy tym, ale najrozsadniej zrobic jak mowi płaski :P
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

amoim zdaniem to nie poddawaj sie! może akurat bedzie zajebiście grac!! wiem ze sprzety tego typu bardzo ładnie grają w domu! a wsamochodzie możeybyć jeszcze lepiej!
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

wlasnie nie chce sie poddac :P bo te glosniczki sa jednymi z lepszych w swojej klasie i bardzo ladnie graja w pokoju a co dopiero w autku by graly...
Tak sie sklada,ze mam przetwornice 200W, tylko moje pytanie jest takie... Zakladajac,ze glosniki maja moc ok 30W to jaki bedzie rzeczywsity pobor pradu przez ten zestaw i czy zabezpieczac to jeszcze dodatkowo jakims bezpiecznikiem?? (jezeli tak, to jakim?? )
Kuśmier

Post autor: Kuśmier »

Bezpiecznik nigdy nie zaszkodzi. Mysle ze nawet zwykly rurkowy bezpiecznik by wysarczyl, ja takich uzywam do wielu rzeczy :)
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

spojrz na zasilacz, dowiesz sie jakie napiecie musi dostac wzmacniacz, jak bednie troszke nizsze moc wzmacniacza drqastycznie maleje, wg mnie pomysl bez sensu, jak masz zamiar wkomponowac to w auto? lepiej kup normalne glosniki do auta ... a co do kabla podobnego do com, pojderzewam ze w tych glosniczkach prakuej zwrotnicy stad kazdy glosnik jest zasilany z wazmaczniacza oddzielnym przewodem dlatego musi miec kilka zyl a dzialanie zwrotnicy moze wzmacniacz realizuje
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
neon forever
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 30 gru sob, 2006 4:41 pm
Posiadany PUG: 1,9 D forever
Numer Gadu-gadu: 7986249
Lokalizacja: poznan / swarzedz

Post autor: neon forever »

jesli chodzi o glosniki srednio, wysoko tonowe to pokoj jest o wiele latwiej naglosnic niz samochod, glosniki z kompa maja inna charakterystyke dzwieku i moje zdanie jest takie oczywiscie ze mozesz probowac i zobaczyc jak gra, ale dobre glosniki samochodowe beda lepiej graly niz takie z kompa albo z wierzy. Pozdrowienia z dzwiekolandii... :W
nie ważne jaki masz samochód.... ważne jak nim jeździsz....
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

hmm, juz sam nie wiem..... Chcialem miec to ukryte w bagazniku, co by niektorych za bardzo w oczy nie ..... Ale moze macie racje, ze to sreni pomysl i moze opierdziele je na allegro i kupie cos do autka...
Dzieki !!
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

to ukryj je w domu... pod tapczanem, albo w szafie i zobacz czy dalej graja dobrze.

sredni pomysl, pogon je.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

cheatoss pisze:to ukryj je w domu... pod tapczanem, albo w szafie i zobacz czy dalej graja dobrze.

sredni pomysl, pogon je.
on sam w szafie śpi wiec nie nalezy go słuchać!

jak masz zawsze coś skomentować to rozpędz sie i walnij w kaloryfer może Ci to pomoże!
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

masz cos jeszcze madrego do dodania? :W
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

Tak wiec wybilisie mi ten pomysl z glowy... , tzn glosniki sa na allegro (przypomne Logitech X-230 jakby ktos byl zainteresowany -w dobrej cenie) i szukam jakis fajnych w miare zeby w polke wkomponowac....
A co do glosnikow w tapczanie, to nie wiem jak graja, ale w pufie koles mial taki duzy wmontowany to fajnie sie siedzialo :D

A jeszcze takie pytanko .... glosniki o jakiej mocy na maxa mozna podpiac do radia (4x50W , czyli rzeczywista na kanal jest chyba ok 28W ) zeby to w miare ladnie gralo?? Nie mam kaski zeby inwestowac we wzmacniacze
Dzieki
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

przód + sub + amp 4 kanałowy - tylko tak
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
ODPOWIEDZ