Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI itp

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI itp

Post autor: Beda »

Witam.
Temat drażni mnie o dawna, więc chciałbym wybadać rynek o ile projekt by wypalił.
Widziałem na Allegro pare aukcji z pokrowcami z jednego kawałka skóry itp itd w cenie około 30zł.
Oczywiście są to tylko obszycia obrzeży, a nie ramion kierownicy i właśnie tu pojawia sie dylemat.
Zastanawiam się (o ile znajde tam jakiegos producenta, a nie importera), żeby podesłać im skórę z kierownicy mojego RG i dorobili na miarę taki pokrowiec, żeby pokrywał także ramiona, czyli wyglądał praktycznie jak oryginał.
Wiadomo, że dorobienie jednego pokrowca kosztowałoby pewnie troszke drożej, niż taka mała produkcja "hurtowa" :)

Obrazek
Chodzi o taką kierownice oczywiście

No i teraz małe podsumowanie włącznie z pytaniami:

1. Czy ktos spodkał sie z takimi "pokrowcami" u siebie bądź u innych i może coś powiedzieć o jakości materiału i jego wytrzymałości?
Mam kumpla, który zakupił to ostatnio i sobie chwali, ale sam nie widziałem, więc nie wiem dopóki nie zobacze.

2. Kto byłby ewentualnie zainteresowany takim "odnowieniem" swojej kierownicy ?
Ja oczywiście jestem :)

3. Ile można "zainwestować" za taki na miarę uszyty pokrowiec na kierownice ?
Kumpel kupił do Golfa IV (podobno na miarę z ramionami) za 30zł, ale wiadomo, że tego jest na pęczki, więc zbyt jest pewnie konkretny właśnie na ten typ kierownic, czyli opłaca się je robić w takiej cenie, jak uniwersalne.
Ja myśłe, że 40zł max + przesyłka, czyli z dostawą 50zł max (moim zdaniem powinni to zrobić w tej samej cenie co uniwersalna, czyli 30, ale to pewnie marzenia tylko.
Ale z drugiej strony byli by pierwszymi, którzy do 405/205 robiliby pokrowce, czyli monopolistami )

4. Może ktoś w rodzinie/znajomych ma kogoś, kto umiałby to zrobić porządnie i kosztowało by to porównywalne pieniądze z tymi założonymi (w nawiasach :) ) ?
(Z kosztami porównywalnymi dowaliłem, ale każdy może mieć marzenia :) )
Pewnie było by to lepsze, niż te "włoskie", czy jak je tam zwał, skóry niewiadomego pochodzenia

To tyle moich wypocin, teraz reszta do dzieła :)

ps. Jak już coś podobnnego było, to prosze mnie naprowadzić i do kosza z tym.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 cze pt, 2010 11:50 am przez Beda, łącznie zmieniany 2 razy.
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI

Post autor: Marin205 »

myślę że to dobry pomysł jeśli ktoś ma sieczkę z kierownicy. To będzie lepsze niż sieczka.

Myślę jednak że używana kiera w dobrym stanie jest lepszym rozwiązaniem lub po prostu zdjąć stare obszycie i założyć nowe sorry za OT
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI

Post autor: Beda »

Marin205 pisze: po prostu zdjąć stare obszycie i założyć nowe
Właśnie o tym napisałem :)
Tylko na aukcjach są te (obszycia) pokrowce "uniwersalne" właśnie tylko na sam okrąg, a na te trzy ramiona już nie :/
Jakby ponegocjować, to może zrobiliby wzór z oryginału obszycia naszych kierownic i wtedy ściągamy zużyte i w to miejsce zakładamy nowe i kierownica praktycznie dostaje drugą młodość, a wygląda jakby była oryginalnie zrobiona :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI

Post autor: Marin205 »

sorry, źle zrozumiałem , czytając że chodzi o pokrowiec myślałem że chcesz mieć taki pokrowiec jak na zdjęciu - trzeba brać kierę i do tapicera z nią, ja bym nie obszywał ramion tylko zostawił je ory
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Badanie rynku - skórzany pokrowiec na kierownice RG/GTI

Post autor: Beda »

Oczywiście pisząc o ramionach chodziło tylko o te pare centymetrów, które są pokryte oryginalnie włącznie z resztą okręgu.

W najprosztszym wytłumaczeniu tego, chodzi o zdjęcie obszycia oryginalnego kierownicy i w to miejsce założenie identycznego obszycia i nic więcej.
Jakby było trochę chętnych, to wtedy szło by zagadać do producenta i zrobiłby jakby taki szablon i każdy mógłby sobie zamówić nowe obszycie szyte na miare i samemu sobie to obszyć.

W głównej mierze chodzi tu o koszty o 2/3 pewnie mniejsze niż kombinowanie obszycia u tapicera, a docelowo poprostu byłby ktoś, kto oferuje gotowe zestawy i nic nie trzeba kombinować, tylko zamówić i mamy "nową" kierownicę za około 40-50zł :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
ODPOWIEDZ