Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: operatorbazooki »

Cześć, ma pytanie do tych z Was którzy korzystają lub mieli styczność z poliuretanowymi poduszkami silnika i skrzyni biegów, oraz innymi detalami z tego materiału. Czy w aucie "na ulicę" mają jakieś uzasadnienie poza większą trwałością? Jakie odczucia z jazdy? Najbardziej interesują mnie poduszki, chociaż nad tulejami wahaczy też się zastanawiam. Widziałem ostatnio zestawy na całe auto w miarę rozsądnej cenie porównując je do cen zwykłych zestawów, występowały one w dwóch twardościach ( różniły się kolorem ). Moje pytania biorą się stąd że po wymianie wszystkich poduszek i tulei zawieszenia w mojej cytrynie czegoś mi brakuje, w dalszym ciągu czuję te lekkie kołysanie silnika co słabo mi się komponuje z charakterem tego auta. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi na moje pytania.

Edit: Proszę używaj CapsLocka z umiarem. Pzdr.
Raf
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: sekator »

z poliuretanami w wahaczach rewelacja jest to jedna z lepszych rzeczy jakie zrobiłem :-)

prowadzi się rewelacyjnie i nie muszę naprawiać wahaczy co chwila
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: operatorbazooki »

Czyli spora poprawa względem serii tak?Mógłbyś trochę rozwinąć? Kupiłeś tuleje jakiejś konkretnej firmy czy po prostu "poliuretany"? Widziałem gdzieś na forum że ktoś sam sobie dorabiał chyba nawet, taka opcja też by mnie interesowała:) Z niecierpliwością czekam na opinie poduszek silnika i skrzynie biegów:)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: Manwe »

tez jestem zainteresowany informacja na temat poliuretanów szczególnie tych w zawieszeniu, trafiłem na stronę powerflexa w poszukiwaniu informacji na temat twardości ale nic poza różnicą w kolorze się nie dowiedziałem, do wahaczy są wykonane z fioletowego a odboje tylnego zawieszenia wykonane są z żółtego poliuretanu, dodatkowo na schemacie montażowym są jeszcze poduszki kolumn przedniego zawieszenia ale w ofercie ich nie ma, miał ktoś takie w aucie :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: sekator »

firmy nie pamiętam, fioletowe lub niebieskie były :)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: borek_wpr »

Znalazłem coś takiego:
opinia użytkownika

http://www.wterenie.pl/4x4,tuleje-poliu ... tbloki,213

a tu coś o twardościach poliuretanu

http://gasket.com.pl/poliuretan-puga
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: sekator »

tak to z nimi jest, działają wyśmienicie aż do momentu kiedy się rozpadają. Jeżeli auto nie służy do zabaw sportowych to może lepiej użyć seryjne elementy :-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: Manwe »

a jak ma się do tego artykułu o trwałości dożywotnia gwarancja na te elementy oferowana np. przez wspomnianego powerflexa :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: borek_wpr »

Może należałoby zadać pytanie producentowi.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
marcinpug
Junior
Posty: 442
Rejestracja: 11 lis ndz, 2007 6:21 pm
Posiadany PUG: 205 GTI 167KM 305 GT 205 1.6 automatic 205 1.9 automatic
Numer Gadu-gadu: 2052464

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: marcinpug »

Mnie Powerflex na wahaczach przednich rozsypał się po 1,5 roku :x
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: sekator »

marcinpug pisze:Mnie Powerflex na wahaczach przednich rozsypał się po 1,5 roku :x

to niezły wynik w porównaniu z serią, którą jeżdżąc regularnie w kjsach wymieniałem co kilka kajtków :-)
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poliuretanowe poduszki. Za i przeciw

Post autor: d_ARC »

Do codziennej jazdy nie polecam poliuretanu. Prowadzenie faktycznie bez porównania, ale poczujesz każdą nierówność i łączenie nawet na równym jak stół asfalcie. Ja po kilku tys. km zmieniłem na silentbloki, w połaczeniu z moim betonowym zawieszeniem i kubełkiem jazda po nierównościach przestała mi się podobać. Poza tym po deszczu dziwnie trzeszczały.
ODPOWIEDZ