Skracanie drazka skrzyni biegow

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
hal205

Skracanie drazka skrzyni biegow

Post autor: hal205 »

Witam Mam pytanko dotyczace skracania drazka ale z podciaganym wstecznym . Wertowalem to forum i znalazlem tylko o skracaniu kija poprzez ciecie brzeszczotem no ale w moim wypadku to odpada. Czy ktos juz skracal drąga z podciaganym R ? Jesli to to prosze o pomoc co konkretnie trzeba przerabiac. Pozdro dla all maniakow PUGA 205


PS Pomozcie nie chce miec wajchy jak w Zuku :( .
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

dlaczego poprzez ciecie brzeszczotem odpada ?? jak chcesz to zrobic inaczej ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
invictus

Post autor: invictus »

bosch'em :mrgreen:
Ja bym sie w to nei bawil... synchra w pugu nie zadazaja jak szybko zmieniasz biegi normalnym drazkiem, a co to bedzie jak go utniesz...
hal205

Post autor: hal205 »

Para pisze:dlaczego poprzez ciecie brzeszczotem odpada ?? jak chcesz to zrobic inaczej ?
Nie no jasne ze samo ciecie to moze byc i brzeszczotem chodzi mi tylko co dalej bo jesli nie mial bym tego calego "grzybka" do podciagania wstecznego to zcinam z dlugosci brzeszczotem , galke wciskam na gore i jest krocej i fajniej natomiast jesli upiluje to juz trzeba caly ten mechanizm z grzybkiem jakos obnizac (przesunac w dol tak zeby jeszcze spelnial swoja funkcje ) itd i w tym caly problem :)
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

jak na moj gust to bym nie zmienial dlugosci drazka tylko walnal ladna galke i mieszek. ja lubie czasem usiasc wygodnie i chwycic galke od biegow jak joystick :D (ale bez zaciskania, tylko jakby palcami ciagnac do siebie) u gory przytrzymujac kciukiem galke - czasem to takie wygodne, nawet przy szybkiej zmianie biegow. poza tym tak jak pisze Invictus .... biegi tak w pugu leciutko nie wskakuja, nie ryzykowalybm zbyt szybkiej zmiany biegow
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
hal205

Post autor: hal205 »

Kurde no i teraz mi wybiliscie pomysl z glowy.... z jednej strony wyglad estetyka z drugiej zdrowie samochodu (znajac zycie wybor juz dokonany bo zdrowko samochodzika wazniejsze) . A co do kupowania tych super fajnych galek to z podciaganym wstecznym nie ma za duzego wyboru :cry: wiec narazie jestem przy starej orginalnej galeczce ale za to uszczerbionej przez co ubolewam niemilosiernie :/
driver
Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: 06 lis sob, 2004 7:20 pm

Post autor: driver »

............
Ostatnio zmieniony 06 lis wt, 2012 3:32 pm przez driver, łącznie zmieniany 1 raz.
invictus

Post autor: invictus »

Co sie zmienia?? No wlasnie szybkosc zapinania biegu...
Krotki skok lewarka= szybsza zmiana biegu
driver
Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: 06 lis sob, 2004 7:20 pm

Post autor: driver »

................
Ostatnio zmieniony 06 lis wt, 2012 3:32 pm przez driver, łącznie zmieniany 1 raz.
invictus

Post autor: invictus »

Ja tam lubie sobie machnac jak rakieta do tenisa :P , ale jakby skrzynia byla lepsza, fotel nizej a lewarek wyzej to bym zdecydowanie wolal ukrocic...
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

ja mam obciety i powiem ze ładniej wyglada ale ciut gorzej wbiaj sie biegi niz jak był dłuzszy a waidomo im dłuzsza dzwignia tym lepiej sie wbija bieg(lzej) tak samo jak z odkrecaniem koła krótkim kluczem a długim
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

".... rakieta do tenisa" Doobre :lol:
zawsze mozna sobie galke wytoczyc
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

skróciłbym sobie ... tylko.. niewiem ile... (ile jest taka rozsądna długość) ile przyciąć? 2,3 ... cm?
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

ja ucialem okolo 10cm, ponad rok temu, nic sie jak dotad dziwnego nie wydarzylo ze skrzynia =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

o kurde az 10centów? wow.... nie za daleko teraz ten drązek jest?
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
ODPOWIEDZ