jak zrobić dobre audio w pugu

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
sroger
Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja ndz, 2005 11:29 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

jak zrobić dobre audio w pugu

Post autor: sroger »

Wyliczyłem że potrzebne są mi 6 głośników + subwoofer + 2 tweetery.
2 głośniki w drzwiach po jednym głosniku w jednych drzwiach
4 głośniki w półce z tyłu niskotonowe i średniotonowe (20cm i 10cm)
Subwoofer + wzmacniacz + radio

Pytanie następujące: Jakie firmy polecacie , ilu wattowe mają być poszczególne głośniki żeby bassy były czyste i żeby ładnie grało.

Chodzi mi też o to żeby nie wyszło wszystko zbyt drogo.

Są zestwy na Allegro firmy Boschmann,ale czy to dobra firma ???
Peugeot 205 , 1.8 diesel , 1984r. , 60KM
hal205

Post autor: hal205 »

Na twoim miejscu jesli juz chcesz miec super akustyke zainwestowalbym te 400 zlotych w profesionalne wyciszenie :)
invictus

Post autor: invictus »

Dobre audio i glosniki w polce to sprzecznosc.
Waty maja niewiele wspolnego z czystoscia i glebokoscia dzieku.
W pugu bez wyciszenia w sumie nic nie zrobisz.

O audio bylo naprawde duuuuzo tematow :)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

ja mam tak z przodu sykacze firsta w dzwiach 80W jvc w półce 150 2drożne pioneer skrzynia z dwoma głosnikami 25cm first (nie znam mocy ) wzmacniacz tonsil 2x50 zestaw kabli prosound Radio jvc kdc811 (tymczasowo kenwood) wszystko razem bardzo dobrze gra jak na takeij klasy głosniki jest dobry bas i bardzo dobre tony średnie i wysokie
koszt plus minus
syki 8zł
głosniki 13 jvc 80w 100zł
2 głosniki w skrzyni ok120zł
wzmacniacz 100zł
okablowanie 65zł
invictus

Post autor: invictus »

blaszka pisze:ja mam tak z przodu sykacze firsta w dzwiach 80W jvc w półce 150 2drożne pioneer skrzynia z dwoma głosnikami 25cm first (nie znam mocy ) wzmacniacz tonsil 2x50 zestaw kabli prosound Radio jvc kdc811 (tymczasowo kenwood) wszystko razem bardzo dobrze gra jak na takeij klasy głosniki jest dobry bas i bardzo dobre tony średnie i wysokie
koszt plus minus
syki 8zł
głosniki 13 jvc 80w 100zł
2 głosniki w skrzyni ok120zł
wzmacniacz 100zł
okablowanie 65zł

"jak na takiej klasy" to dobrze gra nawet "pc speaker" bo w sumie koszt takiego to tylko 2zl :wink:
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

heheh
zeby uzyskac zadowalający efekt wcale nie trzeba kupywac niewiadomo jakich markowych głosników mi wystarcza takie jak mam i nic nie bede zmieniał szkoda kasy nic nie charczy i nie piszczy a słucham nawet głosnio wiadomo dla melomana i kogoś z gotówka taki zestaw nie bedzie zadowalajacy

i trzeba zwrócic tez uwage na to jaki głosnik sie kupuje czy do skrzyni czy na pólke te głosniki co mam w skrzyni kumpel miał przez dwa dni w pólce i był załamany ze chujowo gra mało basu itp a je od neigo odkupiłem wsadziłęm w profesjonalna skrzynie (czyli drewno ) i graja jak na takie głosniki zajebiscie
invictus

Post autor: invictus »

blaszka pisze:heheh
zeby uzyskac zadowalający efekt wcale nie trzeba kupywac niewiadomo jakich markowych głosników mi wystarcza takie jak mam i nic nie bede zmieniał szkoda kasy
Zalezy kto czym sie zadowala 8)

blaszka pisze:trzeba zwrócic tez uwage na to jaki głosnik sie kupuje czy do skrzyni czy na pólke te głosniki co mam w skrzyni kumpel miał przez dwa dni w pólce i był załamany ze chujowo gra mało basu itp a je od neigo odkupiłem wsadziłęm w profesjonalna skrzynie (czyli drewno ) i graja jak na takie głosniki fajnie
wiesz moze o tym ze glosniki sa robione pod odpowiednia kubature??
tylko glosniki free air mozna stosowac np w polke. A wiekszosc glosnikow taka nie jest

z czego masz ta skrzynie?? bo pazdziez to tez drewno :wink:
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

nie wiem dokładnie co to za drewno napewno nie jest to pazdziez skrzynia została zrobiona w jakies niemieckiej firmie specjalnie do podwieszenia w dyskotece a ze lezała sobie i nie została wykorzystana to ja ja sobie wykorzystałem
wiem tyle ze jest ciezka jak diabli jak na takie małe wymiary i przewiercic sie przez nia było bardzo ciezko
Ferguss

Post autor: Ferguss »

hej ziomek (to do Blaszki), jak jesteś taki mądry, to pomożesz mi popodłączać te kable co kupiłem za Twoją radą, bo jest tego tyle, że po 5 minutach dostaję nerwicy i odkładam je na bok... :twisted:
BubuPN

Post autor: BubuPN »

eeee z tą półką to lekka przesada :) do dobrego brzmienia wystarczy porządny zestaw przedni, dobry subwoofer i wzmacniacz lub ewentualnie dwa wzmaki żeby jeden napędzał przód, a drugi tył no i ważna jest też jednostka sterująca i wygłuszenie, generalnie na wszystko z 1500 zeta trzeba liczyć, najdroższe w tej zabawie jest radio i wzmacniacz, bo nie ważna jest ilość głośników, a ich jakość i rozmieszczenie, moja znajoma ma w Citroenie Berlingo przedni zestaw, z tył subwooferek i gra pięknie i czysto bez tłumu głośników
Ostatnio zmieniony 13 paź czw, 2005 7:27 pm przez BubuPN, łącznie zmieniany 1 raz.
Ferguss

Post autor: Ferguss »

mówisz o znajomej o imieniu Kasia? :)
BubuPN

Post autor: BubuPN »

tak :)
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

ja mysle ze musisz zglosic sie do pana MI :)
pracuje w media na dziale CAR HiFI wiec mysle ze on ci najlepiej doradzi - montuje dziennie w jakis blaszakach grajki :)

ja moge powiedziec ze radio i wzmachol mam z blaupunkta, glosniki 2 helixa plus tube helixa
jak dla mnie gra to wysmienicie - nic lepszego do autka moim zdaniem sie nie oplaca

za calosc z kablami zaplacilem 2-wa tysiace zlotych
ODPOWIEDZ