Filtr w 309-ątce???

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

a upraszczajac sprawe to ściagnij ta rure przez i odłącz ten weżyk który powoduje otwieranie klapki i zasysanie ciepłego powietrza i przy stozku musi być lepiej!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

blaszka pisze:TAK MAM WYJETA DLATEGO ZE TA RURA DOPROWADZA CIEPŁE POWIETRZE DO WTRYSKU A JAK WIADOMO CIEPŁE POWIETRZE NIE JEST MILE WIDZIANE PRZY FILTRZE STOŻKOWYM
blaszka pisze:LEPIEJ ZDJAĆ TA RURE BO TAK TO NIEPOTRZEBNIE NAGRZEWA SIE OD NIEJ RURA DOPROWADZAJACA POWIETRZE Z ZEWNATRZ A CO ZA TYM IDZIE OD RURY OCIEPLA SIE TEZ POWIETRZE
LEPIEJ ZDJĄĆ A WĘZYK TEZ ZDJAC ZEBY SIE PRZEPUSTNICA NIE OTWIERAŁA I NIE ZASYSAŁA CIEPLEGO POWIETRZA
jak komus sie nie chce czytać wszystkich postów to tu macie to co napisałem na temat tej rury :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
krzysiek309
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze sob, 2005 8:50 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: krzysiek309 »

Blaszka ale ty faktycznie maniak jesteś, że szukać tobie się chciało. Normalnie jestem pełen podziwu.POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

sie chłopak po prostu orientuje :P
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

:lol: :lol: :lol: :) no problem
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

Stożek wstawiony :) Na razie nie było testów bo dopiero jutro jadę na regulację gaźnika i gazu, ale już dzisiaj mam kilka pytań:

Kupiłem ten fitr http://allegro.pl/show_item.php?item=67100758 i wcisnąłem go w puszkę, wszedł ledwo co, ciasno siedzi, więc pytanie czy może tak zostać czy lepiej jednak wywalić puchę? A jak wywalę to powiedz mi Sebek jak go przymocowałeś??
Dodaje zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I drugie pytanie, na zdjęciach z tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61275290 powiedzcie mi jak mają dolot rozwiązany? Bo ja widzę że filtr leży sobie z boku, daleko od silnika, ale bezpośrednio nie ma powietrza doprowadzonego :wink:
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

mój filtr jest wiekszy i mam go poza puszką (podopinałem go spinkami dodatkowo) a tylko dolot zostawiłem ten sam bez puszki i wyciety otwór w grillu no i osłona termiczna żeby temp silnika nie łapał! zobacz foty w profilu
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

JAK SIEDZI CIASNO TO LEPIEJ GO WYJMIJ Z TEJ PUSZKI BO SWOBODNIE POWIETRZE NIE BEDZIE GO OPŁYWAŁO
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

albo utnij sobie tą osłonę do połowy i bedzie ok bo to tylko na górze w najszerszym miejscu przeszkadza!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

He he...włąśnie dzisiaj tak zrobiłem :) Tylko zostawiłem spód z tej puszki żeby podtrzymywał filtr od dołu, i założyłem gazę w dolocie.
Zdjęcia w profilu, może nie wygląda to zbyt fachowo, ale spełnia swoją rolę :P
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
iveras
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź wt, 2004 9:27 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1660813
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdansk

Post autor: iveras »

co Wam te filtry dają??? Na forum VW mówią że nic, oprócz irytującego dźwięku. Może tylko tyle, że nie trzeba kupować "jednorazowych" filtrów, a tylko przemyć stożek raz za jakiś czas. Po co wogóle ten dolot zimnego powietrza? I czy nie wiąże się to z jakimiś problemami z kurde temperaturą silnika? Nie jest tak, że silnik też musi od czasu do czasu dostaćtrochęciepłego powietrza? 8)7 wogóle się na tym nie znam
If she said "it's Chelsea or me" ... would You miss her?
_________________
Suzuki GSF600S "Barracuda"
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

przedewszystkim daja fajny dzwiek jak sie zgra reszte bajerów do kupy tłumiki świece itp itd to zawsze jakis efekt jest Sam filtr az tak wiele nie da ,najwiecej na wysokich obrotach wczasie jazdy i przy wyprzedzaniu , i to nie jest napewno tak ze jak ktos sobie załozy filtr to bedzie miał 50 koni wiecej i pojedzie 200km/h
dolot zimnego powietrza stosuje sie dlatego ze zimne powietrze tworzy lepsza mieszanke wybuchową
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Zgadzam się po raz kolejny z przedmówcą :D
Dzwięk jest fajowy i jak sie komus nie podoba to tak jak by powiedział że dzwiek silnika v6 mu się nie podoba, lepiej przyspiesza od 3000obr/min i lepiej się wkręca! Zimne powietrze powoduje to że silnik lepiej pracuje wiec po to modyfikuje się dolot żeby go wiecej dostawał
A przy okazji zdementuje plote że filtr stożkowy przeszkadza w autku z gazem-wczoraj zagazowałem puga najnowszym typem instalki lovato z pełną elektroniką i powiem wam że chodzi autko bosko a stożek w niczym nie przeszkadza,powiem wiecej że nie mam ani odrobiny straty mocy na gazie. Chodzi IDEALNIE :!: :!: :!:
Nareszcie tania jazda!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
grzechuuu205
Maniak
Posty: 1417
Rejestracja: 03 lis czw, 2005 4:09 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI XU9JAZ
Numer Gadu-gadu: 2800082
Lokalizacja: Bojanowo (WLKP)

Post autor: grzechuuu205 »

a jezeli chodzi o spalanie? palą wasze Pugi ze stożkowymi filtrami wiecej?
i co jest z tym twierdzeniem, ze po założeniu filtra stozkowego wykres momentu obrotowego idzie w prawo i do góry... czy jest to tak zauważalne?
Największa radość z jazdy GTI - gdy stal pare miesiecy w garazu :) :)
Obrazek
DaKID
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 16 paź ndz, 2005 11:55 am
Posiadany PUG: megane 1.6 16v coupe ss
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznan

Post autor: DaKID »

przelecialem caly temat i nie zauwazylem: czy ze stozkiem pali wam wiecej?
i jak stozek ma sie do silnikow na gazniku - gdzie powietrze jest wyregulowane a on ciagnie swoje - tylko filtr ma wieksza mozliwosc przepustowosci, (wiec teoretycznie przy gwaltownym wduszeniu gazu silnik sie nie dusi z powodu braku powietrza)
ODPOWIEDZ