Światła przez cały rok!

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

podobno jesli all wszedzie przejdzie to z swiatlami wejdzie od 1 kwietnia w zycie
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Jestem za tym by zamiast swieciś komuś światłami po gałach..włączyć na stałe klakson..
A tak na poważnie...to z tymi światłami jest bezpieczniej bez wątpienia. Lepiej widać , szczególnie jasne auta..
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

swiatla

Post autor: Munne »

Swiatla przez caly rok sa dla waszego i dla bespieczenstwa innych!!!!!!!!!!!Po 5 latach w polsce moge smiale powiedziec ze jestescie jednym z najgorszych narodow za kolkiem w Eurpopie, takiego chamstwa kretynswa i bezmyslnosci nie widzialem!Nie wiem czym jest to spowodowane wiem jedno jak widze intruktora nauki jazdy bez pasow bespieczenstwa to mnie ch.j strzela tak oczywiscie mozna zganiac na obecny stan polskich drog ale mi sie wydaje ze duza role odgrywa mentalnosc a zreszta co mozna wymagac od spoleczenstwa ktoro przesiadlo sie z maluchow do prawdziwych samochodow!!!!!!!Jedno jest pewne, za duzo polakow ginie codziennie na polskich drogach wiec moze dobrze brac przyklad z krajow o wiele lepiej rozwinietych ze znacznie lepszymi statystykami jezeli chodzi o wypadki i smiertelnosc.Pozdr

P.s Drive carefully :D
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lord Devil »

Zgadzam się z Munne, prawda jest taka, że gorzej to tylko wschód od nas jeździ. Duże jeżdżę po Europie i tam kultura jazdy jest o wiele wyższa. Warto się od nich uczyć. Co do świateł, to zawsze jeżdżę cały rok z włączonymi. Co do zarzutów po co włączać w słoneczny dzień. Na prawdę nie zauważyliście, że jadąc pod słońce, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, zaraz po deszczu, prawie nie widać aut z naprzeciwka (jadących od strony słońca) jak mają włączone światła jest o wiele lepiej, poza tym, jesteśmy lepiej widoczni i łatwiej ocenić odległość przy wyprzedzaniu. To nasze BEZPIECZEŃSTWO i ŻYCIE nie kumacie tego??!!
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Słuszne słowa :wink:
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

sluszne sluszne ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu!! powinnobyc jak ktos chce to niech wlacza jak ktos nie chce niech nie wlacza czyli tak jak bylo do tej pory!
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Ciekawe co jeszcze wymyślą ci w sejmie ale w sumie z jednej strony dobrze żeby na światłach cały rok śmigać,Lord Devil podał dobry przykład dlaczego sie powinno na światłach jeżdzić z podstawy bezpieczeństwa i ja sie z nim zgadzam

Akurat kupilem nowe lampy i czekam jeszcze na żarówki Blue Vision :D
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

BARON-DEMON pisze:sluszne sluszne ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu!! powinnobyc jak ktos chce to niech wlacza jak ktos nie chce niech nie wlacza czyli tak jak bylo do tej pory!
Myślę, ze ten przykład jest bardzej odpowiedni do zapinania czy nie zapinania pasów bezpieczeństwa...
Zapniesz, to w trosce o własne zdrowie ( życie ), nie zapniesz, to innym nie szkodzisz, samemu mozesz tylko zaszkodzić.
Podtrzymuje, ze światła są potrzebne..nawet jeśli maja uratować jedno istnienie..to warto..
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

pasy

Post autor: Munne »

BARON-DEMON pisze:sluszne sluszne ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu!! powinnobyc jak ktos chce to niech wlacza jak ktos nie chce niech nie wlacza czyli tak jak bylo do tej pory!
No to co myslisz ze sie zmieni jezeli wszystko zostanie tak jak jest teraz?Ja Ci powiem NIC!

Dodano po 3 minutach:
Orfister pisze:
BARON-DEMON pisze:sluszne sluszne ale i tak pozostaje przy swoim zdaniu!! powinnobyc jak ktos chce to niech wlacza jak ktos nie chce niech nie wlacza czyli tak jak bylo do tej pory!
Myślę, ze ten przykład jest bardzej odpowiedni do zapinania czy nie zapinania pasów bezpieczeństwa...
Zapniesz, to w trosce o własne zdrowie ( życie ), nie zapniesz, to innym nie szkodzisz, samemu mozesz tylko zaszkodzić.
Podtrzymuje, ze światła są potrzebne..nawet jeśli maja uratować jedno istnienie..to warto..
No ja sie z Toba nie zgodze bo widzisz siedzac z tylu nie zapienty zabijasz kierwowce w przednim siedzeniu! Ludzie myslcie troche, ja te przypadki widze na codzien w szpitalu ja sobie nie mowie tego o tak o.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

A ja widzialem tyle chamstwa i bezmyslnosci -wystarczy, ze Niemiec lub Francuz zawita do Polski 8) ,Wiec moze to nie kwestia narodowosci, tylko jakis zyl wodnych :lol:

Tak czy siak swiatla powynny byc caly rok, ale brak swiatel na terenie zabudowanym powinien byc karany co najwyzej upomnieniem(co innego na terenie niezabudowanym).
Ostatnio zmieniony 01 mar czw, 2007 2:17 pm przez Banita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Munne , racja, nie dopisałem że miałam na myśli tylko kierowcę jadącego samemu z niezapiętymi pasami..po prostu 99% czasu w samochodzi spędzam sam i dlatego nie wziąłem pod uwagę pasazerów..
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

Wystarczylo by zeby zamiast wprowadznia glupich przepisów zaczeli robic autostrady!!! a nie pieprzony rzad cos wymysla zamaist sie wziasc za robienie tego co jest naprawde potrzebne! mandaty za tysiac zlotych, bedzie autostrada to bedą mlodzi mogli sie wyszalec(zamiast na waskich drogach), bezpieczniejsze wyprzedzanie, same plusy są!
CykCyrykCyk
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 01 lut czw, 2007 10:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Cz-wa.

Post autor: CykCyrykCyk »

Z tymi pasami to roznie bywa... Dwoch kolesi odemnie z osiedla po pijaku zaczeli sie dochodzic kto ma szybsze auto (kadet vs. cc), nie myslac dlugo wsiedli w bolidy i zaczeli wyscig, ale jednemu sie 3 pomylila z 5 przy okolo 150km/h... pare fikolkow i innych ciekawych ukladow gimnastycznych, a na zakonczenie betonowy plot... gdyby nie to ze koles nie zapial pasow i wypadl przez okno podczas tych akrobacji to teraz by sie scigal z kuligiem w niebie, bo z auta totalnie nic nie zostalo :roll: Oczywiscxie zeby nie bylo zbyt kolorowo, rehabilitacja jeszcze troche potrwa :roll: A takich historii z tego co wiem bylo wiecej...
Obrazek
all ®ight`s reserved by ©yk
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Fakt, te nasze rządowe małpy powinny siez abrać do konkretnej roboty a nie walą scieme i upychają tylko właśne kieszenie..majac resztę w głębokim poważaniu...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

DOBRA NIECH WPROWADZA SWIATLA PRZEZ CALY ROK ALE NIECH ROBIA DUZO KONTROLI USTAWIENIA SWIATEL W AUTACH !!! WKURZA MNIE GRZECZNIE MOWIAC JAK JEDZIESZ I SWIECA PO OCZACH !!!!
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
ODPOWIEDZ