Chłodzenie - 1.9 GTI..

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

w gti powinien byc tylko 1 bieg, a temp zalaczanai wentylatorow w zal. od rocznika (od ok 87 do 95)
termostat kolo 77*
stelmi
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź śr, 2005 11:04 am
Posiadany PUG: ???
Numer Gadu-gadu: 4666801
Login tlen: pstelm
Lokalizacja: wawa

Post autor: stelmi »

skoro tylko jeden bieg to po co są dwa wentylatory i po co czujniki na dwa styki?
205 1.9TD GTI
205-TEAM-CELESTYNÓW
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

Ha a co zrobić z TD który się nie che wogóle grzać :wink:

Termostat nowy, na starym było to samo, wąż i chłodnica wszystko zimne!!

Na postoju po odpaleniu może stać noc i się nie zagrzeje, mówię o warunkach bardziej zimowych. W korku temperatura też spada, a razem z nią spada ogrzewanie...

Zimą w mieście jeździć się tym nie da, dopiero po kilkunastu km czuć trochę ciepło.
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
stelmi
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź śr, 2005 11:04 am
Posiadany PUG: ???
Numer Gadu-gadu: 4666801
Login tlen: pstelm
Lokalizacja: wawa

Post autor: stelmi »

jak miałem 2.1 td w swoim to temperatura pracy była ok 80 stopni i mozna powiedziec ze bylo ok. ale któregoś razu zaczęło mi ubywać płynu i ogrzewania na postoju nie było. moim zdaniem jak instalacje masz ok znaczy nie cieknącą i niezapowietrzoną to poprostu wymień termostat na taki który będzie się otwierał przy wyższej temperaturze. pytanie czy nagrzewnica jest drożna?.
205 1.9TD GTI
205-TEAM-CELESTYNÓW
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Post autor: tomek »

Instalacje mam ok, nie zapowietrza się i nie ubywa płynu, nagrzewnica jest nowa, termostat nowy chyba 83*
I nie chodzi tu o samo ogrzewanie! silnik pracuje na postoju a wskaźnik temp leży na dole, a pod maską wieje chłodem :wink:

Dotyczy to postoju/korku, lub spokojnej jazdy.
Jak się da w palnik to i temp. się pojawia :wink:

Ponoć nowe bezpośrednie TD też maja problemy z grzaniem, stosuje się nawet podgrzewacze - świece żarowe zanurzone w obieg wody do podgrzewania, ale mój dzieli epoka :wink:
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
stelmi
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź śr, 2005 11:04 am
Posiadany PUG: ???
Numer Gadu-gadu: 4666801
Login tlen: pstelm
Lokalizacja: wawa

Post autor: stelmi »

generalnie czy spokojna jazda czy też bardziej dynamiczna temperatura powinna być w zależności od termostatu ok. 80 stopni i powyżej bo gdybyś zamknął obieg bez chłodnicy to myśle że zagotowałby się. możesz zrobić takie doświadczenie
205 1.9TD GTI
205-TEAM-CELESTYNÓW
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

stelmi pisze:skoro tylko jeden bieg to po co są dwa wentylatory i po co czujniki na dwa styki?
powinien miec jeden. przynajmniej te w sklepach maja.
:)
jakbym mial jeden wentyl, to chodzilby chyba non stop.
stelmi
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź śr, 2005 11:04 am
Posiadany PUG: ???
Numer Gadu-gadu: 4666801
Login tlen: pstelm
Lokalizacja: wawa

Post autor: stelmi »

ja już pare 205-tek rozebrałem i było troche z dwoma "biegami", a w sklepie to kupisz co ci będzie pasować. myśle że temat czujnika może być zamknięty bo ilu elektromechaników tyle pomysłów.
pozdro
205 1.9TD GTI
205-TEAM-CELESTYNÓW
Awatar użytkownika
Hypia
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 09 kwie ndz, 2006 3:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Hypia »

Hehe :) Nie spodziewałem sie takiej dyskusji :D Dzięki za odpowiedzi.. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wyluzować ;) Pzdr
Insane In The Brain!
ODPOWIEDZ