mam totalnie dosc

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
thestruktor
Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwie śr, 2007 8:12 am
Posiadany PUG: 205 GyeTI 1.9
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Krakow

Post autor: thestruktor »

"sie kupi jakis zastepnik z allegro, ktory nie spelnia norm, przez to sie posypie cos innego i nagle przygniata lawina usterek."
Do Banita-No wlasnie apropo's kupowania zastepnikow, kupilem uzywna pompe w sklepie z uzywkami do zabojadow. Pan w sklepie nie mogl mi pomoc w doborze, wiec wzialem jakas (calosc) bo nie dalo sie jej wyjac z tej obudowy.
Powiedzial, ze jest do wielopunktu. Zalozylem ja pod sklepem, auto odpalio, nie dlawilo sie, wiec kupilem. Odpalam teraz na benzynie i po klopocie. Ciekawe czy rozwale teraz silnik czy nie(a jezdze raczej jak emeryt)? :roll:
ps. nie umiem jeszcze wstawiac cytatow wiec przepraszam :oops:
Thestruktor
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Do wielopunktu sa przynajmniej 2 rodzaje
Jezeli jezdzisz jak emeryt to nic sie nie upali. Dopiero przy braku paliwa na wyzszych obrotach moga sie tloczki lub zawory przegrzac.
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

Mam prosbe, czy posiada ktos fotke czujnika temp. silnika? Niestety jestem jeszcze laikiem i wiem tylko tyle ze jest on gdzies kolo aparatu zaplonowego, ale jak to wyglada, gdzie jest dokladnie to przyznaje sie bez bicia ze nie mam pojecia :D Ile taki czujnik moze kosztowac? Prawdopodobnie przez niego mam sporo problemow z autem bo bardzo ciezko pali, jedzie jak przecietniak badz jeszcze gorzej o czym wspominalem wczesnej ale za to smak na benzynke ma nie maly bo pali od 14 do 22l na 100km... Szczerze powiem ze nie stac mnie by tyle lac w niego...
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

czujnik masz w takim metlowym pierdolniku ktory jest na wezu idacym z silnika do nagrzewnicy
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

niebieska kostka pod/za aparatem (rozdzielaczem) zaplonowym

PS przylacze sie do narzekan -3 uszczelka pod glowica w ciagu 20k, w tym 2 w ciagu 1000km
za kazdym razem olej into woda przy rozgrzanym silniku i wysokich obrotach :evil:
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

może wreszcie czas sprawdzić głowicę i blok :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

glowica ok, blok najwyrazniej nierowny, ale jesli teraz splanuje blok i glowice z tulejami, to juz za duzy stopien sprezania bedzie, wiec kaplica, no ale mam jeszcze jedno 8v :P
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

No i kupilem sobie czujnik temp. silnika, ktory w sobote wymienilem. Z usmiechem na twarzy go wymienialem majac nadzieje ze cossie poprawi. No ale niestety auto tak bardzo mnie lubi ze zadnych zmian procz tego ze kasa w bloto... Moze macie kolejne pomysly co moze byc nie tak?? Chodzi o to o czym wyzej pisalem, wysokie spalanie, kangurek, ciezko pali, brak mocy...
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Przeciez mogles go sprawdzic zanim kuples nowy
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

Banita pisze:Przeciez mogles go sprawdzic zanim kuples nowy
Moglem ale nie sprawdzilem bo wpadlem do sklepu w sobote jak juz zamykali, wiec wzialem i pojechalem zakladac go. Ale teraz nie ma co plakac tylko 3ba szukac dalej. Tylko teraz pytanie co szukac i gdzie szukac??
ODPOWIEDZ