Problem zwolnymi obrotami

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: moralez »

za 200 zl mozna kupic wtrysk z krokowym, tylko trzeba by znalesc takie sprzedajacego zeby byla mozliwosc przy nim wymienic i sprawdzic czy jest poprawa.

p.s w krokowym za bardzo nie ma sie co zepsuc, czesto pomga samo przeczyszczenie zeby krancowka robila przejscie
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: cejot »

moralez pisze:
cejot pisze:
moralez pisze:1) blad jest calkiem normalny poniwaz sprawdzasz bledy na wylaczonym silniku, wiec ECU nie dostaje informacji od cewki o ilosci obrotow 8)
O ile dobrze pamiętam to u mnie na zgaszonym silniku (TU3M) nie pokazywał takiego błędu.
mam prosbe idz zrob diagnostyke i upewnij nas w tym co piszesz.
Właśnie byłem w aucie, sprawdziłem i nie pokazał żadnego błędu. Nagrzałem silnik, pojeździłem sobie trochę po pustych ulicach. Znowu sprawdziłem i nie było żadnego błędu.
Może ma na to wpływ komputer (komputery w TU3) albo moduł zapłonowy?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: moralez »

dziwne, ja ile razy bym nie robil to zawsze pokazywal sie ten blad, czasem tez inne :P

a jesli sprawdzasz bledy to poczatek i koniec badania normalnie sie wyswietla(12 i 11, albo odwrotnie)
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: cejot »

Tak... było 12, a potem 11. Diagnostyka raczej działa, bo kiedyś wywalało jakieś błędy - były brudne wtyczki.

moralez, a może ty masz coś z komputerem nie bardzo, że ci zamula i różne błędy pokazuje?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: gad »

florek2b pisze:no moze i tak wymianilem krokowy kosztowla mnie 200zł i nadal jest tak samo wiec albo sie jednak pomylił albo to czujnik przepustnicy albo cos jeszcze innego a na czujnik narazie mnie nie stac:P dlatego chce zrobic diagnostyke 8)7
Ja mam przepustnice na wymiane z czujnikiem ale to tez nic nie daje. A od kiedy ci sie takie problemy pojawily??
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: Florek2b »

szczerze to odkad go mam juz tak bylo. a mam go ponad rok
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: gad »

Ja swoj mam od polowy stycznia i niebyl zbyt udana inwestycja:/ tak to wierzyc kolega:/ ledwo kupilem okazalo sie ze jest jeb****a tuleja i musialem silnik wyminiac a po wymianie nie moge dojsc z nim do ladu:/ ale chyba nastapil dzisiaj przelom: Wyjechalem zdomu zrobilem 300 metrow i zabraklo mi paliwka(besta nienazara) ale wlalem mu 9 litrow i jak narazie zrobilem 40 km i jeszcze rezerwa nie swieci :D :D :D wiec chyba spalanie sie unormowalo i co najwazniejsze to nie wiem jakim cudem ale od samego kasowania bledow spadly obroty :D RESET KTORY LECZY :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D pojezdrze teraz troche i bede meldowal co sie dzieje :!:
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: moralez »

cejot pisze:Tak... było 12, a potem 11. Diagnostyka raczej działa, bo kiedyś wywalało jakieś błędy - były brudne wtyczki.

moralez, a może ty masz coś z komputerem nie bardzo, że ci zamula i różne błędy pokazuje?
na szczescie pozbylem sie tego wynalazku spod maski :P
co do tego bledu to kiedys to na forum wyczytalem ze ten blad moze byc.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Problem zwolnymi obrotami

Post autor: Banita »

Dodatkowo napisane jest o nim w autodacie. Jego wystepowanie jest zupelnie normalne. Nic natomiast nie jest napisane, ze musi wystapic. Mam 2 auta z silnikami TU i tez jest ta informacja.
ODPOWIEDZ